Przedszkole

„O RYSIU RYSZARDZIE CHRONICKIM, KTÓRY DZIECI CHRONIŁ”

Dnia 22.10.2018 r. już po raz kolejny dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych gościły u siebie aktorów z teatru AMUZADO. Tym razem było to przedstawienie, w którym poprzez interaktywną zabawę autorzy starali się przypomnieć dzieciom o ich najważniejszych prawach i obowiązkach. W widowisku pojawiały się elementy tematyki bezpieczeństwa ruchu drogowego, podstawowej wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, jak i treści pouczające widzów, jak się zachować w kontaktach z nieznajomymi. Główny bohater – Ryś Ryszard Chronicki zwracał uwagę Małym Widzom na ewentualne niebezpieczeństwa, z którymi mogą się oni zetknąć podczas codziennych powrotów ze szkoły do domu. Na podstawie bezpośrednich przykładów wplecionych w kanwę widowiska, aktorzy pokazali dzieciom, jak zachować się, gdy ktoś obcy puka do drzwi domu, co zrobić, gdy nieznajomy zaprosi dziecko do siebie, obiecując jakieś atrakcje itp.

M. Stankiewicz

 

Światowy Dzień Mycia Rąk

 

15 października w oddziale przedszkolnym grupa 3-latków  doskonaliła technikę mycia rąk w ramach Światowego Dnia Mycia Rąk. Głównym celem było uświadomienie dzieciom konieczności mycia rąk i kształtowanie higienicznych nawyków.

Dzieci obejrzały film instruktażowy z którego dowiedziały się dlaczego należy myć ręce, w jaki sposób dbać prawidłowo o higienę osobistą, jakie niebezpieczeństwa niesie brak dbałości o czystość oraz to, że wiele chorób spowodowanych jest niewłaściwą higieną. Oczywiście nie obyło się bez ćwiczeń praktycznych w łazience pozwalających utrwalić kolejne etapy mycia rąk.

Beata Łagodzińska

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września grupa trzylatków obchodziła Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ten szczególny dzień dla maluszków rozpoczął się zabawą przy skocznych piosenkach oraz zadaniem  dla pani - pompowaniem  kolorowych balonów. Następnie odbyły się tańce i zabawy balonikowe, udało się również utworzyć wspólny pociąg do piosenki. Na koniec zabawy dzieci otrzymały od pani piękne bransoletki, które świecą w ciemności. Zadaniem przedszkolaków było sprawdzenie w domu z rodzicami czy bransoletki aby  na pewno  świecą?  To był dzień pełen radości i pozytywnych emocji.

 

Opracowała Beata Łagodzińska

 

Pieczony ziemniak

20 września 2018 roku  grupa  6-latków wzięła udział w wycieczce do „Zielonej Farmy” w miejscowości Żelimucha koło Białogardu. Pogoda dopisała i program wycieczki pt. „Pieczony ziemniak” został zrealizowany.
W „Zielonej Farmie” dzieci dowiedziały się: gdzie rośnie ziemniak, w jaki sposób się go zbiera, które zwierzęta z ,, Zielonej Farmy” lubią ziemniaki i w jakiej postaci. Przedszkolaki miały też okazję nakarmić lamy, kozy, osły i owce, własnoręcznie wykonać ziemniaczaną kukiełkę, upiec ziemniaka w ognisku. Smak pieczonego ziemniaka prosto z ogniska, wspólne spędzony czas na łonie przyrody oraz piękno tego miejsca sześciolatki zapamiętają na długo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie dziękuję Marzenie i Krzysztofowi Rajtarom za miłe i życzliwe przyjęcie oraz rodzicom za sfinansowanie wyjazdu.

Krystyna Bohdan

 

IV OGÓLNOPOLSKI MARATON PRZEDSZKOLAKÓW


W dniu 9 maja w oddziale przedszkolnym zorganizowany został  IV OGÓLNOPOLSKI MARATON PRZEDSZKOLAKÓW z programu Bliżej przedszkola  „Sprintem do maratonu”. . Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Grupa Pszczółek, Sówek oraz 4-5 latków  skorzystała z tej możliwości i wzięła udział w projekcie .  Tym samym przedszkolaki  uzyskały certyfikaty  potwierdzające udział w imprezie. Dzieci zostały również nagrodzone medalami oraz dyplomami. Czekamy już z niecierpliwością na kolejny przyszłoroczny bieg.

 

Beata Łagodzińska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 20