Aktualności

POZNAJEMY WIELKANOCNE TRADYCJE

 

W dniu 3 marca 2016r. w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe, których celem było pokazanie dzieciom tradycyjnych technik malowania woskiem pisanek wielkanocnych. Zajęcia poprowadziły Panie z Gminnego Koła Gospodyń Wiejskich. W warsztatach brały udział dzieci z klas Va i Vb. Panie pokazały dzieciom narzędzia do malowania woskiem i zademonstrowały tradycyjne wzory. Następnie dzieci mogły poćwiczyć pokrywanie pisanek wzorami i barwiły własnoręcznie przygotowane pisanki. Taka forma zajęć bardzo podobała się dzieciom. Poznały tradycyjne metody przygotowywania pisanek. Serdeczne podziękowania za możliwość udziału w warsztatach składają seniorkom dzieci oraz wychowawczynie klas i dyrekcja szkoły.

 

PRACOWNIA BIORÓŻNORODNOŚCI.


Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty przyczynił się do powstania w naszej szkole  pracowni bioróżnorodności.  Pracownia jest częścią projektu: „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży”,  realizowanego w ramach środków z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Sala przyrodniczo-biologiczna została wyremontowana i wyposażona w  nowe dębowe meble oraz tablicę interaktywną.  Drzwi i ściany pracowni są ozdobione wizerunkami liści drzew, sylwetkami ryb, motyli oraz planszami i tablicami edukacyjnymi.  W gablotach zawieszonych na ścianach znajdują się zasuszone okazy owadów.  W kącie sali, na drzewie, są umieszczone naturalnej wielkości modele krajowych gatunków ptaków. Powierzchnie ławek i stołów dębowych  ozdobiono ilustracjami roślin i zwierząt pogrupowanych tematycznie, np. paprocie, rośliny lecznicze, ryby, ssaki… Otrzymaliśmy  również dodatkowe pomoce dydaktyczne, służące  kształceniu dzieci i młodzieży do ochrony bioróżnorodności.
W nowej pracowni znaleziono miejsce dla akwarium szkolnego, roślin doniczkowych oraz niektórych wcześniej posiadanych pomocy dydaktycznych.
Uczniowie dbają o nową salę. Chętnie oglądają jej wyposażenie. Obserwują ilustracje, wizerunki oraz okazy roślin i zwierząt. Posługują się na lekcjach tablicą interaktywną. Na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych  będziemy wykorzystywać wszystkie jej walory do edukacji przyrodniczej.
W ramach tego samego projektu uczniowie spędzili czas w OEE w Lipiu, położonym na terenie Obszaru  Natura 2000.


Danuta Sudnikowicz

 

"Inna" lekcja wychowania fizycznego


25 lutego bieżącego roku uczennice klasy VI a uczestniczyły w lekcji wychowania fizycznego na rolkach. Podczas zajęć dziewczęta doskonaliły swoje umiejętności jazdy na rolkach, wykonywały różne figury, zabawy, slalomy i wyścigi. Pomysł na taką lekcję był zainspirowanym tym, iż młodzież niestety coraz mniej chętnie uczestniczy w jakiejkolwiek formie aktywności ruchowej, dlatego taka forma zajęć jest zachęceniem do wysiłku. Wspólnie z dziewczętami mam nadzieję, że jeszcze takich lekcji będzie więcej. Czekam na dalsze propozycji ciekawych lekcji wychowania fizycznego, które będą chętnie realizowane przez uczniów.

Dagmara Świgoń
 

MISTRZOSTWA REGIONU W TENISIE STOŁOWYM

 

24.02.2016   uczniowie: Dominik Maciejewski i Szymon Blinkiewicz (gimnazjum) oraz Sebastian Pawlak i Kamil Kuś (szkoła podstawowa) uczestniczyli w Mistrzostwach Regionu grupy B w Drużynowym Tenisie Stołowym, które odbyły się w Międzyzdrojach. Prawo startu w tych zawodach uczniowie uzyskali wcześniej, wygrywając Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeg.

W Międzyzdrojach nasi zawodnicy wywalczyli V miejsca (zarówno w kategorii szkół podstawowych jak i gimnazjum) rywalizując z chłopcami trenującymi tenis stołowy w klubach sportowych.

Za zaciętą walkę przy stołach, przestrzeganie zasad „czystej” gry oraz godne reprezentowanie szkoły ,opiekun - Dobromiła Andrzejak oraz dyrekcja szkoły składają zawodnikom serdeczne podziękowania.

Dobromiła Ściesińska - Andrzejak

 

Wyjazd do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Lipiu

 

 

Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz uczniowie klas I-III gimnazjum, tuż po feriach, uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Lipiu. Na wycieczce było po 36  uczniów w każdej grupie.

Tematem wyjazdu była: „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty”. W pierwszy dzień uczniowie wzięli udział w warsztatach na temat wpływu  zmiany klimatu na różnorodność biologiczną i przetrwanie gatunków oraz  rozpoznawali i nazywali zagrożone gatunki.  W czasie zajęć plenerowych szukali śladów bytowania zwierząt w środowisku, obserwowali inwazyjne gatunki roślin. Wieczorem aktywnie wypoczywali miło spędzając czas w Parku Wodnym w Świdwinie.  W drugim dniu byliśmy w Ogrodach Hortulus w Dobrzycy. Uczniowie zobaczyli możliwość przywrócenia bioróżnorodności na zdegradowanym terenie, poznali  gatunki drzew i krzewów rodzimych i aklimatyzowanych, obserwowali gatunki chronione, poznali walory rekreacyjne i lecznicze ogrodu.

W czasie pobytu uczniowie rozwijali swoje zainteresowania, kształcili postawę szacunku wobec przyrody, wdrażali  się do kulturalnego zachowania w miejscach publicznych oraz  do samodzielności i odpowiedzialności.

Danuta Sudnikowicz

 

 

Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym


30 stycznia bieżącego roku odbyły się Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym tylko dla uczniów z gimnazjum, ponieważ wśród uczniów ze szkoły podstawowej nie było zainteresowania. Głównymi organizatorami turnieju byli uczniowie klasy III gimnazjum, którzy realizowali projekt edukacyjny, byli nimi: Bartosz Jaremij oraz Grzegorz Buchner. Do turnieju zgłosiły się dwie dziewczyny Klaudia Wróblewska i Natalia Wojewódzka oraz siedmiu chłopców: Arkadiusz Mordarski, Łukasz Papież, Kacper Kalicki, Michał Misior, Jacek Rudewicz, Mateusz Lewandowski, Darek Cenkowski. Po bardzo zaciętej rywalizacji, która przebiegała w zgodzie z zasadą „fair play”, wśród chłopców zwyciężył Michał Misior, a wśród dziewcząt Natalia Wojewódzka. Wszystkim serdecznie dziękujemy w imieniu organizatorów, a zwycięzcom gratulujemy.

Dagmara Świgoń
 

TRZECIA DRUŻYNA POWIATU KOŁOBRZESKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ

Uczniowie naszego gimnazjum trzecią drużyną w powiecie kołobrzeskim w piłce ręcznej

27 stycznia bieżącego roku odbyły się w Dźwirzynie Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego w piłce ręcznej chłopców gimnazjum. Po ciężkich kwalifikacjach, które odbyły się miesiąc wcześniej do głównej rywalizacji stanęło 6 drużyn z 12. Każda drużyna rozegrała cztery ciekawe i zacięte mecze. Nasza reprezentacja spisując się fantastycznie, pokazując kulturę gry oraz przestrzegając zasady poprawnej rywalizacji osiągnęła trzecie miejsce w powiecie kołobrzeskim. Skład drużyny naszego gimnazjum: Dominik Maciejewski, Łukasz Papież, Szymon Blinkiewicz, Bartosz Jaremij, Michał Piasecki, Kacper Kalicki, Mateusz Malinowski, Sławomir Piasecki, Arkadiusz Mordarski.

 

Karnawał w klasie II A

Dnia 29 stycznia 2016 r. po przerwie obiadowej uczniowie klasy II A piękni przebrani zaczęli zabawę choinkową. Rodzice nie zawiedli  i zgodnie z sugestią wychowawcy przygotowali dla dzieci kostiumy karnawałowe. Na parkiecie pojawiły się postacie historyczne  - muszkieter, rzymianin oraz Zorro, księżniczki, hiszpanka… Po szaleństwach na parkiecie w klasie czekały  na dzieci ciasta, owoce i napoje. Na holu o szampańską zabawę zadbał pan Witek. Było wiele atrakcyjnych konkursów , w których uczniowie klasy II A brali  czynny udział. Na pewno w pamięci dzieci zabawa pozostanie na długo , dodatkowo jeszcze uwieczniona na zdjęciach.

Leokadia Sokolnicka

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 30