Przedszkole

ANDRZEJKI U BYSTRZAKÓW


W ostatni piątek listopada „Bystrzaki” wzięły udział w  Andrzejkach.  Dzieci, podczas wspólnej zabawy tanecznej, miały okazję integrować się nie tylko z oddziałami przedszkolnymi, ale i ze starszymi kolegami i koleżankami z klas I- III.  Nie obyło się także bez wróżb oraz poczęstunku  (za który w imieniu dzieci dziękuję wszystkim rodzicom).  Szczególne podziękowania należą się P. Małgorzacie Ćwik, która pomogła w przygotowaniach.
,

M. Piatrasik
 

BEZPIECZNA DROGA Z RADAMI SPONGERA

22 września 2016 roku odbyły się zajęcia profilaktyczne dot. „Bezpieczeństwa na drodze” w oddziale pięciolatków i sześciolatków. Zajęcia prowadzili starszy aspirant Radosław Więcek oraz sierżant Szymon Piotrowski, policjanci z Posterunku Policji w Rymaniu.

Zajęcia zorganizowała Wioletta Kowalska, pedagog przy współpracy z Małgorzatą Stankiewicz i Małgorzatą Pietrasik, nauczycielkami oddziałów przedszkolnych.

Przedszkolaki składają serdeczne podziękowania Panom policjantom za cenne informacje, jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Wioletta Kowalska

 

Dzień uśmiechu w grupie „Sówek” i „Bystrzaków”


07.10.2016 r. grupy 5 i 6 –latków obchodziły Światowy Dzień Uśmiechu. W tym dniu uśmiech dzieci gościł na ich twarzach. Przedszkolaki ilustrowały muzykę ruchem wg Batti Strauss, wspólnie śpiewały piosenkę „Witaj słonko, uśmiechnij się”. Na zakończenie dzieci wręczały znaczki
z uśmiechniętą buzią swoim kolegom i koleżankom ze starszych klas,  życząc im dużo uśmiechu.
Tym akcentem wychowankowie chcieli sprawić radość innym i zachęcić do bezinteresownego uśmiechu. 


M. Stankiewicz
M. Pietrasik


 

SPRZĄTANIE ŚWIATA W GRUPIE SÓWEK


16.09.2016 r. dzieci z grupy 5-latków przyłączyły się do akcji sprzątania świata. Akcja miała na celu rozbudzenie współodpowiedzialności za porządek w najbliższym otoczeniu oraz kształtowanie u dzieci dobrej postawy wobec środowiska naturalnego. Podczas zajęć maluchy dowiedziały się w jaki sposób można dbać o naszą planetę oraz jak możemy szanować zasoby naturalne (w tym wodę, lasy). Przedszkolaki uczyły się również w jaki sposób prawidłowo segregować odpady.  Następnie dzieci  zaopatrzone zostały w rękawiczki oraz odpowiednio oznaczone worki i ruszyły w teren. Zbierane śmieci były segregowane i wyrzucone do odpowiednich pojemników. Na zakończenie maluchy wykonały prace plastyczne z plastikowych korków.

M. Stankiewicz
 

Wycieczka do Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu

Dnia 10.06.2016 r. grupy 5-latków  pojechały do Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu. Dzieci miały okazję poznać zawód strażaka, zapoznać się ze sposobem dbania o  bezpieczeństwo własne i innych. Podczas wizyty, przypomniane zostały również numery alarmowe. Przedszkolaki miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się wozy strażackie. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości wybrać właśnie ten zawód. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły słodkie podziękowanie dla pracowników Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu.

Serdeczne podziękowania dla Panów Sławomira, Przemysława i Sebastiana oraz rodziców
P. Katarzyny Maryszczak i P. Ewy Strzechmińskiej.

M. Pietrasik

M. Stankiewicz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 16