Aktualności

KLASOWY DZIEŃ RODZINY W I b

 

W dniu 10.06.2016r. odbyło się w Ib  rodzinne spotkanie z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka – Klasowy Dzień Rodziny. W spotkaniu tym wzięło udział dwadzieścioro jeden dzieci i czterdziestu rodziców. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoim rodzicom umiejętności scenicznie (wokalne i aktorskie) i wyręczyły im własnoręcznie wykonane upominki, odbył się także piknik na świeżym powietrzu.

W trakcie pikniku przeprowadzono konkurencje sportowe. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach, w których wtórowali im rodzice. Ci z kolei mogli spędzić czas ze swoimi pociechami oraz nawiązać bliższe znajomości z rodzicami pozostałych dzieci.

Serdecznie dziękuję rodzicom i dzieciom za zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy.

 

 

A. Szarejko

 

 

DZIEŃ MAMY I TATY W II A


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)
 

WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA

 

6 i 7 czerwca 2016r. uczniowie klas II Gimnazjum (dołączyło do nich kilku uczniów z klas III i I) przebywali na wycieczce w Trójmieście. Swoją podróż rozpoczęli od wizyty w Gdańsku, gdzie najpierw w towarzystwie przewodniczki       spacerowali po urokliwych uliczkach Głównego Miasta, a następnie na statku Czarna Perła popłynęli na Westerplatte. To szczególne miejsce, w którym rozpoczęła się II wojna światowa, było okazją do lekcji historii i poznania sylwetki mjra Sucharskiego, który dowodził obroną Westerplatte. W drodze powrotnej, również statkiem, niespodziankę sprawił uczniom koncert na żywo szanty.

Punktem noclegowym było schronisko młodzieżowe w Gdańsku Wrzeszczu, położone w niezwykle malowniczej dzielnicy, w pobliżu miasteczka studenckiego oraz licznych wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego. Jednak po kolacji opiekunki panie Jolanta Maciejska i Danuta Sudnikowicz postanowiły zabrać uczniów na kilkukilometrowy spacer do parku oliwskiego, który słynie z katedry oraz pięknego parku w stylu francuskim.

Kolejny dzień rozpoczął się od wizyty na zabytkowym molo w Sopocie. Jako że pogoda była słoneczna i widoczność idealna, można było bez trudu dostrzec Półwysep Helski. Ostatnim miejscem wycieczki była Gdynia. Najpierw zwiedzano ORP Błyskawicę, okręt z czasów II wojny światowej, przycumowany na Skwerze Kościuszki, a następnie Oceanarium. Tutaj szczególne zainteresowanie wzbudziła zanurzona w wodzie, jakby uśpiona potężna anakonda.

Zarówno pogoda jak i humory dopisywały przez całą wycieczkę. Bez wątpienia była ona okazją do poznania  interesującego zakątka Polski, a także zacieśnienia kontaktów klasowych.

 

 

Jolanta Maciejska

 

KLASOWA NOC FILMÓW OSCAROWYCH

 

Być może to dziwne, ale są wśród nas tacy, dla których ogromną przyjemnością może okazać się noc spędzona w szkole. Tak było z klasą II A Gimnazjum, która wraz z wychowawczynią Jolantą Maciejska noc z 3 na 4 czerwca poświęciła na oglądaniu w murach szkoły filmów- zdobywców w ostatnich latach najważniejszego wyróżnienia- Oscara. Było to aż 5 filmów, wśród których znalazły się Mad Max, Slumdog, Milioner z ulicy, Życie Pi, Piękny umysł, Władca pierścieni. Oczywiście seans filmowy został poprzedzony meczem piłki nożnej rozegranym na Orliku. Do rywalizacji włączyły się również dziewczęta.

Na podkreślenie zasługuje również fakt, że klasowe spotkanie było okazją do propagowania zdrowego stylu życia. Uczniowie przygotowali sałatkę owocową i ciasteczka amarantowe, które doskonale zastąpiły tradycyjne paluszki, chipsy i colę.

 

J. Maciejska

 

 

 

DZIEŃ MAMY I TATY W II B


Dokument w programie (PDF)
 

SZKOLNY KONKURS PIOSENKI NIEMIECKIEJ DLA KLAS I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 

Dnia 24.05.2016 po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Niemieckiej dla klas I-III Szkoły Podstawowej. Konkurs zorganizowała pani Marta Markiewicz i pani Mariia Tyryk. W konkursie wzięło udział 5 zespołów klasowych: klasa IA, IB, IIA, IIB i IIIA. Każda klasa prezentowała zarówno swoje umiejętności wokalne, jak i językowe, śpiewając po dwie piosenki. Prezentacje zostały wysłuchane i ocenione przez jury w składzie:

  • p. Bożena Myśliwiec
  • p. Wioletta Kowalska
  • p. Mariia Tyryk

Komisja przy ocenie brała pod uwagę kryteria językowe, muzyczne i ogólny wyraz artystyczny.

Laureaci konkursu:

  • I miejsce- klasa IIIA
  • II miejsce- klasa IIB
  • III miejsce- klasa IIA

Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostali uczestnicy dyplomy za uczestnictwo i drobne upominki.

Podczas konkursu nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Deutsch ist super”. W kwietniu 2016 na zajęciach języka niemieckiego uczniowie wykonywali prace plastyczne dowolną techniką. Tematem prac było słownictwo, którego dzieci uczyły się w bieżącym roku szkolnym. Z każdej klasy wyłoniono 3 laureatów:

IIIA

I-   Kacper Kołtak

II-  Marcelina Pietruk

III- Wiktor Ostropolski

IIB

I-   Szymon Maciejewski

II-  Magdalena Kania

III- Wojciech Kujawiński

 

IIA

I-   Anna Karczewska

II-  Dagmara Głosek

III- Aleksandra Kazaniecka

IB

I-   Julia Łupińska

II-  Miłosz Kny

III- Hanna Czajka

IA

I-   Klaudia Budzik

II-  Milena Kumańska

III- Kacper Malanowski

Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy.

Marta Markiewicz

 

 

WYCIECZKA ROWEROWA DO PUSTAR I UDZIAŁ W AKCJI - XI WIELKIE SPRZĄTANIE PARSĘTY

W dniu 21.05.2016r. została zorganizowana dla uczniów wycieczka rowerowa do Pustar, połączona z udziałem w akcji : „ XI Wielkie Sprzątanie Parsęty”.

Akcja –wzorowo zorganizowana przez:  firmę Troton w Ząbrowie, Klub Ekologiczny „Gaja” oraz stowarzyszenie Porozumienie dla Parsęty- miała na celu poprawę czystości brzegów rzeki , podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu Kołobrzeg  oraz integrację wszystkich, którym zależy na czystym środowisku. Z naszej szkoły udział w akcji wzięły chętne dzieci / 13 osób/ z klas Vb i VI. Sprzątały pod kierunkiem przewodnika wyznaczony teren -rejon starego koryta rzeki. Później grupa została wspaniale ugoszczona przez organizatorów. Dzieci miały zapewniony poczęstunek: napoje, słodycze i pieczone kiełbaski. Uczestniczyły w zabawie w puszczanie ogromnych baniek mydlanych  i  dowiedziały się jak zbudować domek dla zapylaczy./ Niektóre dzieci zdążyły zbudować swoje domki/. Wycieczka była bardzo udana również dzięki wspaniałe pogodzie.

Nauczyciele -opiekunowie: Dobromiła Andrzejak i Dagmara Świgoń oraz  dzieci i dyrekcja szkoły - serdecznie dziękują organizatorom za zaproszenie do udziału w tej akcji i gratulują doskonałej organizacji przedsięwzięcia.

Dobromiła Andrzejak

 

 

SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI WOPR

 

W dniu 16 05. 2016r. nasi uczniowie brali udział w zajęciach prowadzonych przez ratowników WOPR. Do szkoły zawitali ratownicy  grupy interwencyjnej z Kołobrzegu . Uczniowie dowiedzieli się jakie zachowania nad wodą grożą utratą zdrowia lub życia. Następnie – pod kierunkiem ratowników –przećwiczyli procedury udzielania pierwszej pomocy . Mieli okazję powtórzyć komunikat wezwania pomocy, poćwiczyć resuscytację na manekinach i przymierzyć kamizelki ratunkowe. /Uczniowie dowiedzieli się z jakiego powodu należy dokładnie kamizelkę dopasować i jak należy to zrobić/.

W zajęciach udział wzięły niemal wszystkie klasy szkoły podstawowej i wybrane  klasy gimnazjum. Uczniowie, którzy nie uczestniczyli w ćwiczeniach w maju, spotkają się z ratownikami w czerwcu na kolejnym szkoleniu. Dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami i uczniami składają ratownikom serdeczne podziękowania za  poświęcony czas, przekazaną wiedzę i umiejętności.

D. Andrzejak

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 32