Aktualności

IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-ie, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ.

Ogólnopolska kampania

- IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-ie, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ.

Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii pt. IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-ie, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ. Kampania ta powstała z inicjatywy Fundacji Dbam o Mój Z@sięg, która przekazała nam do rozdysponowania  ponad 500 kartek świątecznych. Akcja przeprowadzona została w okresie grudnia 2018 roku.

Wzięli  w niej udział  uczniowie ze wszystkich klas szkoły podstawowej, uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz przedszkolaki (cztery grupy). W akcję włączyli się wszyscy wychowawcy, dzięki którym na lekcjach wychowawczych oraz na zajęciach w przedszkolu, była okazja do porozmawiania o znaczeniu kartki samodzielnie przygotowanej i radości osoby nią obdarowanej. Starsi uczniowie  samodzielnie zredagowali  świąteczne życzenia oraz ozdobiali kartki wg własnego pomysłu.

Uczniowie klas I – III szkoły podstawowej oraz przedszkolaki redagowały życzenia i ozdabiały kartki świątecznymi rysunkami, którymi obdarowali swoje rodziny. Kartki zostały wysłane za pośrednictwem Poczty Polskiej, bądź też zostały dołączone do świątecznych prezentów dla rodzin dzieci i wręczone osobiście. Przedszkolaki z grupy p. Mileny Chabery wysłali swoje kartki z życzeniami do Weteranów Wojennych w ramach akcji przedświątecznej pt.” Serce za odwagę”.

Uczniowie z klas starszych redagowali życzenia dla osób starszych, samotnych, a dzieci z klasy I b dokładały od siebie na tych kartkach rysunki  o tematyce świątecznej.

Te kartki  zostały wręczone:

-  osobom mieszkającym w Domu Pomocy Społecznej w Gościnie – podziękowanie dla p. Magdaleny Przytockiej za dostarczenie kartek  mieszkańcom DPS-u,

- Domownikom i Pracownikom Hospicjum w Kołobrzegu,

- starszym osobom mieszkającym w Siemyślu, Trzyniku, Nieżynie i Białokurach. Podziękowania dla sołtysów tych miejscowości, czyli p. Katarzynie Gołofit, p. Krystynie Wojtaszek, p. Marzenie Zasadzkiej i p. Barbarze Kosz za wytypowanie osób oraz dla uczniów, którzy te kartki wręczali. Podziękowanie również dla p. Agnieszki Kazanieckiej za opiekę nad dziećmi w Trzyniku podczas roznoszenia kartek.

- W Siemyślu przez uczniów klasy Ib kartkami zostali obdarowani pracownicy szkoły oraz mieszkańcy Siemyśla.

W każdym przypadku dzieci spotkały się z radością, wdzięcznością i serdecznością osób, które otrzymywały kartki.

koordynator projektu          Leokadia Sokolnicka

styczeń 2019 r.

 

DZIEŃ KROPKI

Vashti to bohaterka książki Petera Reynoldsa „Kropka”.  Jest to napisana oszczędnym językiem  i pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości . Opowiastka stała się  inspiracją do  organizowania działań mających na celu  zachęcanie do pokonywania  ograniczeń    i  umacniania wiary we własne siły.

21 listopada historię Vashti poznały dzieci z klas: IB i III.  Mamy nadzieję, że wnioski, które sformułowały po przeprowadzeniu zajęć  będą towarzyszyły nam każdego dnia, abyśmy wierzyli , że każdy z nas osiągnąć może bardzo dużo. Pamiętajmy jedynie o kilku zasadach, które nasunęły się dzieciom po poznaniu historii dziewczynki:

„Nie wolno się poddawać” ,  „Trzeba w siebie wierzyć”,  „Ćwiczenie czyni mistrza”,

„Trzeba uczyć się tego, czego nie umiemy, żeby być lepszym, umieć więcej i  wiedzieć  więcej”,

„Trzeba próbować w życiu nowych rzeczy”,  „Pomagamy koledze i koleżance”, „Dobrze jest współpracować”.

Beata Fuchs  i Leokadia Sokolnicka

 

„Jesień wierszem malowana”

 

W dniu 26.11.2018 r. w Szkole Podstawowej w Siemyślu odbył się konkurs recytatorski pod hasłem: „Jesień wierszem malowana”. W konkursie wzięło udział  27 uczniów z klas III-III. W związku z tym, że poziom recytacji był bardzo wysoki, komisja konkursowa w składzie: pani K. Tomaszewska, pani B. Fuchs i pani B. Walkiewicz przyznała 3 pierwsze, 3 drugie i 3 trzecie miejsca oraz 7 wyróżnień.

Konkurs zorganizowały: pani B. Walkiewicz i pani K. Tomaszewska

 

 

MARATON MATEMATYCZNY

23 listopada 2018 roku uczniowie klasy VIII a wzięli udział w maratonie matematycznym odbywającym się w naszej szkole. Rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności poprzez rywalizację w konkursie na najlepszego maratończyka. Podczas pracy aktywizowani byli innowacyjnymi metodami pracy. Korzystali z pomocy dydaktycznych takich jak tabliczki suchościeralne, komputer, tablica interaktywna. W sumie każdy z uczestników rozwiązał 171 zadań (samodzielnie lub w grupie). Pracowali od godziny 19:20 do 24:10. Zmęczeni zasnęli w swoich śpiworach, a rano około godziny 10:00 wrócili do swoich domów chętni do udziału w następnym maratonie.

nauczyciel matematyki Emilia Konopska

 

REWIA NA LODZIE "KRÓLOWA ŚNIEGU"

 

Gminny konkurs literacki „List do Polski” rozstrzygnięty

 

5 listopada br.  został rozstrzygnięty gminny konkurs literacki  zatytułowany „List do Polski” zorganizowany z okazji 100- letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na konkurs wpłynęło 17 listów w kategorii klas IV- VI

i 21 prac w kategorii klas VII- VIII i III gimnazjum.

W kategorii klas IV- VI  zwycięzcami zostali:

I miejsce- Szymon Maciejewski- uczeń klasy V SP w Siemyślu, (LIST)

II miejsce ex aequo- Szymon Najda- uczeń klasy IV SP w Charzynie

oraz Gracjan Gołofit- uczeń klasy  IV SP w Siemyślu,

III miejsce- Antoni Piechowiak- uczeń klasy V SP w Charzynie.

Wyróżniono:

Malwinę Jezierską- uczennicę klasy V SP w Charzynie,

Aleksandra Pietrasza- ucznia klasy IV SP w Siemyślu.

 

W kategorii klas VII- VIII i III gimnazjum

I miejsce- Tomasz Andrusieczko- uczeń klasy III  gimnazjalnej SP w Siemyślu, (LIST)

II miejsce- Wojciech Maciejewski- uczeń klasy VIII SP w Siemyślu, (LIST)

III miejsce- Julia Przytocka- uczennica klasy III gimnazjalnej SP w Siemyślu. (LIST)

Wyróżnienia otrzymali:

Filip Jezierski- uczeń klasy III gimnazjalnej SP w Siemyślu,

Amelia Majewska- uczennica klasy III gimnazjalnej SP w Siemyślu,

Martyna Wróblewska- uczennica klasy VIII SP w Charzynie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do zapoznania się

z nagrodzonymi pracami, które dołączamy w załącznikach.

 

 

 

 

 

Święto Niepodległości w naszej gminie

 

 

 

9 listopada br. o godz. 12.00. w Domu Kultury w Siemyślu rozpoczęła się gminna uroczystość poświęcona Świętu Niepodległości. Została ona przygotowana przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Charzynie oraz Szkoły Podstawowej w Siemyślu. Uczestniczyła w niej nie tylko szkolna młodzież, ale również władze samorządowe, a także licznie przybyli mieszkańcy gminy. Uroczysta akademia została poprzedzona wystąpieniem Wójta Gminy Siemyśl Marka Dołkowskiego, który przypomniał burzliwą historię naszej ojczyzny, lata niewoli, walkę Polaków na frontach I wojny światowej zakończoną odzyskaniem 11 listopada 1918r. niepodległości.

Spotkanie wypełniły pieśni legionowe, tańce polskie w wykonaniu dzieci klas młodszych, które przebrane w piękne stroje zatańczyły poloneza, mazura, krakowiaka. Nie zabrakło również tekstów poetyckich o charakterze patriotycznym: „Gawędy o miłości ziemi ojczystej” W. Szymborskiej, „Modlitwy” J. Tuwima czy utworu T. Bełzy ‘”Kto Ty jesteś”.

Cała uroczystość przebiegła w podniosłym nastroju, dostarczając wielu wzruszeń i podkreślając rangę Święta Niepodległości, które w tym roku miało szczególną wymowę, jako że obchodziliśmy 100- lecie naszej wolności.

Na zakończenie odczytano wyniki  gminnego konkursu literackiego przeprowadzonego wśród uczniów szkół w Siemyślu i Charzynie zatytułowanego „List do Polski”. Szczegółowe wyniki zostaną podane w odrębnym tekście.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jolanta Maciejska

 

Dzień otwarty w ZSM w Kołobrzegu

 

W dniu 08.11.2018r. odbyła się wycieczka do Kołobrzegu zorganizowana dla uczniów klas VIII  A i B szkoły podstawowej oraz III A i B gimnazjum. Celem wyjazdu było przybliżenie uczniom kołobrzeskiego rynku pracy. Młodzież zwiedziła dwa zakłady pracy: Amberline /nowoczesny producent stolarki okiennej i drzwiowej / oraz Polregion –kołobrzeski oddział kolei regionalnej /zakład remontowy i regionalny oddział szkolenia maszynistów/. Uczniowie dowiedzieli się w jakich zawodach oferowana jest praca na terenie tych dwóch zakładów , jakie są możliwości zarobkowe i ścieżka zawodowa.  Brali również udział w Dniu Otwartym  Zespołu Szkół Zawodowych im. Bolesława Krzywoustego i targach edukacyjnych , które ta placówka przygotowała. Zwiedzili szkołę, poznali jej ofertę edukacyjną  i zapoznali się z ofertami pracy na terenie miasta, związanymi z branżą turystyczną. W wycieczce udział wzięło 25 uczniów. Opiekunami byli: Dobromiła Andrzejak, Robert Maciejewski i Wioletta Kowalska.

Dobromiła Ściesińska-Andrzejak

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 32