Przedszkole

Wyjazd do teatru na spektakl "Karolcia"

9 listopada 2017r. 60 uczniów  z klas Ia, IIIa, V wybrało się do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu na przedstawienie teatralne pt. „Karolcia", w wykonaniu aktorów z Teatru profilaktycznego ALERT z Wrocławia. Spektakl opowiadał o niezwykłych przygodach  dziewczynki, która znalazła czarodziejski koralik. Dzięki magicznemu koralikowi Karolcia wraz ze swoim nowym kolegą, Piotrem, przeżywała wiele ciekawych i zabawnych przygód. Spektakl uczył, że najszczęśliwsi jesteśmy wtedy, gdy przyczyniamy się do szczęścia innych oraz, że warto pomagać innym.
Przygody Karolci i Piotra uczyły młodego widza również zasad bezpieczeństwa np.: jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, którą stroną drogi należy się poruszać, co oznaczają najważniejsze znaki drogowe i jak ważne są światła odblaskowe. Podczas wyjazdu opiekę nad grupa sprawowały panie B.Walkiewicz, A.Pietruk. M.Wójcik, M.Ćwik.

 

Organizatorem i kierownikiem wyjazdu była.K.Tomaszewska

 

W kraju Orła Białego

10 listopada „Pszczólki” wzięły udział w małym projekcie organizowanym przez miesięcznik Bliżej Przedszkola „W kraju Orła Białego”.  W tym dniu dzieci dowiedziały się na podstawie filmu czym są i  jakie są Symbole Narodowe Polski. Choć są to tematy dość trudne dla naszych 3 -4- latków, to dzieci z chęcią słuchały opowiadania na temat odzyskania przez Polskę wolności. Z ochotą uczyły się Hymnu Polski a także robiły kotyliony. Na zakończenie zajęć każdy otrzymał „Medal Przedszkolaka dbającego o Ojczyznę”. Czas spędzony podczas zajęć pozwolił dzieciom kształtować ich poczucie przynależności narodowej i postawy patriotycznej, którą trzeba rozbudzać od najmłodszych lat.

M. Chabera

 

4-5 latki odwiedziły schronisko dla zwierząt.

26 października 2017 roku dzieci z oddziału 4 i 5 – latków odwiedziły Schronisko dla Zwierząt w Byszewie.  Celem wycieczki było przekazanie zebranej w przedszkolu karmy dla podopiecznych Fundacji ,,Pro Animale” oraz uwrażliwienie dzieci na los zwierząt w potrzebie.  Dzięki uprzejmości pracowników fundacji dzieci poznały obiekt, w którym przebywają zwierzęta i zasady jego funkcjonowania.  Przedszkolaki bardzo szybko nawiązały kontakt ze zwierzętami. Chętnie głaskały konie i karmiły koty. Dużo emocji i miłych wrażeń dostarczyła dzieciom wizyta w SALI OBRAD KOTÓW, gdzie można było je pogłaskać i przytulić.                                                             Zarówno przedszkolaki jak i kotki były bardzo szczęśliwe. Serdecznie dziękujemy pracownikom schroniska za życzliwość i organizację spotkania oraz rodzicom za ofiarowaną karmę i umożliwienie wyjazdu.

D Z I Ę KU JE M Y

wychowawca  Krystyna Bohdan

 

Pasowanie

Wczoraj niemowlaki, dzisiaj przedszkolaki – Pasowanie na Przedszkolaka

Dnia 27.10.2017roku o godzinie 9:00 w przedszkolu w Siemyślu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Głównymi bohaterami były dzieci 3-4- letnie. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Pani Małgorzata Przybysz – reprezentująca firmę Nordfish Foodmark , wójt gminy Siemyśl pan Marek Dołkowski, Dyrekcja Szkoły Dyrektor Zbigniew Walkiewicz i Wicedyrektor Agnieszka Myśliwiec, a także rodzice dzieci.

Więcej…

 

Konkurs na nazwę grupy.


Na początku roku szkolnego panie   z oddziału  przedszkolnego 3-4 latków  zorganizowały wśród rodziców i dzieci konkurs plastyczny na nazwę grupy. Na pracy biorącej udział miała się znaleźć nazwa grupy oraz graficzne przedstawienie tej nazwy. Termin przyjmowania prac minął 13 października i do tego czasu wpłynęło od rodziców sześć prac plastycznych. Do rywalizacji stanęły nazwy : Pszczółki, dwa razy Krasnoludki, Przedszkoludki, Wesołe krasnale oraz Gumisie.

Więcej…

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 15