26 kwietnia 2010r. w Zespole Szkół im Noblistów Polskich w Siemyślu został przeprowadzony konkurs recytatorski „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne” – etap szkolny.

W konkursie udział wzięło 29 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. W wyniku konkursu na etapie szkolnym do etapu gminnego, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury 06.05.2010r. zakwalifikowali się następujący uczniowie: Weronika Jóźwiak, Jan Kostecki, Oliwier Raszkiewicz, Nina Szczepaniak, Weronika Kubok, Aneta Popiołek, Klaudia Kubok, Urszula Pełechata, Anna Nowak i Monika Kamińska.

Reprezentować naszą szkołę w Kołobrzegu będą: uczennica klasy IV szkoły podstawowej Aneta Popiołek i uczennica I klasy gimnazjum – Anna Nowak. Życzymy powodzenia.