Aktualności

I DZIEŃ WIOSNY KLAS IV-VI SP I GIMNAZJUM

 

W dniu 21 III 2016r. obchodziliśmy I Dzień Wiosny. Tym razem tematem przewodnim był zdrowy styl życia. Uczniowie klas IV i Vb przygotowali /pod kierunkiem pań Dagmary Świgoń i Dobromiły Andrzejak /przedstawienie na ten temat, które zaprezentowali dzieciom młodszym z klas I-III /3 godzina lekcyjna/ i pozostałym uczniom ze szkoły podstawowej i gimnazjum /4 lekcja/. Częścią przedstawienia był film : „ Jak dokonywać zakupów wartościowej żywności, na co zwrócić uwagę w sklepie?” Na 5 i 6  godzinie lekcyjnej uczniowie brali udział w konkursie wiedzy o zdrowym stylu życia, przygotowanym przez Panią Emilię Konopską. Między sobą rywalizowały grupy ze szkoły podstawowej i gimnazjum złożone z przedstawicieli wszystkich klas. Po zaciętym pojedynku został ogłoszony sprawiedliwy remis. Ostatnie 2 godziny uczniowie spędzili na sali gimnastycznej, uczestnicząc w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych. Sportowa zabawa rozpoczęła się od pokazu tańca przygotowanego przez dziewczynki /głównie z klas młodszych /pod kierunkiem Pani Ilony Świątkowskiej. Po pokazie tańca był czas na zawody. Tym razem osobno rywalizowały  między sobą dzieci ze szkoły podstawowej,  a osobno z gimnazjum. W kategorii klas SP zwyciężyła klasa VI. Wśród klas gimnazjum wygrała klasa Ib.

Między atrakcjami uroczyście wręczono nagrody uczniom, którzy brali udział w ostatnim czasie

w konkursach i zawodach sportowych organizowanych na terenie szkoły.

Były to:- turniej tenisa stołowego o mistrzostwo szkoły,

- turniej szachowy o mistrzostwo szkoły,

- turniej piłki ręcznej dziewcząt,

- konkurs plastyczny: „Jak aktywnie spędzam wolny czas”,

- oraz konkurs polonistyczny.

Wszystkie nagrody : szachy, rakietki do tenisa stołowego, kredki, długopisy, cukierki i suszone jabłuszka –zostały zakupione ze środków Rady Rodziców.

Organizatorzy mają nadzieję, że zaproponowane w miejsce lekcji atrakcje podobały się dzieciom, które tego dnia były w szkole.

Dobromiła Andrzejak

 

 

KONKURS PLASTYCZNY „JAK SPĘDZAM AKTYWNIE SWÓJ WOLNY CZAS?”


 

W marcu 2016 został zorganizowany w szkole konkurs plastyczny kierowany do dzieci z klas

IV- VI SP: „Jak spędzam aktywnie swój wolny czas”. Konkurs ten był jednym z elementów realizowanego w szkole programu: „Trzymaj Formę”. Prace /w dowolnej technice / wykonało 10 dzieci. Komisja w składzie: Dobromiła Andrzejak i Katarzyna Tomaszewska – zdecydowała o przyznaniu 2 nagród /dla Amelii Majewskiej i Julii Przytockiej / oraz trzech wyróżnień./ Dla Karoliny Szymanek, Julii Liśkiewicz i Żanety Pasieki/. Nagrody /kredki akwarelowe i pastele/ -ufundowane przez Radę Rodziców - zostały wręczone w dniu 21 III 2016r. Pozostali uczniowie :Kacper Maryszczak, Małgosia Mordarska,  Oliwier Piasecki, Jarek Błażejewski i Karolina Kołtak- otrzymali nagrody pocieszenia. Organizator –Dobromiła Andrzejak –składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu

D. Andrzejak

 

TURNIEJ SZACHOWY O MISTRZOSTWO SZKOŁY

 

W dniu 18 III 2016r. chętni uczniowie  brali udział w turnieju szachowym o mistrzostwo szkoły.

W zawodach udział wzięło 24 zawodników -od klasy III szkoły podstawowej do III gimnazjum. Uczestnicy rozegrali 7 rund. Nieoczekiwanie zwyciężył uczeń III klasy szkoły podstawowej Wiktor Ostropolski. Wicemistrzynią szkoły została Julia Przytocka /klasa VI/. Trzecim miejscem podzielili się: Kowalewski Jakub kl. V, Maciejewski Szymon kl. II, Pliszka Paweł kl. III, Górka Bartosz kl. III, Kalicki Kacper kl. III gim., Kuczyński Wojciech kl. II a gim., Kalicki Wojciech kl. II b gim., Rudewicz Jacek kl. III gim.. Zawody zorganizowały panie: Dagmara Świgoń i Dobromiła Andrzejak, przy pomocy uczniów realizujących projekt gimnazjalny: Jacka Andrzejaka, Igora Gajka i Wojtka Kalickiego. Nagrody –zakupione ze środków Rady Rodziców – wręczono w dniu 21 III 2016r. Organizatorki dziękują wszystkim uczestnikom za ambitną walkę i miłą atmosferę na turnieju.

Dobromiła Andrzejak

 

 

KIERMASZ WIELKANOCNY

 

W dniu 15 marca w naszej szkole odbył się „Kiermasz Wielkanocny”. Tego dnia uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły przyciągały przecudowne wytwory świąteczne: kolorowe, ukwiecone jajka, zajączki, baranki, kurczaczki  z masy solnej oraz papierowej.  Ozdoby wielkanocne były wykonywane podczas zajęć socjoterapeutycznych.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kiermaszu składam serdeczne podziękowania!

 

POZNAJEMY WIELKANOCNE TRADYCJE

 

W dniu 3 marca 2016r. w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe, których celem było pokazanie dzieciom tradycyjnych technik malowania woskiem pisanek wielkanocnych. Zajęcia poprowadziły Panie z Gminnego Koła Gospodyń Wiejskich. W warsztatach brały udział dzieci z klas Va i Vb. Panie pokazały dzieciom narzędzia do malowania woskiem i zademonstrowały tradycyjne wzory. Następnie dzieci mogły poćwiczyć pokrywanie pisanek wzorami i barwiły własnoręcznie przygotowane pisanki. Taka forma zajęć bardzo podobała się dzieciom. Poznały tradycyjne metody przygotowywania pisanek. Serdeczne podziękowania za możliwość udziału w warsztatach składają seniorkom dzieci oraz wychowawczynie klas i dyrekcja szkoły.

 

PRACOWNIA BIORÓŻNORODNOŚCI.


Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty przyczynił się do powstania w naszej szkole  pracowni bioróżnorodności.  Pracownia jest częścią projektu: „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży”,  realizowanego w ramach środków z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Sala przyrodniczo-biologiczna została wyremontowana i wyposażona w  nowe dębowe meble oraz tablicę interaktywną.  Drzwi i ściany pracowni są ozdobione wizerunkami liści drzew, sylwetkami ryb, motyli oraz planszami i tablicami edukacyjnymi.  W gablotach zawieszonych na ścianach znajdują się zasuszone okazy owadów.  W kącie sali, na drzewie, są umieszczone naturalnej wielkości modele krajowych gatunków ptaków. Powierzchnie ławek i stołów dębowych  ozdobiono ilustracjami roślin i zwierząt pogrupowanych tematycznie, np. paprocie, rośliny lecznicze, ryby, ssaki… Otrzymaliśmy  również dodatkowe pomoce dydaktyczne, służące  kształceniu dzieci i młodzieży do ochrony bioróżnorodności.
W nowej pracowni znaleziono miejsce dla akwarium szkolnego, roślin doniczkowych oraz niektórych wcześniej posiadanych pomocy dydaktycznych.
Uczniowie dbają o nową salę. Chętnie oglądają jej wyposażenie. Obserwują ilustracje, wizerunki oraz okazy roślin i zwierząt. Posługują się na lekcjach tablicą interaktywną. Na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych  będziemy wykorzystywać wszystkie jej walory do edukacji przyrodniczej.
W ramach tego samego projektu uczniowie spędzili czas w OEE w Lipiu, położonym na terenie Obszaru  Natura 2000.


Danuta Sudnikowicz

 

"Inna" lekcja wychowania fizycznego


25 lutego bieżącego roku uczennice klasy VI a uczestniczyły w lekcji wychowania fizycznego na rolkach. Podczas zajęć dziewczęta doskonaliły swoje umiejętności jazdy na rolkach, wykonywały różne figury, zabawy, slalomy i wyścigi. Pomysł na taką lekcję był zainspirowanym tym, iż młodzież niestety coraz mniej chętnie uczestniczy w jakiejkolwiek formie aktywności ruchowej, dlatego taka forma zajęć jest zachęceniem do wysiłku. Wspólnie z dziewczętami mam nadzieję, że jeszcze takich lekcji będzie więcej. Czekam na dalsze propozycji ciekawych lekcji wychowania fizycznego, które będą chętnie realizowane przez uczniów.

Dagmara Świgoń
 

MISTRZOSTWA REGIONU W TENISIE STOŁOWYM

 

24.02.2016   uczniowie: Dominik Maciejewski i Szymon Blinkiewicz (gimnazjum) oraz Sebastian Pawlak i Kamil Kuś (szkoła podstawowa) uczestniczyli w Mistrzostwach Regionu grupy B w Drużynowym Tenisie Stołowym, które odbyły się w Międzyzdrojach. Prawo startu w tych zawodach uczniowie uzyskali wcześniej, wygrywając Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeg.

W Międzyzdrojach nasi zawodnicy wywalczyli V miejsca (zarówno w kategorii szkół podstawowych jak i gimnazjum) rywalizując z chłopcami trenującymi tenis stołowy w klubach sportowych.

Za zaciętą walkę przy stołach, przestrzeganie zasad „czystej” gry oraz godne reprezentowanie szkoły ,opiekun - Dobromiła Andrzejak oraz dyrekcja szkoły składają zawodnikom serdeczne podziękowania.

Dobromiła Ściesińska - Andrzejak

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 30