Aktualności

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

 

 

 

 

6 października br. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej oraz oddziału przedszkolnego wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pod hasłem: "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". Najmłodsi pod czujnym okiem  Pana Policjanta z Posterunku Policji w Rymaniu, st. sierż. Szymona Piotrowskiego ćwiczyli znajomość znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej oraz zasady dot. bezpiecznego poruszania się po drodze.

 

 

 

 

 

 

 

Wioletta Kowalska, pedagog

 

Wyjazd do Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu

W maju, czerwcu i wrześniu 2017 r. uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w dwudniowym pobycie w  Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu. Tematem wyjazdu była: „Selektywna gospodarka odpadami komunalnymi”. W pierwszy dzień uczniowie wzięli udział w warsztatach na temat selektywnej zbiórki odpadów i ich dalszego wykorzystania. Zobaczyli kompostownik, w sali laboratoryjnej obserwowali i rozpoznawali składniki kompostu.   Rysowali komiks na temat segregowania odpadów i wykonywali zabawki, wykorzystując do tego  odpady plastikowe i papier. W czasie zajęć terenowych podziwiali krajobraz okolic Lipia.  Jak zawsze wszystkim smakowały im posiłki. Następnego dnia po śniadaniu pojechaliśmy do Puszczy Bukowej. W okolicach Glinnej położony jest Ogród Dendrologiczny. Pogoda nam dopisała. Ogród wszystkich zachwycił. Uczniowie poznali  gatunki, rzadko występujących w Polsce, drzew i krzewów. Docenili walory poznawcze ogrodu. Wysłuchali wykładu i wzięli udział w konkursie na temat lasu, przygotowanym przez pracowników arboretum. Uczniowie wrócili z nową wiedzą i umiejętnościami.

Danuta Sudnikowicz

 

DZIEŃ KRAJÓW NIEMIECKOJĘZYCZNYCH


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)
 

Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty w klasie III A

13.06.2017 r. - Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty w klasie III A. Działo się... Były piosenki o mamie i tacie. Było okolicznościowe przedstawienie, gdzie z przymrużeniem oka dzieci opowiadały wierszyki  o swoich rodzicach. Była interpretacja wiersza Juliana Tuwima " Lokomotywa " przyozdobiona ilustracjami wykonanymi przez Trzeciaki. Wiktoria wyrecytowała wiersz Ewy Sujeckiej, który przyniósł jej III miejsce w Kołobrzegu na konkursie recytatorskim. Ale ... były też konkursy : rozpoznawanie siebie przez rodziców na portretach wykonanych przez dzieci, również rozpoznawanie siebie w opisach przygotowanych przez latorośle ( można się było dowiedzieć ciekawych rzeczy o sobie) oraz rysowanie portretów rodziców lub dzieci z zawiązanymi oczyma, ale z pomocnymi komentarzami drugiej osoby. Rodzice podczas uroczystości otrzymali od dzieci prezenty w postaci swoich opisów, portretów, rysunków pięknych wazonów z kwiatami oraz drewnianych samochodzików dla tatusiów i drewnianych kwiatków w doniczce dla mam.

P. S. Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom, którzy pomogli w organizacji uroczystości.

Leokadia Sokolnicka

 

ZAĆWIERKAŁY PTASZETA

Z radością informujemy, że uczeń klasy III Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Siemyślu Szymon Maciejewski został laureatem  49.  Regionalnego Turnieju Recytatorskiego "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne" 2017. Finał konkursu odbył się  12 czerwca w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Szymon zaprezentował fragmenty utworu „Byczek Fernando” Munro Leaf.  Chłopiec po raz trzeci dotarł do etapu finałowego. Swoją niezwykłą interpretacją utworu oczarował koszalińskie jury, które przyznało mu tytuł zwycięzcy.

 

Nadszedł czas zasłużonego odpoczynku

 

Klasy III Gimnazjum z dwutygodniowym wyprzedzeniem rozpoczęły wakacje, wyjeżdżając na trzydniowy biwak do Mielna- Unieścia. Choć pogoda momentami płatała figle, nikt nie zrażał się deszczem ani smagającym morskim wiatrem. Czas pobytu nad morzem spędzili na zwiedzaniu mieleńskich uliczek, w których już tętni wakacyjne życie, nadmorskich spacerach sprzyjających wdychaniu zbawiennego jodu, ale także na meczach piłki nożnej z miejscową młodzież. Nie obyło się, niestety, bez kontuzji, ale nie były one zbyt dotkliwe. Powrót do Siemyśla upłynął w dość minorowych nastrojach, gdyż wszyscy najchętniej przeczekaliby do 23 czerwca w tej wakacyjnej atmosferze, z dala od szkoły, właśnie w takim miejscu jak Mielno.

 

 

Jolanta Maciejska

 

DZIEŃ DZIECKA

2 czerwca 2017 roku Rada Rodziców przy Zespole  Szkół w Siemyślu zorganizowała  festyn z okazji Dnia Dziecka. Na wszystkich uczniów naszej szkoły czekało wiele atrakcji: ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia dmuchana, basen z kulkami. Uczniowie aktywnie brali udział w różnorodnych konkursach i zabawach sportowych z nagrodami, a starsze klasy rozegrały turniej piłki nożnej. Niewątpliwie największą popularnością cieszył się wóz strażacki. Uczniowie mogli nie tylko przyjrzeć się z bliska, jak wygląda sprzęt ratowniczy, ale także przejechać się wozem strażackim na sygnale. Wszystkim milusińskim, tym starszym i tym młodszym, uśmiech nie schodził z twarzy. Do słynnej waty cukrowej ustawiały się długie kolejki.  Głośna muzyka, smaczna kiełbaska, przepyszna pizza i morze słodkości, których nikomu nie zabrakło, sprawiły, że tegoroczny Dzień Dziecka długo pozostanie w  pamięci naszych uczniów. Za przygotowanie i ogromne zaangażowanie bardzo dziękujemy Radzie Rodziców, a także sponsorom:  firmie „Tryton”, Nord – fisz Charzyno, Super – Pak Kołobrzeg, Gminie Siemyśl, a także Starostwu Powiatowemu Kołobrzeg.

 

SZKOLNY KONKURS PIOSENKI NIEMIECKIEJ DLA KLAS I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Dnia 07.06.2017 po raz drugi w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Niemieckiej dla klas I-III Szkoły Podstawowej. Konkurs zorganizowała pani Marta Markiewicz i pani Mariia Tyryk. W konkursie wzięło udział 5 zespołów klasowych: klasa IA, IIA, IIB, IIIA i IIIB. Każda klasa prezentowała zarówno swoje umiejętności wokalne, jak i językowe, śpiewając po dwie piosenki.

 

Prezentacje zostały wysłuchane i ocenione przez jury w składzie:

p. Bożena Myśliwiec

p. D. Andrzejak

 

Komisja przy ocenie brała pod uwagę kryteria językowe, muzyczne i ogólny wyraz artystyczny.

 

Laureaci konkursu:

I miejsce- klasa IIIA

II miejsce- klasa IA

III miejsce- klasa IIB

 

Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostali uczestnicy dyplomy za uczestnictwo i drobne upominki.

 

Podczas konkursu nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Deutsch ist super”. W maju 2017 na zajęciach języka niemieckiego uczniowie wykonywali prace plastyczne dowolną techniką. Tematem prac było słownictwo, którego dzieci uczyły się w bieżącym roku szkolnym. Z każdej klasy wyłoniono 3 laureatów:

IIIB

I- Magdalena Kania

II- Martyna Cirin

III- Dominik Reński

IIIA

I- Anna Karczewska

II- Wiktoria Kruk

III- Jowita Gusak

IIB

I- Julia Łupińska

II- Oliwier Łątkowski

III- Sandra Leśniewska

IIA

I- Jagoda Maczyszyn

II- Wiktor Sadowy

III- Milena Kumańska

IA

I- Julia Kmita

II- Erwin Bernard

III- Filip Karkosik

Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy.

Marta Markiewicz

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 32