Aktualności

BEZPIECZNI NA DRODZE

23.09.2016r. uczniowie z klasy IIb SP przeprowadzili dla 5 i 5-latków naszego przedszkola prelekcję pod tytułem "Bezpieczni na drodze".

Drugoklasiści przedstawili przedszkolakom i omówili najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Oprócz części teoretycznej odbyły się także ćwiczenia praktyczne. Każdy przedszkolak mógł sprawdzić, czego nauczył się podczas spotkania uczestnicząc w symulacji przechodzenia przez jezdnię (pod opieką starszaka). Na podsumowanie spotkania dzieci obejrzały krótką bajeczkę związaną z omawianym tematem. Zabawowa forma prelekcji miała na celu uczulić najmłodszych na niebezpieczeństwa związane z poruszaniem się po drogach. Dla drugoklasistów była ona świetnym sposobem na powtórzenie i utrwalenie tematu.

A. Szarejko

 

Wyżywienie w roku szkolnym 2016/2017

Od 1 września 2016 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych będą korzystać z posiłków zorganizowanych przez szkołę.

Podstawą do obliczenia kosztów wyżywiania dla każdego dziecka jest czas pozostawienia dziecka w oddziale przedszkolnym wynikający z deklaracji rodzica.

Szkoła nie przewiduje innych form rozliczenia kosztów wyżywienia.

Koszt pełnego wyżywienia dla dzieci przedszkolnych za miesiąc wrzesień 2016 wynosi: 132,00 zł.

Dla uczniów szkoły wyżywienie zorganizowane zostanie od 5 września 2016 r.

Koszt wyżywienia dla uczniów za wrzesień 2016 r. wynosi: 60,00 zł.

 

WITAJCIE W ŚWIECIE BAJEK


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)
 

MILITARNA PRZYGODA

15 czerwca 2016 roku był szczególny dla uczniów klasy 2 a i 2 b ze Szkoły Podstawowej w Siemyślu. W tym dniu, dzieci przeżyły w miejscowości Chełm Gryficki - „Militarną przygodę”, podczas której poddane były wojskowemu szkoleniu, prowadzonemu metodą musztry bojowej i dobrej zabawy. A oto niektóre punkty programu: malowanie kamuflażu na twarzy, przebieranie się w mundury wojskowe, ściana wspinaczkowa, sprawnościowy wojskowy tor przeszkód, żyroskop, poszukiwanie skarbów przy pomocy elektronicznych wykrywaczy metali, jazda konna i wiele innych atrakcji. Nasze dzieci, pomimo, iż ubrudziły się od stóp do głów były bardzo szczęśliwe i z pięknymi wspomnieniami wróciły do domu.

GALERIA

wych. klas II a i II b : L. Sokolnicka i B. Walkiewicz

 

KLASOWY DZIEŃ RODZINY W I b

 

W dniu 10.06.2016r. odbyło się w Ib  rodzinne spotkanie z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka – Klasowy Dzień Rodziny. W spotkaniu tym wzięło udział dwadzieścioro jeden dzieci i czterdziestu rodziców. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoim rodzicom umiejętności scenicznie (wokalne i aktorskie) i wyręczyły im własnoręcznie wykonane upominki, odbył się także piknik na świeżym powietrzu.

W trakcie pikniku przeprowadzono konkurencje sportowe. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach, w których wtórowali im rodzice. Ci z kolei mogli spędzić czas ze swoimi pociechami oraz nawiązać bliższe znajomości z rodzicami pozostałych dzieci.

Serdecznie dziękuję rodzicom i dzieciom za zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy.

 

 

A. Szarejko

 

 

DZIEŃ MAMY I TATY W II A


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)
 

WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA

 

6 i 7 czerwca 2016r. uczniowie klas II Gimnazjum (dołączyło do nich kilku uczniów z klas III i I) przebywali na wycieczce w Trójmieście. Swoją podróż rozpoczęli od wizyty w Gdańsku, gdzie najpierw w towarzystwie przewodniczki       spacerowali po urokliwych uliczkach Głównego Miasta, a następnie na statku Czarna Perła popłynęli na Westerplatte. To szczególne miejsce, w którym rozpoczęła się II wojna światowa, było okazją do lekcji historii i poznania sylwetki mjra Sucharskiego, który dowodził obroną Westerplatte. W drodze powrotnej, również statkiem, niespodziankę sprawił uczniom koncert na żywo szanty.

Punktem noclegowym było schronisko młodzieżowe w Gdańsku Wrzeszczu, położone w niezwykle malowniczej dzielnicy, w pobliżu miasteczka studenckiego oraz licznych wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego. Jednak po kolacji opiekunki panie Jolanta Maciejska i Danuta Sudnikowicz postanowiły zabrać uczniów na kilkukilometrowy spacer do parku oliwskiego, który słynie z katedry oraz pięknego parku w stylu francuskim.

Kolejny dzień rozpoczął się od wizyty na zabytkowym molo w Sopocie. Jako że pogoda była słoneczna i widoczność idealna, można było bez trudu dostrzec Półwysep Helski. Ostatnim miejscem wycieczki była Gdynia. Najpierw zwiedzano ORP Błyskawicę, okręt z czasów II wojny światowej, przycumowany na Skwerze Kościuszki, a następnie Oceanarium. Tutaj szczególne zainteresowanie wzbudziła zanurzona w wodzie, jakby uśpiona potężna anakonda.

Zarówno pogoda jak i humory dopisywały przez całą wycieczkę. Bez wątpienia była ona okazją do poznania  interesującego zakątka Polski, a także zacieśnienia kontaktów klasowych.

 

 

Jolanta Maciejska

 

KLASOWA NOC FILMÓW OSCAROWYCH

 

Być może to dziwne, ale są wśród nas tacy, dla których ogromną przyjemnością może okazać się noc spędzona w szkole. Tak było z klasą II A Gimnazjum, która wraz z wychowawczynią Jolantą Maciejska noc z 3 na 4 czerwca poświęciła na oglądaniu w murach szkoły filmów- zdobywców w ostatnich latach najważniejszego wyróżnienia- Oscara. Było to aż 5 filmów, wśród których znalazły się Mad Max, Slumdog, Milioner z ulicy, Życie Pi, Piękny umysł, Władca pierścieni. Oczywiście seans filmowy został poprzedzony meczem piłki nożnej rozegranym na Orliku. Do rywalizacji włączyły się również dziewczęta.

Na podkreślenie zasługuje również fakt, że klasowe spotkanie było okazją do propagowania zdrowego stylu życia. Uczniowie przygotowali sałatkę owocową i ciasteczka amarantowe, które doskonale zastąpiły tradycyjne paluszki, chipsy i colę.

 

J. Maciejska

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 32