Aktualności

Wyjazd do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Lipiu

 

 

Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz uczniowie klas I-III gimnazjum, tuż po feriach, uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Lipiu. Na wycieczce było po 36  uczniów w każdej grupie.

Tematem wyjazdu była: „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty”. W pierwszy dzień uczniowie wzięli udział w warsztatach na temat wpływu  zmiany klimatu na różnorodność biologiczną i przetrwanie gatunków oraz  rozpoznawali i nazywali zagrożone gatunki.  W czasie zajęć plenerowych szukali śladów bytowania zwierząt w środowisku, obserwowali inwazyjne gatunki roślin. Wieczorem aktywnie wypoczywali miło spędzając czas w Parku Wodnym w Świdwinie.  W drugim dniu byliśmy w Ogrodach Hortulus w Dobrzycy. Uczniowie zobaczyli możliwość przywrócenia bioróżnorodności na zdegradowanym terenie, poznali  gatunki drzew i krzewów rodzimych i aklimatyzowanych, obserwowali gatunki chronione, poznali walory rekreacyjne i lecznicze ogrodu.

W czasie pobytu uczniowie rozwijali swoje zainteresowania, kształcili postawę szacunku wobec przyrody, wdrażali  się do kulturalnego zachowania w miejscach publicznych oraz  do samodzielności i odpowiedzialności.

Danuta Sudnikowicz

 

 

Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym


30 stycznia bieżącego roku odbyły się Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym tylko dla uczniów z gimnazjum, ponieważ wśród uczniów ze szkoły podstawowej nie było zainteresowania. Głównymi organizatorami turnieju byli uczniowie klasy III gimnazjum, którzy realizowali projekt edukacyjny, byli nimi: Bartosz Jaremij oraz Grzegorz Buchner. Do turnieju zgłosiły się dwie dziewczyny Klaudia Wróblewska i Natalia Wojewódzka oraz siedmiu chłopców: Arkadiusz Mordarski, Łukasz Papież, Kacper Kalicki, Michał Misior, Jacek Rudewicz, Mateusz Lewandowski, Darek Cenkowski. Po bardzo zaciętej rywalizacji, która przebiegała w zgodzie z zasadą „fair play”, wśród chłopców zwyciężył Michał Misior, a wśród dziewcząt Natalia Wojewódzka. Wszystkim serdecznie dziękujemy w imieniu organizatorów, a zwycięzcom gratulujemy.

Dagmara Świgoń
 

TRZECIA DRUŻYNA POWIATU KOŁOBRZESKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ

Uczniowie naszego gimnazjum trzecią drużyną w powiecie kołobrzeskim w piłce ręcznej

27 stycznia bieżącego roku odbyły się w Dźwirzynie Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego w piłce ręcznej chłopców gimnazjum. Po ciężkich kwalifikacjach, które odbyły się miesiąc wcześniej do głównej rywalizacji stanęło 6 drużyn z 12. Każda drużyna rozegrała cztery ciekawe i zacięte mecze. Nasza reprezentacja spisując się fantastycznie, pokazując kulturę gry oraz przestrzegając zasady poprawnej rywalizacji osiągnęła trzecie miejsce w powiecie kołobrzeskim. Skład drużyny naszego gimnazjum: Dominik Maciejewski, Łukasz Papież, Szymon Blinkiewicz, Bartosz Jaremij, Michał Piasecki, Kacper Kalicki, Mateusz Malinowski, Sławomir Piasecki, Arkadiusz Mordarski.

 

Karnawał w klasie II A

Dnia 29 stycznia 2016 r. po przerwie obiadowej uczniowie klasy II A piękni przebrani zaczęli zabawę choinkową. Rodzice nie zawiedli  i zgodnie z sugestią wychowawcy przygotowali dla dzieci kostiumy karnawałowe. Na parkiecie pojawiły się postacie historyczne  - muszkieter, rzymianin oraz Zorro, księżniczki, hiszpanka… Po szaleństwach na parkiecie w klasie czekały  na dzieci ciasta, owoce i napoje. Na holu o szampańską zabawę zadbał pan Witek. Było wiele atrakcyjnych konkursów , w których uczniowie klasy II A brali  czynny udział. Na pewno w pamięci dzieci zabawa pozostanie na długo , dodatkowo jeszcze uwieczniona na zdjęciach.

Leokadia Sokolnicka

 

 

Dzień Babci i Dzień Dziadka w klasie II A SP

Uczniowie klasy II A wspólnie z wychowawczynią przygotowali  uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka , która odbyła się   w dniu 27 stycznia 2016 roku. Z tej okazji dzieci wykonały specjalny program artystyczny złożony z okolicznościowych wierszy i piosenek. Dziadkowie nie kryli łez i wzruszenia , a wszystkie występy nagradzali gromkimi brawami. Następnie wychowawczyni czytała opisy babć i dziadków,  a zadaniem zaproszonych gości było rozpoznanie swojej osoby. Było przy tym sporo śmiechu i zdziwienia , jak czasami dzieci postrzegają osoby dorosłe.   Po części artystycznej nastąpiła degustacja wypieków przygotowanych przez rodziców uczniów.  Następnie nastąpiło  wręczenie upominków wykonanych własnoręcznie przez dzieci – były to kalendarze na 2016 rok oraz laurki z samodzielnie zredagowanym życzeniami. Dodatkową atrakcją były też, wyeksponowane na tablicy portrety dziadków narysowane przez  ich wnuczków.

Leokadia Sokolnicka

 

 

 

TRZYMAJ FORMĘ


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)
 

KOLEJNY RAZ ZESPÓŁ SZKÓŁ W SIEMYŚLU ZAGRAŁ DLA WOŚP


Także i w tym roku pracownicy Zespołu Szkół w Siemyślu przy wsparciu Urzędu Gminy aktywnie włączyli się w organizację tegorocznego XXIV Finału  WOŚP.

Na czele komitetu stanęła Pani Katarzyna Tomaszewska, która koordynowała nie tylko  pracę 25 wolontariuszy- uczniów Zespołu Szkół, ale również czuwała nad przebiegiem imprez towarzyszących. Na terenie gminy prowadzono kwestę już od wczesnych godzin rannych pod czujną opieką strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej, zaś oficjalnie WOŚP rozpoczęła granie o godzinie 14.30. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Siemyślu. Licznie zgromadzeni mieszkańcy mogli obejrzeć program muzyczny zaprezentowany przez działającą przy szkole drużynę harcerską, występy artystyczne w wykonaniu dzieci 5- letnich z Przedszkola oraz klas I-III Szkoły Podstawowej, które pod opieka wychowawców  przygotowały kolędy i pastorałki, pokazy tańca współczesnego koła tanecznego oraz indywidualny układ taneczny, a szkolne koło ratowników zaprezentowało pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej Do występów włączyli się także pensjonariusze Monaru z Marianówka. Oczywiście nie mogło zabraknąć licytacji koszulek i innych gadżetów WOŚP oraz przekazanych przez prywatnych fundatorów przedmiotów, które uzyskały wysokie ceny i zasiliły konto Orkiestry. Najwyższą cenę uzyskała koszulka dziecięca WOŚP, którą zlicytowano za 200 zł.

Dużym powodzeniem cieszyły się również dwie loterie fantowe.

Wszystkim uczestnikom imprezy, zarówno oglądającym jak i występującym, dopisywały humory i dobry nastrój, tym bardziej, że poprawić go można sobie było kawałkiem wyśmienitego domowego ciasta. Dla bardziej spragnionych były też pierogi i pieczone udka z kurczaka.

Cieszy fakt, że mieszkańcy gminy tak licznie włączyli się w tę szczytną akcję, której celem tym razem była zbiórka pieniędzy na rzecz pediatrii i godnej opieki ludzi w podeszłym wieku.

W tym roku udało się przekroczyć ubiegłoroczną kwotę i wyniosła ona ok.13800 zł  (łącznie ze Szkołą Podstawową w Charzynie).

J.M.

 

TAJEMNICA POWSTAWANIA BOMBEK CHOINKOWYCH

21.12.2015r, uczniowie z klas Ia i Ib uczestniczyli w wyjeździe do Fabryki Bombek Glass Color w Koszalinie.

Podczas zwiedzania fabryki dzieci poznały tajemnicę powstawania szklanych bombek choinkowych, zobaczyły w jakie są etapy ręcznego dekorowania bombek. Największą atrakcją była jednak możliwość samodzielnego dekorowania bombek przy wsparciu Pań dekoratorek. Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję zakupić bombki do swoich domów. Każde dziecko otrzymało także wyjątkową bombkę pamiątkową z własnym imieniem.

A. Szarejko

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 30