Aktualności

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W III A

Dzień Babci i Dzień Dziadka w klasie III A odbył się w tym roku  23 stycznia. W programie interpretacja recytatorsko - plastyczna wiersza Juliana Tuwima "Lokomotywa" oraz montaż słowno - muzyczny " Moja Babcia i Mój Dziadek" w wykonaniu trzeciaków. Prezenty , jak zwykle, zostały samodzielnie przygotowane  przez dzieci, a były to portrety babć i dziadków, koszyczek z kwiatami dla  babci i etui na okulary bądź telefon dla dziadka. W bonusie, często zabawne charakterystyki babć i dziadków czytane przez wychowawczynię. Zadaniem babć i dziadków było rozpoznanie siebie w tych opisach. Niech żyją Nam sto lat! - A kto ?  -Babcia i Dziadek!!!

Leokadia Sokolnicka

 

HERODY - WESOŁE KOLĘDOWANIE

Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w nawiązujących do tradycji obchodach Święta Trzech Króli.  W dniu 05.01.2017r. uczniowie z klasy II b SP przedstawili swoim kolegom i koleżankom oraz pracownikom szkoły scenkę kolędniczą HERODY – WESOŁE KOLĘDOWANIE.

W przedstawieniu wzięło udział dwadzieścioro uczniów, którzy przez trzy tygodnie pod opieką wychowawczyni klasy przygotowywali się pilnie do występu. Przebrane w piękne stroje, z rekwizytami przygotowanymi wraz z rodzicami, mogli wykazać się talentem scenicznym.

Za swój wysiłek i piękne noworoczne życzenia uczniowie otrzymali gromkie oklaski.

Mamy nadzieję, że przedstawienia kolędnicze będą prezentowane w naszej szkole każdego roku. Może dzięki temu tradycja noworocznego kolędowania rozwinie się w naszym środowisku lokalnym na nowo…

 

A. Szarejko

 

DZIEŃ SIENKIEWICZOWSKI


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)

GALERIA
 

Jak obchodziliśmy Święto Niepodległości?W dniu 17 listopada 2016 r. w Zespole Szkół im. Noblistów Polskich w Siemyślu  dzieci z klas I – III oraz przedszkolaki uczestniczyły w  obchodach   Narodowego Święta Niepodległości.
Podczas uroczystości śpiewano hymn Polski, pieśni patriotyczne, był przeprowadzony kwiz dotyczący znajomości zaśpiewanej przez trzecioklasistów piosenki pt.; „Jestem Polakiem”.  W podziękowaniu za wspaniałą atmosferę wszystkie dzieci otrzymały upominek w postaci biało-czerwonej chorągiewki.

Organizatorami uroczystości były: klasa 3 a (wych. L. Sokolnicka) i klasa 3 b (wych. B. Walkiewicz).
 

Warsztaty ekologiczne w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu

 

36 uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej uczestniczyło w dwudniowej wycieczce do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Lipiu. Tematem wyjazdu była: „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty”. W pierwszy dzień uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych na temat bioróżnorodności. Następnie, w sali laboratoryjnej i pracowni bioróżnorodności, obserwowali, rozpoznawali i nazywali zagrożone gatunki.  W czasie zajęć terenowych szukali śladów bytowania zwierząt oraz ich tropów. Po południu aktywnie wypoczywali  w Parku Wodnym w Świdwinie, a wieczorem w czasie wspólnych zabaw.  Zmęczeni szybko usnęli. Obudzili się wypoczęci i gotowi do dalszych wrażeń. Po śniadaniu pojechaliśmy do Ogrodów Tematycznych Hortulus w Dobrzycy. Pogoda nam dopisała. Był lekki mróz i świeciło słońce. Jesienny ogród wyglądał pięknie. Uczniowie poznali  gatunki drzew i krzewów rodzimych i aklimatyzowanych, obserwowali gatunki chronione, poznali walory rekreacyjne i lecznicze ogrodu. Resztę czasu spędziliśmy w Labiryncie. Uczniowie weszli na wieżę obserwacyjną, a później poruszali się po labiryncie z uformowanych grabów. Niektórzy mieli problem z wyjściem z korytarzy, ale z pomocą przewodnika, znajdującego się na wieży, udało im się dołączyć do grupy.

Z Lipia wróciliśmy dokształceni, zadowoleni, zintegrowani i pamiątkowymi koszulkami.

_

Danuta Sudnikowicz

 

 

TO JUŻ 70 LAT

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej stał się okazją do obchodów   70- lecia Oświaty w naszej Gminie, a także 70 lat istnienia naszej szkoły. Uroczystość  ta zgromadziła nie tylko nauczycieli i pracowników administracji i obsługi szkół w Charzynie i Siemyślu, ale również liczne grono emerytów, absolwentów szkół oraz władze Gminy. Rozpoczęli ją gospodarze imprezy Dyrektor Szkoły Podstawowej w Charzynie Krystyna Pokrywczyńska oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Siemyślu Zbigniew Walkiewicz. Aby przybliżyć uczestnikom historię obydwu szkół, przygotowano prezentację bogato ilustrowaną licznymi zdjęciami przywołującymi ważne chwile z życia szkół, był więc czas na chwile refleksji, uśmiechu, ale i wzruszeń.

Szczególne słowa podziękowania skierowano do obecnych i byłych pracowników placówek oświatowych , którzy swoje całe życie zawodowe związali właśnie z naszą gminą. Część artystyczną wypełniły piosenki w wykonaniu uczniów  z Charzyna oraz spektakl „Na jubileusz” przygotowany przez uczniów Gimnazjum z Siemyśla pod kierunkiem aktora  Teatru Stop  z Koszalina Mirosława Glinieckiego.

Po uroczystości przyszedł czas na obejrzenie wystawy poświęconej historii szkół działających od 1946r. na terenie Gminy Siemyśl i spotkania pokoleń.

 

Jolanta Maciejska

 

Warsztaty grawerowania na szkle


12.10.2016 r. zorganizowane zostały warsztaty grawerowania na szkle pod kierunkiem Pani Doroty Wasylów i Pani Wiesławy Och.  Zajęcia odbyły się w ramach koła plastyczno-technicznego. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z techniką zdobienia szkła używając do tego specjalnych urządzeń. Każdy uczestnik mógł wygrawerować sobie wybrany rysunek. Dzieci sumiennie i estetycznie wykonywały swoje prace, które były prezentami dla najbliższych. Serdecznie podziękowania paniom prowadzącym zajęcia za miło i pożytecznie spędzony czas. Podziękowania również dla Pani Pauliny Cirin za poświęcony czas.

Liczymy na dalszą współpracę.
M. Stankiewicz

 

Projekt "TRZYMAJ FORMĘ " W ROKU SZKOLNYM 2016/2017


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 32