Aktualności

Warsztaty ekologiczne w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu

 

36 uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej uczestniczyło w dwudniowej wycieczce do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Lipiu. Tematem wyjazdu była: „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty”. W pierwszy dzień uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych na temat bioróżnorodności. Następnie, w sali laboratoryjnej i pracowni bioróżnorodności, obserwowali, rozpoznawali i nazywali zagrożone gatunki.  W czasie zajęć terenowych szukali śladów bytowania zwierząt oraz ich tropów. Po południu aktywnie wypoczywali  w Parku Wodnym w Świdwinie, a wieczorem w czasie wspólnych zabaw.  Zmęczeni szybko usnęli. Obudzili się wypoczęci i gotowi do dalszych wrażeń. Po śniadaniu pojechaliśmy do Ogrodów Tematycznych Hortulus w Dobrzycy. Pogoda nam dopisała. Był lekki mróz i świeciło słońce. Jesienny ogród wyglądał pięknie. Uczniowie poznali  gatunki drzew i krzewów rodzimych i aklimatyzowanych, obserwowali gatunki chronione, poznali walory rekreacyjne i lecznicze ogrodu. Resztę czasu spędziliśmy w Labiryncie. Uczniowie weszli na wieżę obserwacyjną, a później poruszali się po labiryncie z uformowanych grabów. Niektórzy mieli problem z wyjściem z korytarzy, ale z pomocą przewodnika, znajdującego się na wieży, udało im się dołączyć do grupy.

Z Lipia wróciliśmy dokształceni, zadowoleni, zintegrowani i pamiątkowymi koszulkami.

_

Danuta Sudnikowicz

 

 

TO JUŻ 70 LAT

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej stał się okazją do obchodów   70- lecia Oświaty w naszej Gminie, a także 70 lat istnienia naszej szkoły. Uroczystość  ta zgromadziła nie tylko nauczycieli i pracowników administracji i obsługi szkół w Charzynie i Siemyślu, ale również liczne grono emerytów, absolwentów szkół oraz władze Gminy. Rozpoczęli ją gospodarze imprezy Dyrektor Szkoły Podstawowej w Charzynie Krystyna Pokrywczyńska oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Siemyślu Zbigniew Walkiewicz. Aby przybliżyć uczestnikom historię obydwu szkół, przygotowano prezentację bogato ilustrowaną licznymi zdjęciami przywołującymi ważne chwile z życia szkół, był więc czas na chwile refleksji, uśmiechu, ale i wzruszeń.

Szczególne słowa podziękowania skierowano do obecnych i byłych pracowników placówek oświatowych , którzy swoje całe życie zawodowe związali właśnie z naszą gminą. Część artystyczną wypełniły piosenki w wykonaniu uczniów  z Charzyna oraz spektakl „Na jubileusz” przygotowany przez uczniów Gimnazjum z Siemyśla pod kierunkiem aktora  Teatru Stop  z Koszalina Mirosława Glinieckiego.

Po uroczystości przyszedł czas na obejrzenie wystawy poświęconej historii szkół działających od 1946r. na terenie Gminy Siemyśl i spotkania pokoleń.

 

Jolanta Maciejska

 

Warsztaty grawerowania na szkle


12.10.2016 r. zorganizowane zostały warsztaty grawerowania na szkle pod kierunkiem Pani Doroty Wasylów i Pani Wiesławy Och.  Zajęcia odbyły się w ramach koła plastyczno-technicznego. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z techniką zdobienia szkła używając do tego specjalnych urządzeń. Każdy uczestnik mógł wygrawerować sobie wybrany rysunek. Dzieci sumiennie i estetycznie wykonywały swoje prace, które były prezentami dla najbliższych. Serdecznie podziękowania paniom prowadzącym zajęcia za miło i pożytecznie spędzony czas. Podziękowania również dla Pani Pauliny Cirin za poświęcony czas.

Liczymy na dalszą współpracę.
M. Stankiewicz

 

Projekt "TRZYMAJ FORMĘ " W ROKU SZKOLNYM 2016/2017


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)
 

Zajęcia pozalekcyjne w roku szkolnym 2016/2017 dla klas I - III gimnazjum


Dokument w programie (PDF)
 

Zajęcia pozalekcyjne w roku szkolnym 2016/2017 dla klas IV - VI szkoły podstawowej


Dokument w programie (PDF)
 

Zajęcia pozalekcyjne w roku szkolnym 2016/2017 dla klas I - III szkoły podstawowej


Dokument w programie (PDF)
 

RAJD GWIAŹDZISTY


25.09.2016r. została zorganizowana dla uczniów wycieczka rowerowa do Kołobrzegu, połączona z udziałem w akcji : „ Rajd Gwieździsty”.

Impreza –wspaniale zorganizowana przez Kołobrzeskie Stowarzyszenie Cyklistów i powiat Kołobrzeg- miała na celu promowanie turystyki rowerowej i aktywnego spędzania wolnego czasu .  Do udziału w rajdzie zgłosiło się 25 uczniów. Ostatecznie na trasę wyjechało 21 dzieci z klas IV- VISP  oraz  Ib i IIb gimnazjum. Dzieci – w obie strony –pokonały niemal 50 km .Trasa wiodła przez Trzynik, Gościno, Ząbrowo i Charzyno. Niektóre dzieci jechały razem z rodzicami. Na mecie- przy hali „Łuczniczka”- uczestnicy mieli zapewniony poczęstunek przez organizatorów: napoje, słodycze, jabłka, chleb ze smalcem,  grochówkę i kawę. Wszyscy rowerzyści  zostali nagrodzeni medalami za ukończenie trasy. Mogli brać udział w zabawach i konkursach. Wycieczka była bardzo udana również dzięki wspaniałej  pogodzie. Dzięki tak licznemu udziałowi dzieci w rajdzie –reprezentacja gminy Siemyśl zajęła II miejsce w powiecie./ Za mieszkańcami gminy Karlino, którzy będą organizatorami rajdu w przyszłym roku./

Oficjalnymi opiekunami grupy byli: dyrektor Zbigniew Walkiewicz, Dagmara Świgoń, Dobromiła Andrzejak. Opiekunowie mieli licznych pomocników –dorosłych uczestników rajdu: nauczycieli, pracowników obsługi i rodziców, którym serdecznie dziękują za pomoc.

Dobromiła Andrzejak

 

 

 

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 32