Aktualności

TAJEMNICA POWSTAWANIA BOMBEK CHOINKOWYCH

21.12.2015r, uczniowie z klas Ia i Ib uczestniczyli w wyjeździe do Fabryki Bombek Glass Color w Koszalinie.

Podczas zwiedzania fabryki dzieci poznały tajemnicę powstawania szklanych bombek choinkowych, zobaczyły w jakie są etapy ręcznego dekorowania bombek. Największą atrakcją była jednak możliwość samodzielnego dekorowania bombek przy wsparciu Pań dekoratorek. Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję zakupić bombki do swoich domów. Każde dziecko otrzymało także wyjątkową bombkę pamiątkową z własnym imieniem.

A. Szarejko

 

W FABRYCE ELFÓW

Wielka Fabryka Elfów- pomocników Mikołaja- taki był cel wyjazdu dzieci z klasy III. Miały sprawdzić, czy poradzą sobie z zadaniami, z  którymi w okresie przedświątecznym zmagają się Elfy. Czy poradziły sobie? Oczywiście! Wykonały zadania wymagające współpracy zespołowej, sprawności, uwagi, spostrzegawczości i refleksu. Świetnie się przy tym bawiły. Wszystkie dzieci napisały listy do Mikołaja (wysłane natychmiast ekspresową i bezpośrednią pocztą). Miały też sposobność spotkać się i porozmawiać z Mikołajem. Po przejściu (z doskonałym wynikiem) próby, otrzymały zaświadczenie, że posiadają cechy, dzięki którym mogą być pomocnikami Mikołaja. To było bardzo ekscytujące i na pewno pozostanie miłym wspomnieniem na długi czas.

W czasie wycieczki mieliśmy okazję zobaczyć Trójmiasto i kilka elementów charakterystycznych dla tej aglomeracji  znanych nam dotychczas z widokówek i zdjęć.

Składamy podziękowania Rodzicom.

Wychowawca i uczniowie klasy III

 

 

GORE GWIAZDA JEZUSOWI - JASEŁKA

 

22 grudnia 2015 r. dzieci z klasy III i I a zaprezentowały jasełka.

Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu; nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa „jasło” oznaczającego „żłób”. Za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych uważany jest św. Franciszek z Asyżu, który pierwszą taką scenę zaaranżował w 1223 roku w Greccio.              W przygotowanie jasełek w naszej szkole zaangażowały się Małgorzata Drabik (reżyser i scenograf jasełek), Beata Fuchs i Katarzyna Tomaszewska (oprawa muzyczna i wokalna) oraz oczywiście rodzice dzieci, którzy zadbali o piękne stroje i rekwizyty dla naszych małych aktorów. W rolę Maryi wcieliła się Kornelia. Bartosz odegrał równie odpowiedzialną rolę-  wcielił się w postać św. Józefa – opiekuna Jezusa. Zwiastunami Dobrej Nowiny były: Wiktoria, Katarzyna, Marcelina i Katarzyna. Dzielnie trzód na pastwiskach pilnowali i jako pierwsi  Nowonarodzonego powitali pasterze. Byli nimi: Adrian, Marcel, Martyna i Paweł.  Rolę Trzech Mędrców ze Wschodu odegrali: Kacper,  Mateusz i Wiktor. Przynieśli dzieciątku niezwykłe dary: złoto, kadzidło i mirrę. Całość przeplatały wspaniale zaśpiewane przez trzecioklasistów pastorałki z repertuaru Arki Noego. Mali aktorzy z klasy 1 „a” odegrali role pastuszków i aniołów oraz umilali występ pięknymi śpiewami.

Opracowały: Małgorzata Drabik i Beata Fuchs

 

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

 

18.12.2015r. reprezentacja szkoły podstawowej w składzie: Sebastian Pawlak i Kamil Kuś / uczniowie klasy VI/ -brała udział w zawodach sportowych: Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych. Zawody odbyły się na hali Milenium w Kołobrzegu. Były rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Nasi uczniowie zajęli I miejsce, co daje im prawo reprezentowania powiatu na szczeblu regionu. Opiekunem zawodników była Dobromiła Andrzejak.

Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

MISTRZOSTWA POWIATU KOŁOBRZESKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

 

 

16 grudnia 2015 roku w gimnazjum w Gościnie odbyły się kwalifikacje do Mistrzostw Powiatu Kołobrzeskiego w piłce ręcznej chłopców. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali z dwoma drużynami, w pierwszym meczu walczyli z drużyną gimnazjum z Gościna, w którym wygrali 7:4. Kolejnymi rywalami była drużyna z Gimnazjum nr 3 z Kołobrzegu, po ciężkiej walce z wieloma wykluczeniami nasi uczniowie zwyciężyli 7:6, tym samych awansując do Mistrzostw Powiatu Kołobrzeskiego z pierwszego miejsca. Drużyna naszego gimnazjum składała się z następujących zawodników: Łukasz Papież, Dominik Maciejewski, Szymon Blinkiewicz, Bartosz Jaremij, Michał Piasecki, Kalicki Kacper, Mateusz Mańkowski, Mateusz Malinowski, Sławomir Piasecki, Wojciech Kalicki. W nagrodę po zwycięstwie nasi uczniowie skorzystali z możliwości doskonalenia swoich umiejętności jazdy na łyżwach na  lodowisku przy gimnazjum w Gościnie. Wszystkim uczniom serdecznie gratuluję wytrwałej walki do końca, rozważnej gry, przestrzegania zasady „fair play” oraz kulturalnej rywalizacji.

 

Dagmara Świgoń

 

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ HALOWY DENAR - CUP

6 grudnia 2015r. drużyna SP Siemyśl, której trenerem jest Łukasz Galant wzięła udział w Mikołajkowym Turnieju Halowym DENAR - CUP. Rozgrywki odbyły się w Kołobrzegu w hali sportowej SP Nr 6. W turnieju wzięło udział 15 drużyn w tym kilka z odległego Szczecina i Międzyzdrojów. Udział wzięło ponad 150 młodych piłkarzy. Nasza drużyna zajęła wysokie 4 miejsce! a jej kapitan Igor Wolanin został uznany za najlepszego obrońcę turnieju! Wszystkie drużyny otrzymały puchary, statuetki i piłki, a wyróżnieni zawodnicy statuetki pamiątkowe. Podczas trwania całodziennego turnieju organizatorzy zapewnili każdej z drużyn napoje, poczęstunek i obiad. Na koniec rozgrywek każdy zawodnik otrzymał paczkę od Mikołaja i pamiątkową statuetkę. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Skład drużyny SP Siemyśl:

Wolanin Igor, Bednarczyk Konrad, Maciejewski Krystian, Bisek Filip, Ostropolski Wiktor, Więcławski Jakub, Więcławski Filip, Kalicki Karol, Artykiewicz Filip.

Trener - Łukasz Galant

Kierownik drużyny - Radosław Wolanin

Fotograf - Julia Więcławska.

 

 

Rejonowy Konkurs Języka Polskiego

 

19 listopada br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu odbył się Rejonowy Konkurs Języka Polskiego. Od półtora miesiąca przygotowywały się do niego dwie uczennice naszej szkoły: Karolina Och oraz Nina Szczepaniak, obie z klasy III Gimnazjum. Konkurs miał formę testu, a na jego rozwiązanie uczestnicy mieli 90 minut. Okazał się niezwykle trudny, sprawdzał nie tylko wiedzę polonistyczną, znajomość form wypowiedzi i treść lektur, odczytywanie metaforycznego znaczenia plakatu, ale także wiadomości z wos-u, czym sprawił dość niemiłą niespodziankę. Życzymy naszym uczennicom jak najlepszych wyników.

 

JAK UCZCILIŚMY ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI?

Szkolną tradycją stały się już uroczystości z okazji ważnych rocznic narodowych. A właśnie niedawno obchodziliśmy Święto Niepodległości, które wypada 11 listopada. W tym roku była to 97. rocznica. Uroczysty apel przygotowała tym razem klasa IIA.

Nasze koleżanki i koledzy zadbali nie tylko o powtórkę wiedzy historycznej o czasach naszej niewoli, ale również pełne podniosłego nastroju teksty poetyckie naszych poetów, m. in. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Wisławy Szymborskiej. Była to także rzadka okazja do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, a zwłaszcza pieśni legionowych. Zabrzmiały „Legiony”, „Szara piechota” oraz „Przybyli ułani”.

Apel zakończyła odśpiewana przez wszystkich na stojąco pieśń „Żeby Polska”.

Bardzo ważnym uzupełnieniem uroczystości były filmy dokumentalne z czasów I wojny światowej, tworzenia Legionów Józefa Piłsudskiego czy ukazujące postać samego Naczelnika Państwa. Uczniowie tego dnia, 13 listopada, przyszli do szkoły na galowo, wielu miało przypięte kotyliony, niektórzy zabrali ze sobą chorągiewki z naszymi barwami narodowymi. Wszyscy zaliczyliśmy celująco tę rzadką lekcję naszego patriotyzmu.

 

Jolanta Maciejska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 28