Samorząd Szkolny

Siemyśl ratuje życie 25 dzieciom z najbiedniejszych krajów!!!!

Dnia 25.02.2019r. w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Siemyślu odbył się finał akcji "Wszystkie kolory świata" organizowanej przez UNICEF Polska. Przez kilka tygodni nasi uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami szyli laleczki, które są symbolem pomocy udzielanej najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio . Podczas części artystycznej swoje umiejętności taneczne zaprezentowali uczniowie z klas 1, którzy przenieśli nas na kontynent afrykański. Natomiast przedszkolaki w kolorowych strojach zatańczyły taniec indyjski. Cała akcja miała na celu pokazanie dzieciom, że pomaganie innym może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne. A świadczyć może o tym kwota, którą udało nam się tego dnia zebrać. 2500 zł !!! Dzięki tej kwocie pomogliśmy około 25 dzieciom i daliśmy im szanse na przeżycie. Oprócz możliwości zakupienia pięknych lalek w sprzedaży znalazły się kolorowe galaretki, chińskie ciasteczka z wróżbą, afrykańskie bransoletki, magnesy a także zakładki do książek wykonane metodą decupage.

Więcej…

 

Festiwalu Piosenki Przedszkolnej

 

16 maja 2018r. Samorząd Szkolny działający w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Siemyślu był organizatorem Festiwalu Piosenki Przedszkolnej: „Wiosna w Piosence”. Impreza została zorganizowana dla dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Siemyślu oraz w Szkole Podstawowej w Charzynie. Liczba dzieci prezentujących swoje umiejętności wyniosła 111. Celem festiwalu była prezentacja umiejętności wokalnych przedszkolaków, odkrywanie nowych talentów, a przede wszystkim integracja dzieci z Charzyna z dziećmi z Siemyśla poprzez udział we wspólnych zabawach. Festiwal Piosenki Przedszkolnej: „Wiosna w Piosence” nie miał charakteru konkursu. Wszystkie dzieci, które wystąpiły tego dnia na scenie i pokonały swój strach, zostały zwycięzcami i otrzymały upominki. Głównymi sponsorami imprezy byli: Wójt Gminy Siemyśl – Marek Dołkowski, Rada Rodziców działająca w Szkole Podstawowej w Siemyślu a także rodzice dzieci 3-4-letnich z Siemyśla, którzy przyczynili się do organizacji poczęstunku dla dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Samorząd Szkolny

wraz z opiekunami

 

Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę.

12 stycznia 2018 roku  Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Siemyślu wzięła udział w  projekcie edukacyjnym przygotowanym przez Polski Komitet Narodowy UNICEF Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę. Uczniowie mieli okazję aktywnie uczestniczyć w zajęciach, których celem było pokazanie młodym ludziom, jak wojna wpływa na życie najmłodszych oraz uświadomić, jakie spustoszenie emocjonalne i ekonomiczne wiąże się z konfliktem zbrojnym.

W ramach projektu UNICEF-u została również zorganizowana akcja charytatywna, której celem było zebranie środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i koców dla dzieci w Syrii. Nauczyciele i Samorząd Uczniowski wraz z ogromnym zaangażowaniem Rodziców i Sponsorów, przygotowali ogrom atrakcji. Uczniowie mogli podziwiać artystyczne umiejętności naszych uczennic z gimnazjum w  kąciku malowania twarzy, z  kolędnikami z klasy III B Szkoły Podstawowej pośpiewać kolędy lub zatańczyć Zumbę. Podczas kiermaszu bardzo prężnie działało stoisko ze słodkimi wypiekami przygotowanymi przez Rodziców. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś pysznego, a przy okazji wesprzeć szczytny cel. Największą popularnością cieszyła się wśród uczniów loteria fantowa, w której każdy los był szczęśliwy.

Przychód z akcji przerósł najśmielsze oczekiwania inicjatorów przedsięwzięcia. Udało się zebrać 1800 złotych.

Za dobre serce, które pochyla się nad potrzebującymi pomocy, za wrażliwą duszę, która przynagla do czynienia dobra oraz za bezinteresowną pomoc i życzliwość wszystkim bardzo dziękujemy.

Samorząd Szkolny

Wraz z opiekunami

 

 

 

MIKOŁAJKOWO U SENIORÓW

Mikołajkowo u Seniorów
z Klubu Seniora "Złota Jesień"
w Siemyślu

W czwartek 08.12.2016r. uczniowie ze szkoły w Siemyślu odwiedzili członków Klubu Seniora "Złota Jesień" w Siemyślu na ich spotkaniu w Domu Kultury w Siemyślu. Podczas spotkania uczniowie zaprezentowali Seniorom scenkę mikołajkową, a szkolny Święty Mikołaj wręczył im wypiekane przez dzieci  świąteczne pierniki.
W ramach podziękowań uczniowie otrzymali od Seniorów słodki upominek.

A. Szarejko

 

ŚWIĘTY MIKOŁAJ W NASZE SZKOLE


Jak każdego roku, uczniowie naszej szkoły świętowali przypadające 6 grudnia Mikołajki w swoich klasach, wręczając sobie wzajemnie drobne upominki.  
Tego dnia, oprócz radości powodowanej otrzymanymi upominkami, dużo uśmiechów wzbudziły u dzieci odwiedziny w szkolnego Świętego Mikołaja. Obdarował on prezentami najmłodsze, ale i te trochę starsze dzieci, które w ramach podziękowań opowiadały Mikołajowi wierszyki, śpiewały, częstowały łakociami i obdarowywały prezentami. Podczas swojej wizyty w poszczególnych klasach spotkał wielu pomocników Świętego Mikołaja i odebrał listy z prośbami o prezenty pod choinkę.
Żegnając się z dziećmi Święty Mikołaj obiecał im kolejne odwiedziny 24-go grudnia, oczywiście niezbędne jest do tego wzorowe zachowanie wszystkich dzieci…

A. Szarejko
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 9