Z wielką radością informujemy, że 4 grudnia 2017 r. gościliśmy w Naszej szkole Panią Sędzię Annę Marię Wesołowską, która uświadamiała zarówno uczniom, jak i nauczycielom, rodzicom, zaproszonym gościom znaczenie znajomości prawa.

Podczas wykładów poruszone zostały tematy dotyczące ochrony dzieci przed uzależnieniami, potencjalnymi zagrożeniami i konfliktem z prawem. Pani Sędzia zwróciła uwagę na problem przemocy psychicznej, fizycznej, przysłowiowego „klapsa”, omówiła najczęstsze zagrożenia wpływające na bezpieczeństwo dzieci – uczniów, a także zaprezentowała najefektywniejsze sposoby pomocy dzieciom w takich sytuacjach. Zachęcała młodzież do aktywnego włączania się w edukację prawną poprzez utworzenie w szkole tzw. ”kącika prawnego”.

Należą się ogromne podziękowania dla Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Siemyślu za umożliwienie spotkania z Panią Sędzią Anną Marią Wesołowską.

Wioletta Kowalska, pedagog