Aktualności

BIORÓŻNORODNOŚĆ WOKÓŁ NAS

UDZIAŁ UCZNIÓW W POWIATOWYCH KONKURSACH:

FOTOGRAFICZNYM : „Bioróżnorodność wokół nas”,

i PLASTYCZNYM: „Współczesna rodzina a zagrożenia cywilizacyjne”

W połowie września 2015r ogłoszony został konkurs fotograficzny : „Bioróżnorodność wokół nas”, organizowany przez Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty. W szkole prace przyjmowane były do

12 X 2015. Zgłosiło się 11 uczniów: 7 reprezentujących szkołę podstawową i 4 z gimnazjum.

Z całego powiatu udział w konkursie wzięło 455 uczniów, a komisja, w skład której wchodzili zawodowi fotograficy, musiała ocenić ponad 1200 prac.

W tak licznym gronie uczniowie naszej szkoły zdobyli 2 wyróżnienia:

Julia Przytocka z kl. VI –w kategorii szkół podstawowych oraz

Jacek Andrzejak z kl. II a w kategorii szkół gimnazjalnych. Uczniowie Ci zostaną zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród do siedziby Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie

Pozostali uczestnicy konkursu to:

Więcławski Jakub –kl. V a

Karwat Kamil –kl. VI

Kolańczyk Stanisław –kl. VI

Lepa Dominik –kl. VI

Majewska Amelia –kl. VI

Andrusieczko Tomasz – kl. VI

Monczuński Aleks –kl. I a g

Maćkiewicz Marcel – kl. I b g

Więcławska Julia – kl. II a g

W połowie IX 2015r. ogłoszony został również konkurs plastyczny organizowany przez Regionalny Szpital w Kołobrzegu, zatytułowany: „Współczesna rodzina a zagrożenia cywilizacyjne”. Prace należało dostarczyć do szpitala do 5 X 2015r. W konkursie tym udział wziął 1 uczeń szkoły: Michał Hekiert z klasy Ia gimnazjum.

Dyrekcja szkoły oraz nauczyciel plastyki -pani Dobromiła Andrzejak –składają serdeczne podziękowania dla uczestników wymienionych konkursów za reprezentowanie szkoły na terenie powiatu.

D. Andrzejak

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs plastyczny pt. ”DARY JESIENI”


W konkursie plastycznym dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej pt.” DARY JESIENI ” wzięło udział 25 uczniów z klas I-III szkoły podstawowej.  Prace były w większości na temat, ujęty w sposób interesujący, wykonane różnymi technikami plastycznymi, estetyczne. Komisja w składzie Dobromiła Ściesińska –Andrzejak, Milena Chabera, Małgorzata Pietrasik oraz organizator konkursu – Leokadia Sokolnicka przyznała: I miejsce – Ksaweremu Tobińskiemu i Adamowi Knopowi z klasy II A, II miejsce Kornelii Maryszczak  z klasy III, Julii Bodo   i  Zuzannie Prewęckiej z klasy II A, Szymonowi Maciejewskiemu i Martynie Cirin z klasy II B, III miejsce otrzymała Katarzyna Strzelczyk z klasy III.

Dnia 22 listopada 2015 r. dzieci odebrały nagrody( książki, materiały plastyczne  i okolicznościowe dyplomy ) sfinansowane w dużej mierze przez Radę Rodziców z rąk organizatora konkursu.

organizator konkursu   Leokadia Sokolnicka

 

 

CIESZYMY SIĘ NIEPODLEGŁĄ POLSKĄ

 

Narodowe Święto Niepodległości było okazją do uroczystego spotkania dzieci z klas młodszych naszej szkoły na apelu, którego gospodarzami byli najstarsi w tej grupie- uczniowie klasy III. Odświętnie ubrani, z samodzielnie wykonanymi biało- czerwonymi kotylionami dumnie prezentowanymi na piersiach, śpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. Prezentując swoją wiedzę (między innymi o (między innymi) naszych symbolach narodowych oraz  znajomość „Katechizmu polskiego dziecka” Władysława Bełzy, wszyscy zasłużyli na miano „małego Polaka”.

Serdecznie dziękujemy za wspólne świętowanie.

Uczniowie klasy III z wychowawcą- Beatą Fuchs

 

Zajędia dodatkowe p. Danuta Sudniowicz

Koło przyrodnicze w Zespole Szkół w Siemyślu w roku szkolnym 2015/16

W zajęciach koła przyrodniczego uczestniczą uczniowie klasy Va, Vb, VI szkoły podstawowej oraz  Ia i I b gimnazjum. Spotkania odbywają się w poniedziałek i we wtorek na 8 godzinie lekcyjnej. Celem pracy koła jest poznanie, poszanowanie i pokochanie przyrody. Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania, kształcą postawę badawczą, uczą się współpracy w zespole. W miesiącach jesiennych obserwowali przyrodę w czasie zajęć terenowych. Uczyli się rozpoznawać grzyby, krzewy i drzewa, korzystając z atlasów i kluczy. Podziwiali piękno złotej polskiej jesieni.

Danuta Sudnikowicz

 

KONKURS CZYTANIA

Dwoje uczniów klasy III, Kornelia Maryszczak i Wiktor Ostropolski wzięło udział w IV Powiatowym Konkursie Czytania ze Zrozumieniem „Czytam, wiem, rozumiem” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu. W konkursie uczestniczyli trzecioklasiści kołobrzeskich i gminnych szkół podstawowych, którzy wykazali się wysokimi umiejętnościami analizowania tekstów. Zadania o wysokim poziomie trudności wykonywali w szybkim tempie, uzyskując wysoką punktację.

Jak spisali się reprezentanci naszej szkoły?

Kornelia Maryszczak zajęła I miejsce. Wiktor Ostropolski uplasował się na miejscu IV. Serdecznie gratulujemy!

Beata Fuchs

 

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

15 października 2015r. roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel  z okazji ślubowania pierwszoklasistów i pasowania ich na uczniów Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich w Siemyślu . Ceremonii pasowania dokonał dyrektor szkoły p. Zbigniew Walkiewicz. Podczas apelu pierwszoklasiści mieli okazję po raz pierwszy  zaprezentować swoje umiejętności artystyczne przed społecznością szkolną - wystąpili śpiewając piosenki i recytując wierszyki. Po uroczystości na „małych uczniaczków” czekał przygotowany przez rodziców poczęstunek i kuferki matematyczne z pomocami niezbędnymi na lekcjach.


GALERIA


A. Szarejko
 

"PIERWSZĄ BE" PRZEDSTAWIĆ PRAGNĘ…

Klasa 1 b w Zespole Szkół w Siemyślu bierze udział w Plebiscycie Głosu Koszalińskiego „Pierwszaki”

Pierwszoklasiści proszą o pomoc w zdobyciu jak największej ilości głosów.

Wystarczy wejść na stronę Głosu Koszalińskiego wykorzystując poniższy link.

==> http://www.gk24.pl/plebiscyt/karta/klasa-1-b-w-zespole-szkol-im-noblistow-polskich-w-siemyslu,29177,1461983,t,id,kid.html <==

Głosy oddajemy przez stronę www.gk24.pl, przez facebook'a oraz poprzez SMS. Głos oddany poprzez SMS liczony jest x5 można oddać nieograniczoną liczbę głosów. Koszt to 2,46 zł z VAT. Głosy poprzez Internet są bezpłatne.

Każdy może oddać codziennie aż 7 bezpłatnych głosów! Zachęcamy wszystkich do działania.

 

Klasa 1 b w Zespole Szkół im. Noblistów Polskich w Siemyślu

"Pierwszą be" przedstawić pragnę… Każdy do niej chodzić chce. 
Są dziewczyny i chłopaki - jest to skład nie byle jaki. 
Oto nasze są cudaki: Wiktor A., Filip A., Hania Cz., Natalia D., Adam G., Gracjan G., Marzena K., Miłosz K., Julia K.I., Sandra L., Oliwier Ł., Julia Ł., Adam M., Aleksander P., Filip R., Miłosz S., Bartosz S., Michalina S., Adam Ś., Kuba T., Wiktoria U., Paweł W., Tomek W., Szymon W. 
Bardzo dobrze się uczymy, razem świetnie się bawimy. Każdy z nas jest wyjątkowy, na swój sposób odlotowy. Życzliwi i uczciwi, sumienni i rozważni - dla naszej Pani wszyscy jesteśmy bardzo ważni. 
Dziś o głosy Was prosimy - na Waszą pomoc bardzo liczymy. Jeżeli radość nam sprawić chcecie, oddajcie na nas głosów ile tylko możecie.
Podziękowania za nie z góry składamy i moc uścisków Wam przesyłamy.


 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


13.10.2015r. odbył się w naszej szkole krótki apel z okazji przypadającego dzień później Dnia Edukacji Narodowej.
Uczniowie, którzy pod opieką pań M. Tyryk, A. Szarejko i M. Galant oraz pana W. Juszczaka przygotowywali się do przedstawienia,  w przepełnionych humorem wierszykach oraz piosence przekazali wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły oraz swoim koleżankom i kolegom najlepsze życzenia, złożyli obietnice wzajemnego szacunku, wsparcia i wywiązywania się z obowiązków szkolnych.
Miejmy nadzieję, że wszystkie piękne słowa, które usłyszeliśmy podczas przedstawienia, będą miały odzwierciedlenie w życiu codziennym naszej społeczności szkolnej.


GALERIA


A. Szarejko
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 28