Samorząd Szkolny

Z PIERNIKAMI DO SENIORÓW

Z piernikami do seniorów

W sobotę 03.12.2016r. chętni uczniowie szkoły w Siemyślu wraz z opiekunami Samorządu Szkolnego przygotowywali pierniki. Świąteczne ciasteczka wypiekali z myślą o członkach Klubu Seniora "Złota Jesień" w Siemyślu, których odwiedzili w czwartek 08.12.2016r. Podczas spotkania uczniowie zaprezentowali Seniorom scenkę mikołajkową, a szkolny Święty Mikołaj wręczył im łakocie. Ten skromny gest rozbudził wiele uśmiechu i wzruszeń wśród wszystkich zebranych.

A. Szarejko

 

SPRZĄTAMY OPUSZCZONE GROBY

 

Dnia 28 października 2016 roku Samorząd Szkolny w Zespole Szkół w Siemyślu już po raz kolejny zorganizował akcję porządkowania opuszczonych grobów na cmentarzu w Siemyślu.

W sprzątaniu wzięło udział 22 chętnych uczniów z całej szkoły. Poświęcając swój wolny czas, uporządkowali oni wiele nagrobków, których z różnych przyczyn nikt już nie odwiedza i na każdym z nich zapalili symboliczny znicz. Uczniowie uprzątnęli także zalegające na ścieżkach liście. Opiekunami dzieci były tego dnia panie Anna Pełechata, Mariia Tyryk i Aleksandra Szarejko.

A. Szarejko
 

RZEPKA DLA NAJMŁODSZYCH


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)
 

WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA

 

6 i 7 czerwca 2016r. uczniowie klas II Gimnazjum (dołączyło do nich kilku uczniów z klas III i I) przebywali na wycieczce w Trójmieście. Swoją podróż rozpoczęli od wizyty w Gdańsku, gdzie najpierw w towarzystwie przewodniczki       spacerowali po urokliwych uliczkach Głównego Miasta, a następnie na statku Czarna Perła popłynęli na Westerplatte. To szczególne miejsce, w którym rozpoczęła się II wojna światowa, było okazją do lekcji historii i poznania sylwetki mjra Sucharskiego, który dowodził obroną Westerplatte. W drodze powrotnej, również statkiem, niespodziankę sprawił uczniom koncert na żywo szanty.

Punktem noclegowym było schronisko młodzieżowe w Gdańsku Wrzeszczu, położone w niezwykle malowniczej dzielnicy, w pobliżu miasteczka studenckiego oraz licznych wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego. Jednak po kolacji opiekunki panie Jolanta Maciejska i Danuta Sudnikowicz postanowiły zabrać uczniów na kilkukilometrowy spacer do parku oliwskiego, który słynie z katedry oraz pięknego parku w stylu francuskim.

Kolejny dzień rozpoczął się od wizyty na zabytkowym molo w Sopocie. Jako że pogoda była słoneczna i widoczność idealna, można było bez trudu dostrzec Półwysep Helski. Ostatnim miejscem wycieczki była Gdynia. Najpierw zwiedzano ORP Błyskawicę, okręt z czasów II wojny światowej, przycumowany na Skwerze Kościuszki, a następnie Oceanarium. Tutaj szczególne zainteresowanie wzbudziła zanurzona w wodzie, jakby uśpiona potężna anakonda.

Zarówno pogoda jak i humory dopisywały przez całą wycieczkę. Bez wątpienia była ona okazją do poznania  interesującego zakątka Polski, a także zacieśnienia kontaktów klasowych.

 

 

Jolanta Maciejska

 

Z WIZYTĄ W KOŁOBRZESKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT


 

Już po raz kolejny Samorząd Szkolny przeprowadził w naszej szkole zbiórkę na rzecz zwierząt przebywających w kołobrzeskim Schronisku Dla Zwierząt REKS.

W tym roku, oprócz karmy, zbieraliśmy także akcesoria: koce, zabawki, smycze i obroże.

Do zbiórki przyłączyło się wielu uczniów. Na wyróżnienie zasługuje jednak Maciej Pietrzak - uczeń klasy IV, który dostarczył największą ilość darów.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za okazanie dobroci serca i przyłączenie się do zbiórki.

 

Samorząd Szkolny

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 9