Aktualności

DZIEŃ MAMY I TATY W II B


Dokument w programie (PDF)
 

SZKOLNY KONKURS PIOSENKI NIEMIECKIEJ DLA KLAS I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 

Dnia 24.05.2016 po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Niemieckiej dla klas I-III Szkoły Podstawowej. Konkurs zorganizowała pani Marta Markiewicz i pani Mariia Tyryk. W konkursie wzięło udział 5 zespołów klasowych: klasa IA, IB, IIA, IIB i IIIA. Każda klasa prezentowała zarówno swoje umiejętności wokalne, jak i językowe, śpiewając po dwie piosenki. Prezentacje zostały wysłuchane i ocenione przez jury w składzie:

  • p. Bożena Myśliwiec
  • p. Wioletta Kowalska
  • p. Mariia Tyryk

Komisja przy ocenie brała pod uwagę kryteria językowe, muzyczne i ogólny wyraz artystyczny.

Laureaci konkursu:

  • I miejsce- klasa IIIA
  • II miejsce- klasa IIB
  • III miejsce- klasa IIA

Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostali uczestnicy dyplomy za uczestnictwo i drobne upominki.

Podczas konkursu nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Deutsch ist super”. W kwietniu 2016 na zajęciach języka niemieckiego uczniowie wykonywali prace plastyczne dowolną techniką. Tematem prac było słownictwo, którego dzieci uczyły się w bieżącym roku szkolnym. Z każdej klasy wyłoniono 3 laureatów:

IIIA

I-   Kacper Kołtak

II-  Marcelina Pietruk

III- Wiktor Ostropolski

IIB

I-   Szymon Maciejewski

II-  Magdalena Kania

III- Wojciech Kujawiński

 

IIA

I-   Anna Karczewska

II-  Dagmara Głosek

III- Aleksandra Kazaniecka

IB

I-   Julia Łupińska

II-  Miłosz Kny

III- Hanna Czajka

IA

I-   Klaudia Budzik

II-  Milena Kumańska

III- Kacper Malanowski

Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy.

Marta Markiewicz

 

 

WYCIECZKA ROWEROWA DO PUSTAR I UDZIAŁ W AKCJI - XI WIELKIE SPRZĄTANIE PARSĘTY

W dniu 21.05.2016r. została zorganizowana dla uczniów wycieczka rowerowa do Pustar, połączona z udziałem w akcji : „ XI Wielkie Sprzątanie Parsęty”.

Akcja –wzorowo zorganizowana przez:  firmę Troton w Ząbrowie, Klub Ekologiczny „Gaja” oraz stowarzyszenie Porozumienie dla Parsęty- miała na celu poprawę czystości brzegów rzeki , podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu Kołobrzeg  oraz integrację wszystkich, którym zależy na czystym środowisku. Z naszej szkoły udział w akcji wzięły chętne dzieci / 13 osób/ z klas Vb i VI. Sprzątały pod kierunkiem przewodnika wyznaczony teren -rejon starego koryta rzeki. Później grupa została wspaniale ugoszczona przez organizatorów. Dzieci miały zapewniony poczęstunek: napoje, słodycze i pieczone kiełbaski. Uczestniczyły w zabawie w puszczanie ogromnych baniek mydlanych  i  dowiedziały się jak zbudować domek dla zapylaczy./ Niektóre dzieci zdążyły zbudować swoje domki/. Wycieczka była bardzo udana również dzięki wspaniałe pogodzie.

Nauczyciele -opiekunowie: Dobromiła Andrzejak i Dagmara Świgoń oraz  dzieci i dyrekcja szkoły - serdecznie dziękują organizatorom za zaproszenie do udziału w tej akcji i gratulują doskonałej organizacji przedsięwzięcia.

Dobromiła Andrzejak

 

 

SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI WOPR

 

W dniu 16 05. 2016r. nasi uczniowie brali udział w zajęciach prowadzonych przez ratowników WOPR. Do szkoły zawitali ratownicy  grupy interwencyjnej z Kołobrzegu . Uczniowie dowiedzieli się jakie zachowania nad wodą grożą utratą zdrowia lub życia. Następnie – pod kierunkiem ratowników –przećwiczyli procedury udzielania pierwszej pomocy . Mieli okazję powtórzyć komunikat wezwania pomocy, poćwiczyć resuscytację na manekinach i przymierzyć kamizelki ratunkowe. /Uczniowie dowiedzieli się z jakiego powodu należy dokładnie kamizelkę dopasować i jak należy to zrobić/.

W zajęciach udział wzięły niemal wszystkie klasy szkoły podstawowej i wybrane  klasy gimnazjum. Uczniowie, którzy nie uczestniczyli w ćwiczeniach w maju, spotkają się z ratownikami w czerwcu na kolejnym szkoleniu. Dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami i uczniami składają ratownikom serdeczne podziękowania za  poświęcony czas, przekazaną wiedzę i umiejętności.

D. Andrzejak

 

NIECH SIĘ ŚWIĘCI 3 MAJA

Już po raz czwarty Święto Konstytucji 3 Maja uczciliśmy szkolnym konkursem zorganizowanym przez koło dziennikarskie 29 kwietnia br.. Tym razem postanowiliśmy włączyć do rywalizacji nauczycieli, którzy wylosowali nazwiska uczniów z klas VI i I- III Gimnazjum włączonych do trzech zespołów. Każdy z nich składał się z 2 nauczycieli i 3 uczniów. Współzawodnictwo miało więc charakter bardzo emocjonujący, tym bardziej, że w jednym z zespołów znalazł się Dyrektor Zbigniew Walkiewicz.

Uczestnicy konkursu losowali pytania dotyczące Konstytucji 3 Maja, historii, przyrody i literatury polskiej, przysłów, wiedzy o naszej Gminie. Trzeba było także rozpoznać melodię jednej znanych polskich piosenek i ją zaśpiewać.

Wszyscy rywalizowali gorąco zespołom, a walka była wyrównana. Swój wkład w wyniki mieli nie tylko nauczyciele, ale także uczniowie, którzy mogli się popisać wiedzą na temat swoich miejscowości.

Konkurs został wzbogacony prezentacją na temat Konstytucji 3 Maja oraz utworami muzycznymi kojarzonymi właśnie z tym ważnym dla Polski dokumentem.

Wszyscy uczestnicy tej szkolnej rywalizacji otrzymali jako nagrody biało- czerwone kwiaty, które podkreśliły patriotyczny charakter uroczystości.

Wielu uczniów tego dnia ubrało się w barwy narodowe, co jeszcze bardziej zaznaczyło patriotyczną wymowę konkursu. Wszystkim, którzy choćby poprzez strój włączyli się obchody Święta Konstytucji 3 Maja, należą się gratulacje.

 

 

 

Jolanta Maciejska

 

BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM ELIMINACJE GMINNE I POWIATOWE

8 IV 2016r. został zorganizowany w naszej szkole  Gminny Turniej  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W zawodach udział wzięło 10 zawodników z klas IV i V Szkoły Podstawowej w Siemyślu. Nie dojechała reprezentacja Szkoły Podstawowej w Charzynie. Uczestnicy pisali test wiedzy o ruchu drogowym oraz rozwiązywali drogowe krzyżówki. Na sali gimnastycznej pokonywali rowerowy tor przeszkód/ jazda na dokładność/. Grupa złożona z 2 najlepszych dziewczynek i 2 chłopców uzyskała prawo reprezentowania gminy Siemyśl w turnieju na szczeblu powiatu: Marcysia Pasieka, Dorota Centkowska, Szymecki Maksymilian i  Igor Wolanin. Zawody zorganizowali: Dobromiła Andrzejak i Kazimierz Kropidłowski.

28 IV 2016r. reprezentacja Zespołu Szkół w Siemyślu brała udział w  Powiatowym Turnieju  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, organizowanym przez Powiatową Komendę Policji i Zespół Szkół w Dygowie.

W zawodach udział wzięło 8 reprezentacji szkół gimnazjalnych i 8 zespołów szkól podstawowych. Zawodnicy pisali testy wiedzy z  zakresu ruchu drogowego, rozwiązywali drogowe krzyżówki, pokonywali trasę w miasteczku ruchu drogowego i rowerowy tor przeszkód oraz demonstrowali swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy- realizując zadanie praktyczne oceniane przez ratownika medycznego. Gimnazjum reprezentowali uczniowie: Jacek Andrzejak, Łukasz Papież i Dominik Maciejewski. Chłopcy drużynowo zajęli II miejsce. Indywidualnie najlepszy był Jacek Andrzejak plasując się na miejscu V. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w składzie: Igor Wolanin, Maksymilian Szymecki, Dorota Centkowska i Marcysia Pasieka –uplasowała się na miejscu VII. Opiekunem drużyny szkoły podstawowej była p. Dobromiła Andrzejak. Drużyną gimnazjum opiekował się Kazimierz Kropidłowski. Obie drużyny z zakresu pierwszej pomocy przygotowywała pani Katarzyna Tomaszewska. Opiekunowie drużyn oraz dyrekcja szkoły składają gratulacje naszym gimnazjalistom za  zajęcie II miejsca w turnieju a zawodnikom szkoły podstawowej dziękują za ambitną walkę.

 

Dobromiła Andrzejak

 

 

 

 

Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole.

 

Z okazji Światowego Dzień Ziemi  uczniowie klasy Ia I b gimnazjum, należący do kółka przyrodniczego, przygotowali i przeprowadzili  konkurs   dla uczniów klas IV –VI szkoły podstawowej. Tematem konkursu była: „Bioróżnorodność”. Każda klasa wytypowała 3 osobową drużynę, która ją reprezentowała.

Celem konkursu było:

  • rozpoznawanie i nazywanie organizmów,
  • kształcenie postawy ochrony gatunkowej,
  • rozwijanie zainteresowań uczniów,
  • wdrażanie do współpracy w zespole

Uczniowie wykonywali zadania, które dotyczyły rozpoznawania gatunków grzybów, roślin i zwierząt. Musieli wykazać się znajomością biologii organizmów oraz szybkością i sprawnością w czasie wykonywania zadań. Uczyli się działać sprawnie i współpracować w zespole. Widownia uważnie obserwowała konkurs i kibicowała swoim drużynom.

Zwycięzcą konkursu została drużyna klasy V a, drugie miejsce zajęła klasa IV ,  trzecie miejsce zajął zespół klasy VI, a na czwartym miejscu była drużyna klasy V b. Wszystkim uczestnikom gratulujemy dużej wiedzy i umiejętności. Dziękujemy za zapał i zaangażowanie. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Uczniowie otrzymali sadzonki roślin do posadzenia koło swoich domów.

Fundatorem nagród była Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Siemyślu.

Dzień Ziemi 2016 uczcili również uczniowie klasy II a,  II b  i III gimnazjum, którzy  wraz z nauczycielami sprzątali brzegi jeziora Kamienica, rzeki Błotnicy i Dębosznicy. Ich działania przyczyniły się do  ochrony środowiska i ochrony przyrody.

Danuta Sudnikowicz

 

 

I DZIEŃ WIOSNY KLAS IV-VI SP I GIMNAZJUM

 

W dniu 21 III 2016r. obchodziliśmy I Dzień Wiosny. Tym razem tematem przewodnim był zdrowy styl życia. Uczniowie klas IV i Vb przygotowali /pod kierunkiem pań Dagmary Świgoń i Dobromiły Andrzejak /przedstawienie na ten temat, które zaprezentowali dzieciom młodszym z klas I-III /3 godzina lekcyjna/ i pozostałym uczniom ze szkoły podstawowej i gimnazjum /4 lekcja/. Częścią przedstawienia był film : „ Jak dokonywać zakupów wartościowej żywności, na co zwrócić uwagę w sklepie?” Na 5 i 6  godzinie lekcyjnej uczniowie brali udział w konkursie wiedzy o zdrowym stylu życia, przygotowanym przez Panią Emilię Konopską. Między sobą rywalizowały grupy ze szkoły podstawowej i gimnazjum złożone z przedstawicieli wszystkich klas. Po zaciętym pojedynku został ogłoszony sprawiedliwy remis. Ostatnie 2 godziny uczniowie spędzili na sali gimnastycznej, uczestnicząc w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych. Sportowa zabawa rozpoczęła się od pokazu tańca przygotowanego przez dziewczynki /głównie z klas młodszych /pod kierunkiem Pani Ilony Świątkowskiej. Po pokazie tańca był czas na zawody. Tym razem osobno rywalizowały  między sobą dzieci ze szkoły podstawowej,  a osobno z gimnazjum. W kategorii klas SP zwyciężyła klasa VI. Wśród klas gimnazjum wygrała klasa Ib.

Między atrakcjami uroczyście wręczono nagrody uczniom, którzy brali udział w ostatnim czasie

w konkursach i zawodach sportowych organizowanych na terenie szkoły.

Były to:- turniej tenisa stołowego o mistrzostwo szkoły,

- turniej szachowy o mistrzostwo szkoły,

- turniej piłki ręcznej dziewcząt,

- konkurs plastyczny: „Jak aktywnie spędzam wolny czas”,

- oraz konkurs polonistyczny.

Wszystkie nagrody : szachy, rakietki do tenisa stołowego, kredki, długopisy, cukierki i suszone jabłuszka –zostały zakupione ze środków Rady Rodziców.

Organizatorzy mają nadzieję, że zaproponowane w miejsce lekcji atrakcje podobały się dzieciom, które tego dnia były w szkole.

Dobromiła Andrzejak

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 32