Aktualności

KLASOWA NOC FILMÓW OSCAROWYCH

 

Być może to dziwne, ale są wśród nas tacy, dla których ogromną przyjemnością może okazać się noc spędzona w szkole. Tak było z klasą II A Gimnazjum, która wraz z wychowawczynią Jolantą Maciejska noc z 3 na 4 czerwca poświęciła na oglądaniu w murach szkoły filmów- zdobywców w ostatnich latach najważniejszego wyróżnienia- Oscara. Było to aż 5 filmów, wśród których znalazły się Mad Max, Slumdog, Milioner z ulicy, Życie Pi, Piękny umysł, Władca pierścieni. Oczywiście seans filmowy został poprzedzony meczem piłki nożnej rozegranym na Orliku. Do rywalizacji włączyły się również dziewczęta.

Na podkreślenie zasługuje również fakt, że klasowe spotkanie było okazją do propagowania zdrowego stylu życia. Uczniowie przygotowali sałatkę owocową i ciasteczka amarantowe, które doskonale zastąpiły tradycyjne paluszki, chipsy i colę.

 

J. Maciejska

 

 

 

DZIEŃ MAMY I TATY W II B


Dokument w programie (PDF)
 

SZKOLNY KONKURS PIOSENKI NIEMIECKIEJ DLA KLAS I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 

Dnia 24.05.2016 po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Niemieckiej dla klas I-III Szkoły Podstawowej. Konkurs zorganizowała pani Marta Markiewicz i pani Mariia Tyryk. W konkursie wzięło udział 5 zespołów klasowych: klasa IA, IB, IIA, IIB i IIIA. Każda klasa prezentowała zarówno swoje umiejętności wokalne, jak i językowe, śpiewając po dwie piosenki. Prezentacje zostały wysłuchane i ocenione przez jury w składzie:

  • p. Bożena Myśliwiec
  • p. Wioletta Kowalska
  • p. Mariia Tyryk

Komisja przy ocenie brała pod uwagę kryteria językowe, muzyczne i ogólny wyraz artystyczny.

Laureaci konkursu:

  • I miejsce- klasa IIIA
  • II miejsce- klasa IIB
  • III miejsce- klasa IIA

Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostali uczestnicy dyplomy za uczestnictwo i drobne upominki.

Podczas konkursu nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Deutsch ist super”. W kwietniu 2016 na zajęciach języka niemieckiego uczniowie wykonywali prace plastyczne dowolną techniką. Tematem prac było słownictwo, którego dzieci uczyły się w bieżącym roku szkolnym. Z każdej klasy wyłoniono 3 laureatów:

IIIA

I-   Kacper Kołtak

II-  Marcelina Pietruk

III- Wiktor Ostropolski

IIB

I-   Szymon Maciejewski

II-  Magdalena Kania

III- Wojciech Kujawiński

 

IIA

I-   Anna Karczewska

II-  Dagmara Głosek

III- Aleksandra Kazaniecka

IB

I-   Julia Łupińska

II-  Miłosz Kny

III- Hanna Czajka

IA

I-   Klaudia Budzik

II-  Milena Kumańska

III- Kacper Malanowski

Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy.

Marta Markiewicz

 

 

WYCIECZKA ROWEROWA DO PUSTAR I UDZIAŁ W AKCJI - XI WIELKIE SPRZĄTANIE PARSĘTY

W dniu 21.05.2016r. została zorganizowana dla uczniów wycieczka rowerowa do Pustar, połączona z udziałem w akcji : „ XI Wielkie Sprzątanie Parsęty”.

Akcja –wzorowo zorganizowana przez:  firmę Troton w Ząbrowie, Klub Ekologiczny „Gaja” oraz stowarzyszenie Porozumienie dla Parsęty- miała na celu poprawę czystości brzegów rzeki , podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu Kołobrzeg  oraz integrację wszystkich, którym zależy na czystym środowisku. Z naszej szkoły udział w akcji wzięły chętne dzieci / 13 osób/ z klas Vb i VI. Sprzątały pod kierunkiem przewodnika wyznaczony teren -rejon starego koryta rzeki. Później grupa została wspaniale ugoszczona przez organizatorów. Dzieci miały zapewniony poczęstunek: napoje, słodycze i pieczone kiełbaski. Uczestniczyły w zabawie w puszczanie ogromnych baniek mydlanych  i  dowiedziały się jak zbudować domek dla zapylaczy./ Niektóre dzieci zdążyły zbudować swoje domki/. Wycieczka była bardzo udana również dzięki wspaniałe pogodzie.

Nauczyciele -opiekunowie: Dobromiła Andrzejak i Dagmara Świgoń oraz  dzieci i dyrekcja szkoły - serdecznie dziękują organizatorom za zaproszenie do udziału w tej akcji i gratulują doskonałej organizacji przedsięwzięcia.

Dobromiła Andrzejak

 

 

SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI WOPR

 

W dniu 16 05. 2016r. nasi uczniowie brali udział w zajęciach prowadzonych przez ratowników WOPR. Do szkoły zawitali ratownicy  grupy interwencyjnej z Kołobrzegu . Uczniowie dowiedzieli się jakie zachowania nad wodą grożą utratą zdrowia lub życia. Następnie – pod kierunkiem ratowników –przećwiczyli procedury udzielania pierwszej pomocy . Mieli okazję powtórzyć komunikat wezwania pomocy, poćwiczyć resuscytację na manekinach i przymierzyć kamizelki ratunkowe. /Uczniowie dowiedzieli się z jakiego powodu należy dokładnie kamizelkę dopasować i jak należy to zrobić/.

W zajęciach udział wzięły niemal wszystkie klasy szkoły podstawowej i wybrane  klasy gimnazjum. Uczniowie, którzy nie uczestniczyli w ćwiczeniach w maju, spotkają się z ratownikami w czerwcu na kolejnym szkoleniu. Dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami i uczniami składają ratownikom serdeczne podziękowania za  poświęcony czas, przekazaną wiedzę i umiejętności.

D. Andrzejak

 

NIECH SIĘ ŚWIĘCI 3 MAJA

Już po raz czwarty Święto Konstytucji 3 Maja uczciliśmy szkolnym konkursem zorganizowanym przez koło dziennikarskie 29 kwietnia br.. Tym razem postanowiliśmy włączyć do rywalizacji nauczycieli, którzy wylosowali nazwiska uczniów z klas VI i I- III Gimnazjum włączonych do trzech zespołów. Każdy z nich składał się z 2 nauczycieli i 3 uczniów. Współzawodnictwo miało więc charakter bardzo emocjonujący, tym bardziej, że w jednym z zespołów znalazł się Dyrektor Zbigniew Walkiewicz.

Uczestnicy konkursu losowali pytania dotyczące Konstytucji 3 Maja, historii, przyrody i literatury polskiej, przysłów, wiedzy o naszej Gminie. Trzeba było także rozpoznać melodię jednej znanych polskich piosenek i ją zaśpiewać.

Wszyscy rywalizowali gorąco zespołom, a walka była wyrównana. Swój wkład w wyniki mieli nie tylko nauczyciele, ale także uczniowie, którzy mogli się popisać wiedzą na temat swoich miejscowości.

Konkurs został wzbogacony prezentacją na temat Konstytucji 3 Maja oraz utworami muzycznymi kojarzonymi właśnie z tym ważnym dla Polski dokumentem.

Wszyscy uczestnicy tej szkolnej rywalizacji otrzymali jako nagrody biało- czerwone kwiaty, które podkreśliły patriotyczny charakter uroczystości.

Wielu uczniów tego dnia ubrało się w barwy narodowe, co jeszcze bardziej zaznaczyło patriotyczną wymowę konkursu. Wszystkim, którzy choćby poprzez strój włączyli się obchody Święta Konstytucji 3 Maja, należą się gratulacje.

 

 

 

Jolanta Maciejska

 

BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM ELIMINACJE GMINNE I POWIATOWE

8 IV 2016r. został zorganizowany w naszej szkole  Gminny Turniej  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W zawodach udział wzięło 10 zawodników z klas IV i V Szkoły Podstawowej w Siemyślu. Nie dojechała reprezentacja Szkoły Podstawowej w Charzynie. Uczestnicy pisali test wiedzy o ruchu drogowym oraz rozwiązywali drogowe krzyżówki. Na sali gimnastycznej pokonywali rowerowy tor przeszkód/ jazda na dokładność/. Grupa złożona z 2 najlepszych dziewczynek i 2 chłopców uzyskała prawo reprezentowania gminy Siemyśl w turnieju na szczeblu powiatu: Marcysia Pasieka, Dorota Centkowska, Szymecki Maksymilian i  Igor Wolanin. Zawody zorganizowali: Dobromiła Andrzejak i Kazimierz Kropidłowski.

28 IV 2016r. reprezentacja Zespołu Szkół w Siemyślu brała udział w  Powiatowym Turnieju  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, organizowanym przez Powiatową Komendę Policji i Zespół Szkół w Dygowie.

W zawodach udział wzięło 8 reprezentacji szkół gimnazjalnych i 8 zespołów szkól podstawowych. Zawodnicy pisali testy wiedzy z  zakresu ruchu drogowego, rozwiązywali drogowe krzyżówki, pokonywali trasę w miasteczku ruchu drogowego i rowerowy tor przeszkód oraz demonstrowali swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy- realizując zadanie praktyczne oceniane przez ratownika medycznego. Gimnazjum reprezentowali uczniowie: Jacek Andrzejak, Łukasz Papież i Dominik Maciejewski. Chłopcy drużynowo zajęli II miejsce. Indywidualnie najlepszy był Jacek Andrzejak plasując się na miejscu V. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w składzie: Igor Wolanin, Maksymilian Szymecki, Dorota Centkowska i Marcysia Pasieka –uplasowała się na miejscu VII. Opiekunem drużyny szkoły podstawowej była p. Dobromiła Andrzejak. Drużyną gimnazjum opiekował się Kazimierz Kropidłowski. Obie drużyny z zakresu pierwszej pomocy przygotowywała pani Katarzyna Tomaszewska. Opiekunowie drużyn oraz dyrekcja szkoły składają gratulacje naszym gimnazjalistom za  zajęcie II miejsca w turnieju a zawodnikom szkoły podstawowej dziękują za ambitną walkę.

 

Dobromiła Andrzejak

 

 

 

 

Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole.

 

Z okazji Światowego Dzień Ziemi  uczniowie klasy Ia I b gimnazjum, należący do kółka przyrodniczego, przygotowali i przeprowadzili  konkurs   dla uczniów klas IV –VI szkoły podstawowej. Tematem konkursu była: „Bioróżnorodność”. Każda klasa wytypowała 3 osobową drużynę, która ją reprezentowała.

Celem konkursu było:

  • rozpoznawanie i nazywanie organizmów,
  • kształcenie postawy ochrony gatunkowej,
  • rozwijanie zainteresowań uczniów,
  • wdrażanie do współpracy w zespole

Uczniowie wykonywali zadania, które dotyczyły rozpoznawania gatunków grzybów, roślin i zwierząt. Musieli wykazać się znajomością biologii organizmów oraz szybkością i sprawnością w czasie wykonywania zadań. Uczyli się działać sprawnie i współpracować w zespole. Widownia uważnie obserwowała konkurs i kibicowała swoim drużynom.

Zwycięzcą konkursu została drużyna klasy V a, drugie miejsce zajęła klasa IV ,  trzecie miejsce zajął zespół klasy VI, a na czwartym miejscu była drużyna klasy V b. Wszystkim uczestnikom gratulujemy dużej wiedzy i umiejętności. Dziękujemy za zapał i zaangażowanie. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Uczniowie otrzymali sadzonki roślin do posadzenia koło swoich domów.

Fundatorem nagród była Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Siemyślu.

Dzień Ziemi 2016 uczcili również uczniowie klasy II a,  II b  i III gimnazjum, którzy  wraz z nauczycielami sprzątali brzegi jeziora Kamienica, rzeki Błotnicy i Dębosznicy. Ich działania przyczyniły się do  ochrony środowiska i ochrony przyrody.

Danuta Sudnikowicz

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 30