Samorząd Szkolny

RZEPKA DLA NAJMŁODSZYCH


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)
 

WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA

 

6 i 7 czerwca 2016r. uczniowie klas II Gimnazjum (dołączyło do nich kilku uczniów z klas III i I) przebywali na wycieczce w Trójmieście. Swoją podróż rozpoczęli od wizyty w Gdańsku, gdzie najpierw w towarzystwie przewodniczki       spacerowali po urokliwych uliczkach Głównego Miasta, a następnie na statku Czarna Perła popłynęli na Westerplatte. To szczególne miejsce, w którym rozpoczęła się II wojna światowa, było okazją do lekcji historii i poznania sylwetki mjra Sucharskiego, który dowodził obroną Westerplatte. W drodze powrotnej, również statkiem, niespodziankę sprawił uczniom koncert na żywo szanty.

Punktem noclegowym było schronisko młodzieżowe w Gdańsku Wrzeszczu, położone w niezwykle malowniczej dzielnicy, w pobliżu miasteczka studenckiego oraz licznych wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego. Jednak po kolacji opiekunki panie Jolanta Maciejska i Danuta Sudnikowicz postanowiły zabrać uczniów na kilkukilometrowy spacer do parku oliwskiego, który słynie z katedry oraz pięknego parku w stylu francuskim.

Kolejny dzień rozpoczął się od wizyty na zabytkowym molo w Sopocie. Jako że pogoda była słoneczna i widoczność idealna, można było bez trudu dostrzec Półwysep Helski. Ostatnim miejscem wycieczki była Gdynia. Najpierw zwiedzano ORP Błyskawicę, okręt z czasów II wojny światowej, przycumowany na Skwerze Kościuszki, a następnie Oceanarium. Tutaj szczególne zainteresowanie wzbudziła zanurzona w wodzie, jakby uśpiona potężna anakonda.

Zarówno pogoda jak i humory dopisywały przez całą wycieczkę. Bez wątpienia była ona okazją do poznania  interesującego zakątka Polski, a także zacieśnienia kontaktów klasowych.

 

 

Jolanta Maciejska

 

Z WIZYTĄ W KOŁOBRZESKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT


 

Już po raz kolejny Samorząd Szkolny przeprowadził w naszej szkole zbiórkę na rzecz zwierząt przebywających w kołobrzeskim Schronisku Dla Zwierząt REKS.

W tym roku, oprócz karmy, zbieraliśmy także akcesoria: koce, zabawki, smycze i obroże.

Do zbiórki przyłączyło się wielu uczniów. Na wyróżnienie zasługuje jednak Maciej Pietrzak - uczeń klasy IV, który dostarczył największą ilość darów.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za okazanie dobroci serca i przyłączenie się do zbiórki.

 

Samorząd Szkolny

 

HERODY - WESOŁE KOLĘDOWANIE

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Samorząd Szkolny po raz kolejny zorganizował przedstawienie kolędnicze "Herody -  Wesołe Kolędowanie". W tym roku jednak Kolędnicy nie odwiedzali losowych klas, ale wystąpili przed wszystkimi uczniami na korytarzu głównym w dniu 18.12.2015r. Podczas przedstawienia można było usłyszeć śmiech, śpiew a także okrzyki strachu (zwłaszcza wśród młodszych uczniów).

 

SZKOLNE MIKOŁAJKIJak każdego roku, uczniowie naszej szkoły świętowali Mikołajki w swoich klasach, wręczając sobie wzajemnie drobne upominki. W związku z tym, że W tym roki Mikołajki wypadały w niedzielę, w szkole świętowaliśmy tę tradycję w poniedziałek 07 grudnia.
Tego dnia, oprócz radości powodowanej otrzymanymi prezentami, dużo uśmiechów wzbudziły u dzieci odwiedziny w szkole Świętego Mikołaja. Obdarował on prezentami najmłodsze, ale i te trochę starsze dzieci, które w ramach podziękowań opowiadały Mikołajowi wierszyki, śpiewały  i częstowały ciasteczkami i mlekiem. Podczas swojej wizyty w poszczególnych klasach spotkał wielu pomocników Świętego Mikołaja i odebrał listy z prośbami o prezenty pod choinkę.
Żegnając się z dziećmi Święty Mikołaj obiecał im kolejne odwiedziny 24-go grudnia.
Czekamy z utęsknieniem...

GALERIA
oprac.:
Szarejko

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 8