Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę.

12 stycznia 2018 roku  Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Siemyślu wzięła udział w  projekcie edukacyjnym przygotowanym przez Polski Komitet Narodowy UNICEF Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę. Uczniowie mieli okazję aktywnie uczestniczyć w zajęciach, których celem było pokazanie młodym ludziom, jak wojna wpływa na życie najmłodszych oraz uświadomić, jakie spustoszenie emocjonalne i ekonomiczne wiąże się z konfliktem zbrojnym.

W ramach projektu UNICEF-u została również zorganizowana akcja charytatywna, której celem było zebranie środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i koców dla dzieci w Syrii. Nauczyciele i Samorząd Uczniowski wraz z ogromnym zaangażowaniem Rodziców i Sponsorów, przygotowali ogrom atrakcji. Uczniowie mogli podziwiać artystyczne umiejętności naszych uczennic z gimnazjum w  kąciku malowania twarzy, z  kolędnikami z klasy III B Szkoły Podstawowej pośpiewać kolędy lub zatańczyć Zumbę. Podczas kiermaszu bardzo prężnie działało stoisko ze słodkimi wypiekami przygotowanymi przez Rodziców. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś pysznego, a przy okazji wesprzeć szczytny cel. Największą popularnością cieszyła się wśród uczniów loteria fantowa, w której każdy los był szczęśliwy.

Przychód z akcji przerósł najśmielsze oczekiwania inicjatorów przedsięwzięcia. Udało się zebrać 1800 złotych.

Za dobre serce, które pochyla się nad potrzebującymi pomocy, za wrażliwą duszę, która przynagla do czynienia dobra oraz za bezinteresowną pomoc i życzliwość wszystkim bardzo dziękujemy.

Wraz z opiekunami

MIKOŁAJKOWO U SENIORÓW

Mikołajkowo u Seniorów
z Klubu Seniora "Złota Jesień"
w Siemyślu

W czwartek 08.12.2016r. uczniowie ze szkoły w Siemyślu odwiedzili członków Klubu Seniora "Złota Jesień" w Siemyślu na ich spotkaniu w Domu Kultury w Siemyślu. Podczas spotkania uczniowie zaprezentowali Seniorom scenkę mikołajkową, a szkolny Święty Mikołaj wręczył im wypiekane przez dzieci  świąteczne pierniki.
W ramach podziękowań uczniowie otrzymali od Seniorów słodki upominek.

ŚWIĘTY MIKOŁAJ W NASZE SZKOLE

Jak każdego roku, uczniowie naszej szkoły świętowali przypadające 6 grudnia Mikołajki w swoich klasach, wręczając sobie wzajemnie drobne upominki.
Tego dnia, oprócz radości powodowanej otrzymanymi upominkami, dużo uśmiechów wzbudziły u dzieci odwiedziny w szkolnego Świętego Mikołaja. Obdarował on prezentami najmłodsze, ale i te trochę starsze dzieci, które w ramach podziękowań opowiadały Mikołajowi wierszyki, śpiewały, częstowały łakociami i obdarowywały prezentami. Podczas swojej wizyty w poszczególnych klasach spotkał wielu pomocników Świętego Mikołaja i odebrał listy z prośbami o prezenty pod choinkę.
Żegnając się z dziećmi Święty Mikołaj obiecał im kolejne odwiedziny 24-go grudnia, oczywiście niezbędne jest do tego wzorowe zachowanie wszystkich dzieci…

Z PIERNIKAMI DO SENIORÓW

Z piernikami do seniorów

SPRZĄTAMY OPUSZCZONE GROBY

Dnia 28 października 2016 roku Samorząd Szkolny w Zespole Szkół w Siemyślu już po raz kolejny zorganizował akcję porządkowania opuszczonych grobów na cmentarzu w Siemyślu.

W sprzątaniu wzięło udział 22 chętnych uczniów z całej szkoły. Poświęcając swój wolny czas, uporządkowali oni wiele nagrobków, których z różnych przyczyn nikt już nie odwiedza i na każdym z nich zapalili symboliczny znicz. Uczniowie uprzątnęli także zalegające na ścieżkach liście. Opiekunami dzieci były tego dnia panie Anna Pełechata, Mariia Tyryk i Aleksandra Szarejko.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>