Aktualności

RAJD GWIAŹDZISTY


25.09.2016r. została zorganizowana dla uczniów wycieczka rowerowa do Kołobrzegu, połączona z udziałem w akcji : „ Rajd Gwieździsty”.

Impreza –wspaniale zorganizowana przez Kołobrzeskie Stowarzyszenie Cyklistów i powiat Kołobrzeg- miała na celu promowanie turystyki rowerowej i aktywnego spędzania wolnego czasu .  Do udziału w rajdzie zgłosiło się 25 uczniów. Ostatecznie na trasę wyjechało 21 dzieci z klas IV- VISP  oraz  Ib i IIb gimnazjum. Dzieci – w obie strony –pokonały niemal 50 km .Trasa wiodła przez Trzynik, Gościno, Ząbrowo i Charzyno. Niektóre dzieci jechały razem z rodzicami. Na mecie- przy hali „Łuczniczka”- uczestnicy mieli zapewniony poczęstunek przez organizatorów: napoje, słodycze, jabłka, chleb ze smalcem,  grochówkę i kawę. Wszyscy rowerzyści  zostali nagrodzeni medalami za ukończenie trasy. Mogli brać udział w zabawach i konkursach. Wycieczka była bardzo udana również dzięki wspaniałej  pogodzie. Dzięki tak licznemu udziałowi dzieci w rajdzie –reprezentacja gminy Siemyśl zajęła II miejsce w powiecie./ Za mieszkańcami gminy Karlino, którzy będą organizatorami rajdu w przyszłym roku./

Oficjalnymi opiekunami grupy byli: dyrektor Zbigniew Walkiewicz, Dagmara Świgoń, Dobromiła Andrzejak. Opiekunowie mieli licznych pomocników –dorosłych uczestników rajdu: nauczycieli, pracowników obsługi i rodziców, którym serdecznie dziękują za pomoc.

Dobromiła Andrzejak

 

 

 

 

 

 

 

BEZPIECZNI NA DRODZE

23.09.2016r. uczniowie z klasy IIb SP przeprowadzili dla 5 i 5-latków naszego przedszkola prelekcję pod tytułem "Bezpieczni na drodze".

Drugoklasiści przedstawili przedszkolakom i omówili najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Oprócz części teoretycznej odbyły się także ćwiczenia praktyczne. Każdy przedszkolak mógł sprawdzić, czego nauczył się podczas spotkania uczestnicząc w symulacji przechodzenia przez jezdnię (pod opieką starszaka). Na podsumowanie spotkania dzieci obejrzały krótką bajeczkę związaną z omawianym tematem. Zabawowa forma prelekcji miała na celu uczulić najmłodszych na niebezpieczeństwa związane z poruszaniem się po drogach. Dla drugoklasistów była ona świetnym sposobem na powtórzenie i utrwalenie tematu.

A. Szarejko

 

Wyżywienie w roku szkolnym 2016/2017

Od 1 września 2016 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych będą korzystać z posiłków zorganizowanych przez szkołę.

Podstawą do obliczenia kosztów wyżywiania dla każdego dziecka jest czas pozostawienia dziecka w oddziale przedszkolnym wynikający z deklaracji rodzica.

Szkoła nie przewiduje innych form rozliczenia kosztów wyżywienia.

Koszt pełnego wyżywienia dla dzieci przedszkolnych za miesiąc wrzesień 2016 wynosi: 132,00 zł.

Dla uczniów szkoły wyżywienie zorganizowane zostanie od 5 września 2016 r.

Koszt wyżywienia dla uczniów za wrzesień 2016 r. wynosi: 60,00 zł.

 

WITAJCIE W ŚWIECIE BAJEK


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)
 

MILITARNA PRZYGODA

15 czerwca 2016 roku był szczególny dla uczniów klasy 2 a i 2 b ze Szkoły Podstawowej w Siemyślu. W tym dniu, dzieci przeżyły w miejscowości Chełm Gryficki - „Militarną przygodę”, podczas której poddane były wojskowemu szkoleniu, prowadzonemu metodą musztry bojowej i dobrej zabawy. A oto niektóre punkty programu: malowanie kamuflażu na twarzy, przebieranie się w mundury wojskowe, ściana wspinaczkowa, sprawnościowy wojskowy tor przeszkód, żyroskop, poszukiwanie skarbów przy pomocy elektronicznych wykrywaczy metali, jazda konna i wiele innych atrakcji. Nasze dzieci, pomimo, iż ubrudziły się od stóp do głów były bardzo szczęśliwe i z pięknymi wspomnieniami wróciły do domu.

GALERIA

wych. klas II a i II b : L. Sokolnicka i B. Walkiewicz

 

KLASOWY DZIEŃ RODZINY W I b

 

W dniu 10.06.2016r. odbyło się w Ib  rodzinne spotkanie z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka – Klasowy Dzień Rodziny. W spotkaniu tym wzięło udział dwadzieścioro jeden dzieci i czterdziestu rodziców. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoim rodzicom umiejętności scenicznie (wokalne i aktorskie) i wyręczyły im własnoręcznie wykonane upominki, odbył się także piknik na świeżym powietrzu.

W trakcie pikniku przeprowadzono konkurencje sportowe. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach, w których wtórowali im rodzice. Ci z kolei mogli spędzić czas ze swoimi pociechami oraz nawiązać bliższe znajomości z rodzicami pozostałych dzieci.

Serdecznie dziękuję rodzicom i dzieciom za zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy.

 

 

A. Szarejko

 

 

DZIEŃ MAMY I TATY W II A


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)
 

WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA

 

6 i 7 czerwca 2016r. uczniowie klas II Gimnazjum (dołączyło do nich kilku uczniów z klas III i I) przebywali na wycieczce w Trójmieście. Swoją podróż rozpoczęli od wizyty w Gdańsku, gdzie najpierw w towarzystwie przewodniczki       spacerowali po urokliwych uliczkach Głównego Miasta, a następnie na statku Czarna Perła popłynęli na Westerplatte. To szczególne miejsce, w którym rozpoczęła się II wojna światowa, było okazją do lekcji historii i poznania sylwetki mjra Sucharskiego, który dowodził obroną Westerplatte. W drodze powrotnej, również statkiem, niespodziankę sprawił uczniom koncert na żywo szanty.

Punktem noclegowym było schronisko młodzieżowe w Gdańsku Wrzeszczu, położone w niezwykle malowniczej dzielnicy, w pobliżu miasteczka studenckiego oraz licznych wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego. Jednak po kolacji opiekunki panie Jolanta Maciejska i Danuta Sudnikowicz postanowiły zabrać uczniów na kilkukilometrowy spacer do parku oliwskiego, który słynie z katedry oraz pięknego parku w stylu francuskim.

Kolejny dzień rozpoczął się od wizyty na zabytkowym molo w Sopocie. Jako że pogoda była słoneczna i widoczność idealna, można było bez trudu dostrzec Półwysep Helski. Ostatnim miejscem wycieczki była Gdynia. Najpierw zwiedzano ORP Błyskawicę, okręt z czasów II wojny światowej, przycumowany na Skwerze Kościuszki, a następnie Oceanarium. Tutaj szczególne zainteresowanie wzbudziła zanurzona w wodzie, jakby uśpiona potężna anakonda.

Zarówno pogoda jak i humory dopisywały przez całą wycieczkę. Bez wątpienia była ona okazją do poznania  interesującego zakątka Polski, a także zacieśnienia kontaktów klasowych.

 

 

Jolanta Maciejska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 30