Aktualności

KLASA V I VI WE FLY PARKU

Dnia 20 marca 2017 roku odbyła się wycieczka do Koszalina, w której udział brali uczniowie klasy Va i VI b. Uczniowie świetnie i aktywnie bawili się w parku trampolin, gdzie mogli wykonywać różnorodne ćwiczenia gimnastyczne na trampolinach, korzystać ze ścianki wspinaczkowej, a także zagrać w koszykówkę i „zbijaka” oczywiście skacząc w tym czasie na trampolinach. Po takiej zabawie wszyscy przeobrażali się w żołnierzy, zakładając hełm
i biorąc pistolet odbywali walkę laserową na wielkim polu bitwy. Wycieczka miała charakter integracyjny i wszyscy byli z niej zadowoleni, a także mocno zmęczeni. Opiekunami na wycieczce były panie Dagmara Świgoń, Dobromiła Ściesińska-Andrzejak oraz Aneta Jakubów.

Dagmara Świgoń

 

NIESPODZIANKA


13.03.2017r. naszą szkołę odwiedził niecodzienny gość. Starosta Tomasz Tamborski przyjechał, aby wręczyć nagrodę w konkursie zorganizowanym przez jeden z największych parków rozrywki powstający w naszym regionie. Amelia Majewska, uczennica klasy I b gimnazjum i laureatka konkursu zaprojektowała maskotkę Pomerania Fun Parku, a tym samym zdobyła fantastyczną nagrodę - bilet wstępu dla całej klasy. Spotkanie ze starostą wywołało wiele pozytywnych emocji. Gimnazjaliści z niecierpliwością odliczają dni do wyjazdu. Otwarcie parku już w 27 maja!
 

OGŁOSZENIE - KONKURS RECYTATORSKI


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)

 

POLONISTYCZNY SUKCES

 

7  lutego, a więc jeszcze przed feriami, odbył się Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego, do którego zakwalifikowały się aż dwie uczennice z klasy III A Gimnazjum- Julia Popińska i Kinga Wasiniak. Już sam fakt udziału w tym prestiżowym konkursie był dla dziewcząt ogromnym wyróżnieniem. Pod koniec ferii opublikowano na stronie Kuratorium Oświaty w Szczecinie wyniki.

Julia Popińska zajęła 12. miejsce w województwie wśród wszystkich uczestników konkursu i otrzymała tytuł laureata, natomiast Kindze Wasiniak do tego tytułu zabrakło tylko 3 punktów, lecz zajęła bardzo wysoką lokatę i zdobyła tytuł finalisty. To ogromny sukces dla uczennic, ale też powód do dumy dla naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy.

 

J. Maciejska

 

WIGILIJNA OPOWIEŚĆ

1 lutego 2017 r.  klasy III A i III B odwiedziły szkołę w Drzonowie w związku z zaproszeniem na przedstawienie   pt. ""Wigilijna opowieść" wg Karola Dickensa przygotowanego przez uczniów klasy trzeciej szkoły podstawowej. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało. Było bardzo pouczające. Momentami było i strasznie  i wesoło. Dzieci wróciły pełne wrażeń i jeszcze w powrotnej drodze wymieniały między sobą wrażenia.

Leokadia Sokolnicka  i  Barbara Walkiewicz

 

ZIMOWISKO 2017

 

W dniach 13- 24 II 2017r. zostało zorganizowane na terenie szkoły ZIMOWISKO. W ciągu dwóch tygodni z zajęć skorzystało łącznie 35 uczniów. Na terenie szkoły dzieci brały udział w zajęciach sportowych /gry, zabawy,  konkursy z nagrodami /, zajęciach plastycznych /wykonywanie prac różnymi technikami plastycznymi, a  największym zainteresowaniem cieszyło się malowanie farbami witrażowymi / i  zajęcia komputerowe. Uczestnicy zajęć dwukrotnie pojechali na wycieczki. Pierwsza została zorganizowana do Kołobrzegu na turniej strzelecki na strzelnicy sportowej  i seans filmowy w kinie. Celem drugiego wyjazdu było Gościno i zabawy  na lodowisku.

Opiekunowie –panie: D. Świgoń, D. Andrzejak, K. Jurek i B. Łagodzińska –dziękują dzieciom za bardzo dobre zachowanie i miło spędzony czas.

 

UCZNIOWIE KLAS III W LIPIU

W dniu 9 lutego 2017 roku uczniowie klas III A i III B szkoły podstawowej oraz kilkoro uczniów z klas IV,V i I gimnazjum (dobranych w związku z panującą powszechnie grypą) -  łącznie 36 osób - wybrali się do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Lipiu. Na miejscu dzieci brały udział w zajęciach laboratoryjnych, konkursach, zabawach integracyjnych. Skorzystały również ze smacznych, jak zawsze posiłków - śniadania, obiadu i podwieczorku. Późnym popołudniem pełni wrażeń z pobytu w OEE w Lipiu zostali odebrani przez rodziców spod szkoły. Opiekunami byli p. B. Walkiewicz oraz rodzice uczniów klasy III A- p. A. Kazaniecka i p. M. Monczuńska, którym serdecznie dziękujemy.

Kierownik wyjazdu Leokadia Sokolnicka
 

SZACHOWE MISTRZOSTWA SZKOŁY

 

W dniu 25 stycznia 2017 roku , na terenie naszej placówki odbył się turniej szachowy o mistrzostwo szkoły. Do zawodów zgłosiło się 26 zawodników z klas I-VI SP i  gimnazjum. Zawodnicy grali w formule: open /wszyscy razem –bez względu na wiek/. Rozegrali 5 rund. Mistrzynią Szkoły w roku szkolnym 2016/2017 została Julia Przytocka /kl.I GIM/ . II miejsce zajął  Maciejewski Szymon /kl. III SP/ a III miejsce zdobyli: Kamiński Sylwester /kl. II GIM/ i Ostropolski Wiktor / kl. IV SP/.  Zawody były sporą atrakcją dla uczniów,  ponieważ mogli rozgrywać partie z zegarami pożyczonymi z Ośrodka Pracy Pozaszkolnej w  Kołobrzegu. Turniej został zorganizowany przez n-li WF –panie: Dagmarę Świgoń i Dobromiłę Andrzejak,  z pomocą  uczniów  gimnazjum: Jacka Andrzejaka, Wojtka Kalickiego oraz Igora Gajka. Nagrody ufundowała Rada Rodziców. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za sportową rywalizację .

D. Andrzejak

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 32