Aktualności

Barwy jezieni w obiektywie

KONKURS FOTOGRAFICZNY: „Barwy jesieni”

Na przełomie miesięcy:  październik i listopad –został przeprowadzony w szkole konkurs fotograficzny: „Barwy jesieni”. Konkurs był skierowany do uczniów klas IV- VI SP i gimnazjum. Uczestnicy mieli ponad miesiąc czasu na wykonanie fotografii ukazujących piękno polskiej jesieni.

Zgłosiło się 8 osób.  Każdy uczestnik miał obowiązek dostarczyć do organizatora / na nośniku elektronicznym / dwa , wykonane przez siebie zdjęcia. W połowie listopada komisja w składzie: Dobromiła Andrzejak, Katarzyna Tomaszewska i Emilia Konopska –oceniła zdjęcia, zgodnie z przyjętym regulaminem. Nagrody otrzymają: Magdalena Kania i Wojciech Maciejewski. Wyróżnione prace były autorstwa: Oliwii Wasylów, Julii Przytockiej i Szymona Maciejewskiego. Nagrody pocieszenia będą udziałem: Justyny Dołkowskiej, Stanisława Kolańczyka i Weroniki Przytockiej.

Nagrody /ufundowane przez Radę Rodziców /zostaną wręczone na najbliższym apelu. Organizatorem konkursu była p. D. Andrzejak.

 

SZKOLNI RATOWNICY

Pierwsza pomoc przedmedyczna służy ratowaniu zagrożonego życia. Podstawę do działania stanowi niezbędna wiedza medyczna i ćwiczenia praktyczne.

W roku szkolnym 2017/2018 w naszej szkole ,,zawiązały się” dwie grupy ratowników PCK. Grupa młodsza to uczniowie klas I-IIISP,  starsza to uczniowie klas IVSp -IIIG .                  Szkolne koło ratowników ma za zadanie przygotować uczniów do podejmowania właściwego sposobu pomocy potrzebującym, jak i rozbudzić zainteresowania podstawową wiedzą medyczną. Grupa młodsza spotyka się na zajęciach w sali nr 20, we wtorek  na 7godz. lekcyjnej, a grupa starsza przeprowadza instruktaż PPP  dla uczniów klas I-IIISP w czwartek na długiej przerwie, na małym holu.

Cele szkolnego koła ratowników:

- kształtowanie świadomości i postaw dzieci sprzyjających bezpieczeństwu własnemu i innych oraz przygotowanie dzieci do racjonalnych zachowań w przypadku wystąpienia zagrożeń;

- zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej;

- kształtowanie postaw prospołecznych i przygotowanie dzieci do samopomocy przez wyposażenie ich w umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

K.Tomaszewska

 

ZA WOLNĄ POLSKĘ…

W dniu 16 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Siemyślu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Uczniowie klas III a i III b zaprezentowali młodszym koleżankom i kolegom podniosłą część artystyczną upamiętniającą walkę Polaków o wolność swoją i ojczyzny, przypomniano znaczenie symbolów narodowych, śpiewano hymn Polski, pieśni patriotyczne. Trzecioklasiści przybliżyli oglądającym także dwa tańce ludowe - Krakowiaka i Trojaka, prezentując się w pięknych strojach przygotowanych przez p. K. Tomaszewską.

W podziękowaniu za wspaniałą atmosferę wszystkie dzieci otrzymały upominek w postaci biało-czerwonej chorągiewki.

A. Szarejko,  K. Tomaszewska

 

 

WITAMINKI

W listopadzie 2017, w ramach rozwijania zainteresowań  czytelniczych  i zarazem promocji zdrowia, grupa dzieci z kółka czytelniczego pod kierunkiem opiekuna  zrealizowała projekt edukacyjny.  Przygotowano i wystawiono teatrzyk kukiełkowy na podstawie wiersza J.Brzechwy ,,Na straganie” oraz inscenizację  pt. ,,Witaminki”. Uczniowie koła czytelniczego samodzielnie dokonali przydziału ról, wykonali kukiełki do teatrzyku  oraz zgromadzili ,,świeżaki” , które były elementem scenografii. Przedstawienie obejrzeli uczniowie  klas I-IIISP oraz dzieci z grup przedszkolnych.

K.Tomaszewska

 

RECYKLINGOWA MAKIETA ZAMKU


"Recyklingowa Makieta Zamku"

 

Chętni uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w Siemyślu wzięli udział w konkursie "Recyklingowa Makieta Zamku". Przez trzy tygodnie przygotowywali we współpracy z rodzeństwem i rodzicami makiety, które dnia 20.11.2017r. zaprezentowali na wystawie zorganizowanej w szkole. W trakcie wystawy Komisja Konkursowa dokonała oceny poszczególnych makiet i wyłoniła najlepsze z nich (według Członków Komisji było to bardzo trudne zadanie). Dla podkreślenia wysiłku włożonego w wykonanie prac dodam, że różnice w ocenie prac były minimalne, a każda z nich wyróżniała się oryginalnością i pomysłowością wykonania.

Wyniki konkursu klasyfikują się następująco:

Miejsce I  -  Kwiatkowska -Iwańska Julia,  kl. III b

Miejsce II  -  Wawrzyniak Tomasz,  kl. III b

Miejsce III  -  Pawłowska Kornelia,  kl. III a

Paszko - Kny Miłosz,  kl. III b

 

Wyróżnienia:

Łupińska Julia

Wawrzyniak Paweł

Trenkler Jakub

Sochacka Michalina

Agatowski Wiktor

Gołofit Gracjan

Sacha Miłosz

Łątkowski Oliwier

Pietrasz Aleksander

Galek Adam

Zwoliński Dominik

__
_ _
_ _
_ _
_ _
_
_

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję!

Organizator Konkursu

Aleksandra Szarejko

 

KONKURS "DARY JESIENI"


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)
 

KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS I - III


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)
 

Wycieczka rowerowa klasy IV

 

Uczniowie klas IV ze swoimi wychowawczyniami Katarzyną Jurek, Danutą Sudnikowicz i nauczycielką wychowania fizycznego Dobromiłą Ściesińską-Andrzejak wzięli udział w wycieczce rowerowej do Trzynika i okolic. Wycieczka odbyła się w sobotę 30 września 2017 r. Przejechaliśmy około 15 km, poznając okolice Siemyśla i Trzynika. Zwiedziliśmy najcenniejsze przyrodniczo obszary Gminy Siemyśl. Obserwowaliśmy przyrodę nad jeziorem Kamienica i w dolinie rzeki Błotnicy. Rowery i dobre humory nas nie zawiodły. Uczniowie aktywnie spędzili czas wolny.

Danuta Sudnikowicz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 32