Aktualności

DZIEŃ KRAJÓW NIEMIECKOJĘZYCZNYCH


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)
 

Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty w klasie III A

13.06.2017 r. - Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty w klasie III A. Działo się... Były piosenki o mamie i tacie. Było okolicznościowe przedstawienie, gdzie z przymrużeniem oka dzieci opowiadały wierszyki  o swoich rodzicach. Była interpretacja wiersza Juliana Tuwima " Lokomotywa " przyozdobiona ilustracjami wykonanymi przez Trzeciaki. Wiktoria wyrecytowała wiersz Ewy Sujeckiej, który przyniósł jej III miejsce w Kołobrzegu na konkursie recytatorskim. Ale ... były też konkursy : rozpoznawanie siebie przez rodziców na portretach wykonanych przez dzieci, również rozpoznawanie siebie w opisach przygotowanych przez latorośle ( można się było dowiedzieć ciekawych rzeczy o sobie) oraz rysowanie portretów rodziców lub dzieci z zawiązanymi oczyma, ale z pomocnymi komentarzami drugiej osoby. Rodzice podczas uroczystości otrzymali od dzieci prezenty w postaci swoich opisów, portretów, rysunków pięknych wazonów z kwiatami oraz drewnianych samochodzików dla tatusiów i drewnianych kwiatków w doniczce dla mam.

P. S. Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom, którzy pomogli w organizacji uroczystości.

Leokadia Sokolnicka

 

ZAĆWIERKAŁY PTASZETA

Z radością informujemy, że uczeń klasy III Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Siemyślu Szymon Maciejewski został laureatem  49.  Regionalnego Turnieju Recytatorskiego "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne" 2017. Finał konkursu odbył się  12 czerwca w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Szymon zaprezentował fragmenty utworu „Byczek Fernando” Munro Leaf.  Chłopiec po raz trzeci dotarł do etapu finałowego. Swoją niezwykłą interpretacją utworu oczarował koszalińskie jury, które przyznało mu tytuł zwycięzcy.

 

Nadszedł czas zasłużonego odpoczynku

 

Klasy III Gimnazjum z dwutygodniowym wyprzedzeniem rozpoczęły wakacje, wyjeżdżając na trzydniowy biwak do Mielna- Unieścia. Choć pogoda momentami płatała figle, nikt nie zrażał się deszczem ani smagającym morskim wiatrem. Czas pobytu nad morzem spędzili na zwiedzaniu mieleńskich uliczek, w których już tętni wakacyjne życie, nadmorskich spacerach sprzyjających wdychaniu zbawiennego jodu, ale także na meczach piłki nożnej z miejscową młodzież. Nie obyło się, niestety, bez kontuzji, ale nie były one zbyt dotkliwe. Powrót do Siemyśla upłynął w dość minorowych nastrojach, gdyż wszyscy najchętniej przeczekaliby do 23 czerwca w tej wakacyjnej atmosferze, z dala od szkoły, właśnie w takim miejscu jak Mielno.

 

 

Jolanta Maciejska

 

DZIEŃ DZIECKA

2 czerwca 2017 roku Rada Rodziców przy Zespole  Szkół w Siemyślu zorganizowała  festyn z okazji Dnia Dziecka. Na wszystkich uczniów naszej szkoły czekało wiele atrakcji: ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia dmuchana, basen z kulkami. Uczniowie aktywnie brali udział w różnorodnych konkursach i zabawach sportowych z nagrodami, a starsze klasy rozegrały turniej piłki nożnej. Niewątpliwie największą popularnością cieszył się wóz strażacki. Uczniowie mogli nie tylko przyjrzeć się z bliska, jak wygląda sprzęt ratowniczy, ale także przejechać się wozem strażackim na sygnale. Wszystkim milusińskim, tym starszym i tym młodszym, uśmiech nie schodził z twarzy. Do słynnej waty cukrowej ustawiały się długie kolejki.  Głośna muzyka, smaczna kiełbaska, przepyszna pizza i morze słodkości, których nikomu nie zabrakło, sprawiły, że tegoroczny Dzień Dziecka długo pozostanie w  pamięci naszych uczniów. Za przygotowanie i ogromne zaangażowanie bardzo dziękujemy Radzie Rodziców, a także sponsorom:  firmie „Tryton”, Nord – fisz Charzyno, Super – Pak Kołobrzeg, Gminie Siemyśl, a także Starostwu Powiatowemu Kołobrzeg.

 

SZKOLNY KONKURS PIOSENKI NIEMIECKIEJ DLA KLAS I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Dnia 07.06.2017 po raz drugi w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Niemieckiej dla klas I-III Szkoły Podstawowej. Konkurs zorganizowała pani Marta Markiewicz i pani Mariia Tyryk. W konkursie wzięło udział 5 zespołów klasowych: klasa IA, IIA, IIB, IIIA i IIIB. Każda klasa prezentowała zarówno swoje umiejętności wokalne, jak i językowe, śpiewając po dwie piosenki.

 

Prezentacje zostały wysłuchane i ocenione przez jury w składzie:

p. Bożena Myśliwiec

p. D. Andrzejak

 

Komisja przy ocenie brała pod uwagę kryteria językowe, muzyczne i ogólny wyraz artystyczny.

 

Laureaci konkursu:

I miejsce- klasa IIIA

II miejsce- klasa IA

III miejsce- klasa IIB

 

Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostali uczestnicy dyplomy za uczestnictwo i drobne upominki.

 

Podczas konkursu nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Deutsch ist super”. W maju 2017 na zajęciach języka niemieckiego uczniowie wykonywali prace plastyczne dowolną techniką. Tematem prac było słownictwo, którego dzieci uczyły się w bieżącym roku szkolnym. Z każdej klasy wyłoniono 3 laureatów:

IIIB

I- Magdalena Kania

II- Martyna Cirin

III- Dominik Reński

IIIA

I- Anna Karczewska

II- Wiktoria Kruk

III- Jowita Gusak

IIB

I- Julia Łupińska

II- Oliwier Łątkowski

III- Sandra Leśniewska

IIA

I- Jagoda Maczyszyn

II- Wiktor Sadowy

III- Milena Kumańska

IA

I- Julia Kmita

II- Erwin Bernard

III- Filip Karkosik

Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy.

Marta Markiewicz

 

 

Podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych

 

2 czerwca 2017r. o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej nr 18 w Koszalinie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych. .

W roku szkolnym 2016/2017 odbyło się 14 konkursów przedmiotowych. Do etapu szkolnego zgłosiło się 235 szkół z całego województwa, z których do etapu rejonowego zakwalifikowało się 6230 uczniów. W finale rywalizowało ze sobą 1197 uczniów, z których 339 uzyskało tytuł laureata. W tym gronie znalazła się nasza uczennica Julia Popińska, która z rąk Wicekuratora Oświaty Pana Roberta Stępnia odebrała dyplom i statuetkę.

 

Jolanta Maciejska

 

Fantastyczna przygoda w Wiosce Hobbitów


W dniu 29 maja 2017 r. uczniowie klas: III A i III B ze Szkoły Podstawowej w Siemyślu odwiedzili Wioskę Hobbitów, położoną na terenie Sierakowa Sławieńskiego. Po przybyciu na miejsce, dzieci uczestniczyły w grze terenowej „Drużyna Pierścienia”, w trakcie której poznały postacie Hobbitów (rasy wymyślonej przez Tolkiena) – Frodo Bagginsa,  Bilbo  Bagginsa, Smigola i inne). Podczas wędrówki po lesie, wykonywały różne, ciekawe zadania. Poza tym uczniowie mieli możliwość zwiedzenia domków, jakie zamieszkiwali Niziołkowie oraz poznania narzędzi walk. Na koniec były ciekaw  zabawy na świeżym powietrzu. Całość imprezy uświetniły zorganizowane dla dzieci warsztaty: „Od owieczki do niteczki” oraz samodzielne wykonanie biżuterii lub galanterii ze skóry.  Szczęśliwe i pełne wrażeń, dzieci bezpiecznie wróciły do domu.

 

 

 

 

 

 

 

L. Sokolnicka i B. Walkiewicz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 30