Zawody szkolne i międzyszkolne

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM – MISTRZOSTWA POWIATU

W dniu 19.04.2013r. uczniowie Zespołu Szkół w Siemyślu brali udział w eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym. Turniej został zorganizowany przez gimnazjum w Ustroniu Morskim. Tym razem nie udało się wygrać żadnej z bardzo atrakcyjnych nagród,  jednak nasi reprezentanci pokonali wiele szkół zajmując wysokie  - V miejsca ./Zarówno w kategorii szkół podstawowych  jak i gimnazjum /. Reprezentacja gimnazjum wystąpiła w składzie: Michał Tomaszewski, Norbert Siwacki i Adam Maciejewski . Szkołę podstawową reprezentowali : Michał Piasecki, Maciejewski Dominik i Łukasz Papież.

Opiekunami byli nauczyciele WF: Dobromiła Andrzejak i Kazimierz Kropidłowski.

Wiosenny turniej piłki nożnej

W dniu 21 III 2013r. chętni uczniowie brali udział w turnieju piłki nożnej, zorganizowanym z okazji I Dnia Wiosny. Rywalizowano w kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum. Uczniowie grali systemem „każdy z każdym”.  Nie było niespodzianek. W szkole podstawowej najlepszy był zespół klasy VI. W gimnazjum zwyciężyła klasa III. Gracze /zwłaszcza szkoły podstawowej /byli gorąco dopingowani przez kolegów i koleżanki.

Eliminacje szkolne BRD

19 III 2013r odbyły się szkolne /gminne /eliminacje do Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do zawodów zgłosiło się 11 uczniów z klas: Va,b i VI Zespołu Szkół w Siemyślu. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego i zasad udzielania pierwszej pomocy /test/ oraz dobrą techniką jazdy na rowerze / tor przeszkód/. Ostatecznie szkolną rywalizację wygrał Łukasz Papież przed Dominikiem Maciejewskim i Jackiem Andrzejakiem. Wymieniona trójka będzie reprezentowała naszą szkołę na zawodach powiatowych. Organizatorami zawodów byli nauczyciele WF: Kazimierz Kropidłowski, Dobromiła Andrzejak i Dagmara Świgoń. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Turniej tenisa stołowego

W dniu 23 II 2013 został na zorganizowany turniej tenisa stołowego o mistrzostwo szkoły.

Do zawodów zgłosiło się 13 uczniów: 8 chłopców ze szkoły podstawowej i 5 z gimnazjum. Chłopcy –podzieleni na dwie grupy wiekowe  -rozegrali szereg spotkań /systemem: „każdy z każdym”/, które wyłoniły zwycięzców. W gimnazjum wygrał Przybylski Mateusz przed Grzegorzem Koszem i Konradem Więckiem, a w szkole podstawowej najlepszym zawodnikiem okazał się Maciejewski Dominik. Drugie miejsce zajął Figa Paweł a trzecie Przybylski Szymon. Dziewczęta niestety nie zgłosiły się. A szkoda, ponieważ Rada Rodziców  /razem z Urzędem Gminy /ufundowała  atrakcyjne nagrody: piłki i rakietki do tenisa stołowego. Organizatorami zawodów byli nauczyciele WF: Dobromiła Andrzejak, Dagmara Świgoń i Kazimierz Kropidłowski.

PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "ISKIERKA"

Przedszkolny Konkurs Recytatorski

„Iskierka”

W dniu 5.06.2011r. odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski „Iskierka”. W konkursie wzięło udział 26 przedszkolaków, z odziałów przedszkolnych 0a i 0b.

Komisja konkursowa w składzie pani Edyta Bińczyk, Pani Aleksandra Zwierzykowska, pani  Aneta Więcławska po wysłuchaniu recytatorów przyznała trzy miejsca w dwóch kategoriach wiekowych .

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>