Aktualności

RECYKLINGOWA MAKIETA ZAMKU


"Recyklingowa Makieta Zamku"

 

Chętni uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w Siemyślu wzięli udział w konkursie "Recyklingowa Makieta Zamku". Przez trzy tygodnie przygotowywali we współpracy z rodzeństwem i rodzicami makiety, które dnia 20.11.2017r. zaprezentowali na wystawie zorganizowanej w szkole. W trakcie wystawy Komisja Konkursowa dokonała oceny poszczególnych makiet i wyłoniła najlepsze z nich (według Członków Komisji było to bardzo trudne zadanie). Dla podkreślenia wysiłku włożonego w wykonanie prac dodam, że różnice w ocenie prac były minimalne, a każda z nich wyróżniała się oryginalnością i pomysłowością wykonania.

Wyniki konkursu klasyfikują się następująco:

Miejsce I  -  Kwiatkowska -Iwańska Julia,  kl. III b

Miejsce II  -  Wawrzyniak Tomasz,  kl. III b

Miejsce III  -  Pawłowska Kornelia,  kl. III a

Paszko - Kny Miłosz,  kl. III b

 

Wyróżnienia:

Łupińska Julia

Wawrzyniak Paweł

Trenkler Jakub

Sochacka Michalina

Agatowski Wiktor

Gołofit Gracjan

Sacha Miłosz

Łątkowski Oliwier

Pietrasz Aleksander

Galek Adam

Zwoliński Dominik

__
_ _
_ _
_ _
_ _
_
_

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję!

Organizator Konkursu

Aleksandra Szarejko

 

KONKURS "DARY JESIENI"


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)
 

KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS I - III


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)
 

Wycieczka rowerowa klasy IV

 

Uczniowie klas IV ze swoimi wychowawczyniami Katarzyną Jurek, Danutą Sudnikowicz i nauczycielką wychowania fizycznego Dobromiłą Ściesińską-Andrzejak wzięli udział w wycieczce rowerowej do Trzynika i okolic. Wycieczka odbyła się w sobotę 30 września 2017 r. Przejechaliśmy około 15 km, poznając okolice Siemyśla i Trzynika. Zwiedziliśmy najcenniejsze przyrodniczo obszary Gminy Siemyśl. Obserwowaliśmy przyrodę nad jeziorem Kamienica i w dolinie rzeki Błotnicy. Rowery i dobre humory nas nie zawiodły. Uczniowie aktywnie spędzili czas wolny.

Danuta Sudnikowicz

 

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

 

 

 

 

6 października br. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej oraz oddziału przedszkolnego wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pod hasłem: "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". Najmłodsi pod czujnym okiem  Pana Policjanta z Posterunku Policji w Rymaniu, st. sierż. Szymona Piotrowskiego ćwiczyli znajomość znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej oraz zasady dot. bezpiecznego poruszania się po drodze.

 

 

 

 

 

 

 

Wioletta Kowalska, pedagog

 

Wyjazd do Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu

W maju, czerwcu i wrześniu 2017 r. uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w dwudniowym pobycie w  Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu. Tematem wyjazdu była: „Selektywna gospodarka odpadami komunalnymi”. W pierwszy dzień uczniowie wzięli udział w warsztatach na temat selektywnej zbiórki odpadów i ich dalszego wykorzystania. Zobaczyli kompostownik, w sali laboratoryjnej obserwowali i rozpoznawali składniki kompostu.   Rysowali komiks na temat segregowania odpadów i wykonywali zabawki, wykorzystując do tego  odpady plastikowe i papier. W czasie zajęć terenowych podziwiali krajobraz okolic Lipia.  Jak zawsze wszystkim smakowały im posiłki. Następnego dnia po śniadaniu pojechaliśmy do Puszczy Bukowej. W okolicach Glinnej położony jest Ogród Dendrologiczny. Pogoda nam dopisała. Ogród wszystkich zachwycił. Uczniowie poznali  gatunki, rzadko występujących w Polsce, drzew i krzewów. Docenili walory poznawcze ogrodu. Wysłuchali wykładu i wzięli udział w konkursie na temat lasu, przygotowanym przez pracowników arboretum. Uczniowie wrócili z nową wiedzą i umiejętnościami.

Danuta Sudnikowicz

 

DZIEŃ KRAJÓW NIEMIECKOJĘZYCZNYCH


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)
 

Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty w klasie III A

13.06.2017 r. - Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty w klasie III A. Działo się... Były piosenki o mamie i tacie. Było okolicznościowe przedstawienie, gdzie z przymrużeniem oka dzieci opowiadały wierszyki  o swoich rodzicach. Była interpretacja wiersza Juliana Tuwima " Lokomotywa " przyozdobiona ilustracjami wykonanymi przez Trzeciaki. Wiktoria wyrecytowała wiersz Ewy Sujeckiej, który przyniósł jej III miejsce w Kołobrzegu na konkursie recytatorskim. Ale ... były też konkursy : rozpoznawanie siebie przez rodziców na portretach wykonanych przez dzieci, również rozpoznawanie siebie w opisach przygotowanych przez latorośle ( można się było dowiedzieć ciekawych rzeczy o sobie) oraz rysowanie portretów rodziców lub dzieci z zawiązanymi oczyma, ale z pomocnymi komentarzami drugiej osoby. Rodzice podczas uroczystości otrzymali od dzieci prezenty w postaci swoich opisów, portretów, rysunków pięknych wazonów z kwiatami oraz drewnianych samochodzików dla tatusiów i drewnianych kwiatków w doniczce dla mam.

P. S. Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom, którzy pomogli w organizacji uroczystości.

Leokadia Sokolnicka

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 32