Aktualności

DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ

Jak co roku uczciliśmy Dzień Unii Europejskiej w ciekawy i dowcipny sposób.
Uczniowie z koła europejskiego przygotowali inscenizację prezentującą informacje o kulturze, obyczajach, atrakcjach turystycznych, ciekawych i słynnych ludziach pochodzących z krajów Unii Europejskiej.

Więcej…

 

WYJAZD DO GMINY LIEPE

01.05.2010 roku nasi uczniowie: Maciej Walkiewicz, Paweł Pełechaty, Mariusz Bronowicki i Wojtek Pliszka wraz z innymi reprezentantami młodzieży i strażakami gm. Siemyśl. Wzięli udział w wyjeździe do zaprzyjaźnionej gminy Liepe w Niemczech. Odbył się tam turniej o puchar drużyny strażackiej i młodzieżowej, gdzie nasi reprezentanci zdobyli 4 i 5 miejsce. W charakterze tłumaczy pojechały p. B. Myśliwiec i p. M. Sidorkiewicz. Atrakcją dla uczniów był przejazd bryczką do śluzy łączącej kanał na Haweli.

Więcej…

 

APEL - KONSTYTUCJA 3 MAJA

„Jest w duszy polskiej ukryty zakątek,

Gdzie błądzą ciche lat umarłych cienie,

Leży tam kamień grobowych pamiątek,

A pod kamieniem krwawi się wspomnienie”.

 

Więcej…

 

DZIEŃ ZIEMI

Każdego roku 22 kwietnia cały świat uroczyście obchodzi wyjątkowe święto - Międzynarodowy Dzień Ziemi.
Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło 2010 rok Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej, dlatego też ogólnopolskie obchody światowego Dnia Ziemi przebiegały pod hasłem "Różnorodność w nas, bioróżnorodność wokół nas".

Więcej…

 

TESTY GIMNAZJALNE

W dniach 27-29 kwietnia 2010 roku gimnazjaliści Zespołu Szkół w Siemyślu przystąpili do jednego z pierwszych poważnych egzaminów w ich życiu.

Więcej…

 

SPRZĄTAMY WOKÓŁ NASZYCH JEZIOR I RZEK

23.04.2010 r. klasy gimnazjalne oraz uczniowie klasy VI szkoły podstawowej wzięli udział w akcji "Sprzątamy wokół naszych jezior i rzek".
Prace uczniów klas trzecich gimnazjum nad jeziorem Kamienica koordynował p. dyrektor Zbigniew Walkiewicz, pozostała
część młodzieży sprzątała na terenie Siemyśla, pod opieką wychowawców.

Więcej…

 

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA

W dniu 23.04.2010r. uczniowie Zespołu Szkół w Siemyślu wzięli udział w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Dźwirzynie.

 

Więcej…

 

POŻEGNANIE POSŁA

21.04.2010 r. delegacja naszej szkoły (p. dyrektor Zbigniew Walkiewicz i uczniowie: Daria Kubok, Sylwia Wójcik, Paweł Pełechaty, Maciej Walkiewicz) uczestniczyła w ostatnim pożegnaniu Sebastiana Karpiniuka. 37 – letni poseł RP był jedną z 96 ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem 10.04.2010r.

Więcej…

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 następna > ostatnia >>

Strona 32 z 32