Aktualności

Konkurs Piosenki Niemieckiej dla klas I-III Szkoły Podstawowej

Dnia 05.06.2018 po raz trzeci w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Niemieckiej dla klas I-III Szkoły Podstawowej oraz oddziału przedszkolnego „0”. Konkurs zorganizowała nauczycielka języka niemieckiego - Marta Markiewicz W konkursie wzięło udział 5 zespołów: oddział przedszkolny „0”, klasa IA, IIA, IIIA i IIIB. Każda klasa prezentowała zarówno swoje umiejętności wokalne, jak i językowe, śpiewając po dwie piosenki. Prezentacje zostały wysłuchane i ocenione przez jury w składzie: p. Bożena Myśliwiec i p. Wioletta Kowalska. Komisja przy ocenie brała pod uwagę kryteria językowe, muzyczne i ogólny wyraz artystyczny.

Laureaci konkursu:

I miejsce- klasa IIIA

II miejsce- klasa IIIB

III miejsce- klasa IIA

Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostali uczestnicy dyplomy za uczestnictwo i drobne upominki.

Podczas konkursu nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Deutsch ist super”. W maju 2018 na zajęciach języka niemieckiego uczniowie wykonywali prace plastyczne dowolną techniką. Tematem prac było słownictwo, którego dzieci uczyły się w bieżącym roku szkolnym. Z każdej klasy wyłoniono 3 laureatów. Każdy z nich otrzymał dyplom i nagrody.

 

Dzień Dziecka


1 czerwca 2018 r.  na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Siemyślu odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka. W czasie festynu dzieci uczestniczyły w grach i zabawach sportowych. Było dużo radości i słodyczy. Dzięki zaangażowaniu  Rady Rodziców dzieci poczuły, że ten dzień jest dla nich wyjątkowy.

Wśród zaproszonych gości byli: Starosta Powiatu Kołobrzeskiego pan Tomasz Tamborski, Wójt Gminy Siemyśl pan Marek Dołkowski, Sekretarz Gminy Siemyśl pan Krzysztof Pełechaty.

Dyrekcja, uczniowie, pracownicy i rodzice  kierują serdeczne podziękowania, słowa uznania i szacunku  w kierunku sponsorów  za  wsparcie przy organizacji Festynu:

Sponsorzy:

 1. Starostwo Powiatowe Kołobrzeg
 2. Gmina Siemyśl
 3. Państwo Lepowie
 4. Państwo Wróblewscy
 5. Firma Usługowo – Budowlana – pan Zbigniew Kaźmierczak
 6. Monar w Marianówku

 

 

Szkolny konkurs historyczno - literacki


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)
 

Obchody Światowego Dnia Ziemi w naszej szkole.

 

W 2018 roku Światowy Dzień Ziemi obchodzimy pod hasłem: „Walka z zanieczyszczeniem Ziemi plastikowymi odpadami”. Z tej okazji koło przyrodnicze, koło biologiczne we współpracy z kołem chemicznym i fizycznym przygotowały i przeprowadziły  konkurs   dla uczniów klas IV –VI szkoły podstawowej i uczniów klas VII i gimnazjum. Każda klasa wytypowała 3 osobową drużynę, która ją reprezentowała.

Celem konkursu było:

 • poznanie przyrody i zjawisk przyrodniczych,
 • rozwijanie kreatywności uczniów,
 • wdrażanie do ochrony środowiska, w tym segregowania i odzyskiwania odpadów,
 • kształcenie współpracy w zespole.

Pierwszym zadaniem było wykonanie plakatu, związanego  z hasłem obchodów Dnia Ziemi. Wszystkie klasy wywiązały się z tego zadania. Następnie uczniowie wzięli udział w rozpoznawaniu organizmów,  przyrządów badawczych, opisywali zjawiska fizyczne, rozwiązywali quiz o gminie Siemyśl, uzasadniali potrzebę segregowania odpadów. Uczyli się działać sprawnie i współpracować. Widownia uważnie obserwowała konkurs i kibicowała swoim drużynom.

Zwycięzcą konkursu w klasach młodszych została drużyna klasy V , a wśród starszych uczniów pierwsze miejsce zajął zespół klasy VII b. Wszystkim uczestnikom gratulujemy dużej wiedzy i umiejętności. Dziękujemy za zapał i zaangażowanie. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Każda klasa dostała roślinę doniczkową do ozdoby swojej sali. Fundatorem nagród była Rada Rodziców.

Po konkursie  uczniowie z nauczycielami sprzątali ulice Siemyśla, brzegi jeziora Kamienica, rzeki Błotnicy i Dębosznicy. Zebrano wiele odpadów. Przyczynili się do  ochrony środowiska i ochrony przyrody.Danuta Sudnikowicz

 

 

 

 

 

 

,, Mikołajowy zawrót głowy”

,, Mikołajowy zawrót głowy”

6 grudnia 2017r. uczniowie klasy IIIa SP uczestniczyli w mikołajkowym wyjeździe do Kołobrzegu. W czerwonych czapkach na głowie, wyglądali jak prawdziwi Mikołajowie. Podczas wyjazdu, w kinie Wybrzeżu, obejrzeli piękny i wzruszający film ,,Coco”,  a po seansie delektowali się pysznymi lodami w kawiarni ,,Gruszecki”. Emocji było wiele, gdyż niektórzy uczniowie po raz pierwszy byli w kawiarni. Mieli możliwość samodzielnego wyboru i zamówienia lodów lub ciastek. Dzieci wykazały się dużą kulturą i właściwym zachowaniem. Wyjazd był trafionym upominkiem mikołajkowym.  Dziękujemy wszystkim ,,naszym” rodzicom.

Dziękuję pani Aleksandrze  i pani Adriannie za pomoc przy organizacji wyjazdu.

 

K.Tomaszewska

 

 

Spotkanie z sędzią A. M. Wesołowską


Z wielką radością informujemy, że 4 grudnia 2017 r. gościliśmy w Naszej szkole Panią Sędzię Annę Marię Wesołowską, która uświadamiała zarówno uczniom, jak i nauczycielom, rodzicom, zaproszonym gościom znaczenie znajomości prawa.

Podczas wykładów poruszone zostały tematy dotyczące ochrony dzieci przed uzależnieniami, potencjalnymi zagrożeniami i konfliktem z prawem. Pani Sędzia zwróciła uwagę na problem przemocy psychicznej, fizycznej, przysłowiowego „klapsa”, omówiła najczęstsze zagrożenia wpływające na bezpieczeństwo dzieci – uczniów, a także zaprezentowała najefektywniejsze sposoby pomocy dzieciom w takich sytuacjach. Zachęcała młodzież do aktywnego włączania się w edukację prawną poprzez utworzenie w szkole tzw. ”kącika prawnego”.

Należą się ogromne podziękowania dla Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Siemyślu za umożliwienie spotkania z Panią Sędzią Anną Marią Wesołowską.

Wioletta Kowalska, pedagog

 

"Wiem co jem"

W konkursie plastycznym pt.: „Wiem, co jem” wzięło udział 27 uczniów z klas I – III Szkoły Podstawowej w Siemyślu.

Komisja w składzie: Katarzyna Tomaszewska, Aleksandra Szarejko, Beata Fuchs i  Barbara Walkiewicz opierając się na przedstawionym regulaminie konkursowym, przyznała :

v  I miejsce – Szymonowi Sadowskiemu z kl. III a

v  II miejsce – Jakubowi Przytockiemu z kl. I, Dominikowi Zwolińskiemu z kl. III a

v  III miejsce – Kacprowi Malanowskiemu z kl. III a, Marcelowi Thurowowi z klasy I

 

Poza tym komisja oceniająca wyróżniła 6 prac uczniów:

 1. Adama Galka z kl. III b
 2. Janka Mordarskiego z kl II
 3. Adama Śledzińskiego z kl. III a
 4. Michaliny Sochackiej z kl. II
 5. Filipa Karkosika z kl. II
 6. Jakuba Lalika z kl. I

Pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone dyplomem i nagrodą rzeczową.

Dzieci wyróżnione -  otrzymały nagrody pocieszenia.

Organizator: Barbara Walkiewicz

 

Spotkanie z Panią Sędzią Anną Marią Wesołowską,


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 30