Przedszkole

Zakochane Żabki

14.02.2019 r. grupa “Żabki” obchodziła Walentynki. Podczas spotkania dzieci poznały tradycje związane z tym świętem i wzięły udział w wesołych zabawach (m. in. “walentynkowe memo”, “buziak dla rodziców”). Ten szczególny dzień przedszkolaki zakończyły wykonaniem walentynek dla swoich rodziców.

Wszystkie “Żabki” życzą duuużo miłości.

Małgorzata Pietrasik

Dzień dobry
Proszę o koszt zakupu licencji dla Szkoły Podstawowej w Charzynie pakietu Office. Opcja   zakup licencji na rok pakietu office
 

Dzień Babci i Dziadka w grupie „Żabek”

Tuż przed feriami (23.01.) w grupie „Żabek odbył się Dzień Babci i Dziadka. Wnuczęta przygotowały z tej okazji występ artystyczny oraz wręczyły przygotowane wcześniej prezenty. Babcie i Dziadkowie naszych „Żabek” mieli okazję cofnąć się pamięcią do własnych przedszkolnych lat - bawiły się z dziećmi w znane Im zabawy integracyjne (m.in. „Ole ole Janko”, „Różyczka”). Zabawa wywołała uśmiech na twarzy nie tylko u najmłodszych, ale i wśród zaproszonych gości. Zakończeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu imprezy p. Marlenie i p. Dominice oraz p. Paulinie za użyczenie nagłośnienia.

 

Małgorzata Pietrasik

 

Teatr Amuzado Hipopotam Flipcio”


17.01.2019 r. dzieci z wszystkich grup przedszkolnych ponownie miały okazję gościć u siebie aktorów z teatru AMUZADO. Tym razem było to przedstawienie pt. „Hipopotam Flipcio”. Dzięki niemu dzieci w przystępny sposób mogły zapoznać się z pojęciem tolerancji. Główni bohaterowie spektaklu, Hipcio Flipcio, Zebra i Żyrafa, w ciekawy i zabawny sposób pokazali dzieciom jak należy dbać o kondycję i sylwetkę a także, że w każdym z nas jest coś dobrego i trzeba to jedynie odkryć. Poprzez muzykę, piosenki i dowcipne sytuacje aktorzy starali się pokazać dzieciom problem, który dotyczyć może każdego z nas oraz sposób jego rozwiązania. Przedstawienie spotkało się z pozytywnym odbiorem, a na twarzach dzieci długo gościł uśmiech.

M. Stankiewicz

 

Spotkanie z Leśnikiem

18.01.2019 r. we wszystkich oddziałach przedszkolnych odbyło się spotkanie z Leśnikiem. Do przedszkola przybył przedstawiciel Nadleśnictwa Gościno Pan Krystian Marchal.  Na początku spotkania Pan Leśniczy zaprezentował wszystkim swój  mundur. Następnie opowiadał o swojej pracy, przedstawił mnóstwo ciekawych informacji o zwierzętach żyjących w lesie.  Dzieci poznały również nazwy drzew , które mogą tam rosnąć. Przypomniane zostały także zasady bezpieczeństwa  obowiązujące w lesie. Zwrócona została uwaga na to, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy. Dzieci z dużym przejęciem i zainteresowaniem słuchały oraz odpowiadały na pytania. Na koniec spotkania każdy otrzymał drobny upominek. Nasz gość zaprosił nas na wizytę do lasu wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia.

M. Stankiewicz

 

Spotkanie wigilijne u 5-latków

 

21.12.2018 r. przedszkolaki gościły u siebie w sali swoich rodziców. Dzieci przygotowały inscenizację muzyczno-ruchową , śpiewały pastorałki.  Mali artyści z wielkim przejęciem prezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne. Nie zabrakło też prezentów pod choinką dla każdego dziecka. Na koniec spotkania przedszkolaki  wspólnie z rodzicami udekorowali  pierniczki.

Dziękuję Rodzicom za pomoc w przygotowaniu imprezy.

M. Stankiewicz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 20