ŚWIAT BLIŻEJ NAS - POKL

Koło astronomiczne

W Zespole Szkół im. Noblistów Polskich w Siemyślu działa koło astronomiczne, do którego uczęszczają uczniowie klas I-III Gimnazujm.  Opiekunem koła jest pan Paweł Flisiak.  Do współpracy z naszymi uczniami namówiliśmy pana  Marka Mućka – nauczyciela Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kołobrzegu, za co serdecznie dziękujemy.

Celem koła jest obserwowanie gwiazdozbiorów i obiektów widocznych na nocnym niebie.

Uczniowie pracują w kole od września 2011r, wtedy  w szkole rozpoczęto realizację programu „Świat Bliżej Nas”.  Program zakończył się w grudniu 2011r, jednak duże zainteresowanie spowodowało, że działania koła są w dalszym ciągu realizowane.

Jeżeli tylko warunki pozwalają i jest bezchmurne niebo, uczniowie , za zgodą rodziców, spotykają się późnym popołudniem lub wieczorem i za pomocą teleskopu  prowadzą obserwacje. Zajęcia te dostępne są również dla wszystkich chętnych  spoza szkoły, zaineresowanych tą tematyką. Dnia  2 marca o godzinie  19:00 członkowie koła astronomicznego działającego  w naszej szkole  spotkali się w celu obserwacji  Jowisza oraz  jego księżyców. Udało im się także obejrzeć w „oku” teleskopu planetę Wenus, a także Marsa. Uczestnicy spotkania mogli również bardzo szczegółowo przyjrzeć się powierzchni Srebrnego Globu. Podczas zajęć można było zdobyć umiejętności posługiwania się mapą nieba oraz prowadzenia obserwacji astronomicznych przy użyciu teleskopu. Tego wieczoru uczniowie nie tylko dużo się dowiedzieli o kosmosie, ale także dobrze się bawili. Atmosfera była przednia i mimo zimna wszyscy  byli zachwyceni  tym, co udało im się zobaczyć. Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejna okazję poznawania kosmosu, planet i gwiazd.

Galeria

 

Wyjazd do Malborka


Wyjazd do Malborka - prezentacja

Dokument w programie (PDF)
 

Obóz zimowy Szczytna


Obóz zimowy - Szczytna

Dokument w programie (PDF)
 

Zajęcia przyrodnicze


Zajęcia przyrodnicze w ramach projektu "Świat bliżej nas" - prezentacja.

Dokument w programie (PDF)
 

Koszaliński Uniwersytet DziecięcyUczniowie klas III- VI Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkół im. Noblistów Polskich w Siemyślu uczestniczyli przez półtora roku w zajęciach organizowanych przez Politechnikę Koszalińską w ramach Koszalińskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

W pierwszym wykładzie  na temat „Wirtualnej rzeczywistości 3D” grupa 20 uczniów wzięła udział  23 października 2010 r. Wtedy też wszyscy  uczniowie- „studenci” otrzymali indeksy,  które były stemplowane przy każdym udziale w zajęciach Pod koniec semestru uczniowie otrzymywali dyplomy, za pozytywnie zakończony semestr.

 

Więcej…

 

WYCIECZKA DO TORUNIA

W dniach 7-8 VI 2011r. 38-osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół w Siemyślu  uczestniczyła w dwudniowej wycieczce do Torunia. Wycieczka ta była częścią realizowanego z funduszy Unii Europejskiej programu: „Świat bliżej nas”. Była nagrodą dla najaktywniejszych uczniów biorących udział w zajęciach  kółek przedmiotowych: astronomicznym, europejskim, dziennikarskim, matematycznym, przyrodniczym.

 

Więcej…

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY –„ZIMOWY ŚWIAT”

KONKURS FOTOGRAFICZNY –„ZIMOWY ŚWIAT”

 

W XII 2010r. uczniowie szkoły (podstawowej –kl. IV –VI i gimnazjum ) zostali zaproszeni do udziału w konkursie fotograficznym : „Zimowy Świat”. Prace na nośnikach pamięci miały zostać dostarczone po feriach. W konkursie udział wzięło 7 osób. Komisja w składzie : Dobromiła Andrzejak i Wioletta Kowalska –przyznała  pierwszą nagrodę uczennicy klasy V – Dorocie Kocoń i drugą nagrodę –Jagodzie Andrzejak –kl. V. Cztery osoby otrzymały wyróżnienia: Ania Fuchs - kl Ia gimnazjum , Małgosia Kiliańska –kl. V, Patrycja Kosz –kl. VI i Agata Koperska –kl. V. Wszyscy wymienieni uczestnicy zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Nagrody te zostały wręczone 21 III 2011r.

Prezentowane prace wykonała zwyciężczyni konkursu  –  Dorota Kocoń.


Organizator konkursu – D. Andrzejak


 
Strona 1 z 4