Aktualności

Polonistyczny sukces Dominika, tytuły finalistów dla Julki, Filipa, Wojtka

Już drugi raz w okresie trzech lat uczeń naszej szkoły znalazł się w dwudziestce najlepszych uczniów w województwie w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego. To uczeń klasy IIIA- klasy gimnazjalnej Dominik Lepa.  Tym samym zagwarantował sobie maksymalną liczbę punktów z tego przedmiotu na egzaminie, do którego nawet nie musi już podchodzić. Okazuje się, że amibicja połączona z pracą przynosi efekty.

Należy dodać, że w tym roku jeszcze trójka naszych uczniów otrzymała tytuły finalistów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych.

Są to:

uczeń klasy IIIA G Filip Jezierski- finalista aż trzech konkursów- z języka niemieckiego, matematyki i fizyki,

uczennica klasy IIIB G Julia Przytocka – finalistka z geografii,

uczeń klasy VIII B Wojciech Maciejewski- finalista z języka niemieckiego.

Serdecznie gratulujemy, tym bardziej, że są to konkursy bardzo prestiżowe, organizowane prze Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

To prawdziwa radość mieć wśród uczniów takich, którzy wytrwale dążą do celu i osiągają je.

 

Jolanta Maciejska

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY DNIEM SPORTU

 

 

Dzień 21 marca 2019r. miał w naszej szkole sportowy charakter. Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali dwa turnieje. Uczniowie klas IV –VI szkoły podstawowej rozegrali mistrzostwa szkoły drużyn mieszanych w piłce nożnej. W zawodach udział wzięły wszystkie klasy /5/. Turniej został przeprowadzony systemem: „każdy z każdym”. Każdy zespół rozegrał   4 mecze. W  drużynie musiała grać przynajmniej 1 dziewczynka. Dużą niespodziankę sprawiła klasa IV b ustępując jedynie klasie VI. Oba zespoły uzyskały tyle samo punktów. Klasa VI wygrała jedynie różnicą bramek.  Trzecie miejsce zdobyła klasa Vb, czwarte –Va, a piąte klasa IVa.

Drugim turniejem były mistrzostwa szkoły drużyn mieszanych w piłce siatkowej. Drużyny    / reprezentacje klas: VII, VIIIa, VIIIb, IIIa i IIIb gimnazjum oraz nauczycieli / podzielono na 2 grupy. Mecze eliminacyjne zostały rozegrane dwa dni wcześniej. Z każdej grupy do finałów awansowały 2 zespoły. W czwartek niespodzianki już nie było. Turniej wygrał /po zaciętym meczu / zespół nauczycieli przed klasą  IIIa gimnazjum. Trzecie miejsce zajęła kl. IIIb gimnazjum.

Wszystkie zespoły dostały słodkie nagrody -cukierki -ufundowane przez Radę Rodziców. Dodatkowo został przeprowadzony konkurs na najbardziej zaangażowanych kibiców. Pięknie przygotowały się dzieci z obu klas IV-tych. One również odebrały swoje smakołyki.

 

Nauczyciele wychowania fizycznego dziękują zawodnikom i kibicom za sportową atmosferę, Radzie Rodziców –za ufundowanie atrakcyjnych /jak się okazało / nagród a sędziom /Dominik Lepa, Igor Wolanin i Michał Brzuszek  /za pomoc w organizacji zawodów.

Dobromiła Ściesińska-Andrzejak

 

WYBORY MISS I MISTERA SZKOŁY 2019

 

W przerwie między turniejami odbyły się /po raz pierwszy / Wybory Miss i Mistera

Szkoły . Do zabawy udało się namówić pięć dziewcząt i pięciu chłopców. Uczestnicy dołożyli starań aby zaprezentować się jak najlepiej. Musieli wykonać szereg zadań i odpowiedzieć na wiele pytań. Po podliczeniu punktów przez komisję okazało się, że Miss szkoły 2019 została Amelia Majewska a Misterem Domini Lepa. Uczniowie z dużym zainteresowaniem śledzili rywalizację swoich kandydatów. Konkurs zorganizowała Pani Katarzyna Jurek

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY DNIEM SPORTU

Dzień 21 marca 2019r. miał w naszej szkole sportowy charakter. Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali dwa turnieje. Uczniowie klas IV –VI szkoły podstawowej rozegrali mistrzostwa szkoły drużyn mieszanych w piłce nożnej. W zawodach udział wzięły wszystkie klasy /5/. Turniej został przeprowadzony systemem: „każdy z każdym”. Każdy zespół rozegrał 4 mecze. W drużynie musiała grać przynajmniej 1 dziewczynka. Dużą niespodziankę sprawiła klasa IV b ustępując jedynie klasie VI. Oba zespoły uzyskały tyle samo punktów. Klasa VI wygrała jedynie różnicą bramek. Trzecie miejsce zdobyła klasa Vb, czwarte –Va, a piąte klasa IVa.

Drugim turniejem były mistrzostwa szkoły drużyn mieszanych w piłce siatkowej. Drużyny / reprezentacje klas: VII, VIIIa, VIIIb, IIIa i IIIb gimnazjum oraz nauczycieli / podzielono na 2 grupy. Mecze eliminacyjne zostały rozegrane dwa dni wcześniej. Z każdej grupy do finałów awansowały 2 zespoły. W czwartek niespodzianki już nie było. Turniej wygrał /po zaciętym meczu / zespół nauczycieli przed klasą IIIa gimnazjum. Trzecie miejsce zajęła kl. IIIb gimnazjum.

Wszystkie zespoły dostały słodkie nagrody -cukierki -ufundowane przez Radę Rodziców. Dodatkowo został przeprowadzony konkurs na najbardziej zaangażowanych kibiców. Pięknie przygotowały się dzieci z obu klas IV-tych. One również odebrały swoje smakołyki.

Nauczyciele wychowania fizycznego dziękują zawodnikom i kibicom za sportową atmosferę, Radzie Rodziców –za ufundowanie atrakcyjnych /jak się okazało / nagród a sędziom /Dominik Lepa, Igor Wolanin i Michał Brzuszek /za pomoc w organizacji zawodów.

Dobromiła Ściesińska-Andrzejak

WYBORY MISS I MISTERA SZKOŁY 2019

W przerwie między turniejami odbyły się /po raz pierwszy / Wybory Miss i Mistera

Szkoły . Do zabawy udało się namówić pięć dziewcząt i pięciu chłopców. Uczestnicy dołożyli starań aby zaprezentować się jak najlepiej. Musieli wykonać szereg zadań i odpowiedzieć na wiele pytań. Po podliczeniu punktów przez komisję okazało się, że Miss szkoły 2019 została Amelia Majewska a Misterem Domini Lepa. Uczniowie z dużym zainteresowaniem śledzili rywalizację swoich kandydatów. Konkurs zorganizowała Pani Katarzyna Jurek

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

 

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Również w naszej szkole koło dziennikarskie postanowiło włączyć się do obchodów tego święta.   Obwieszono szkołę różnymi hasłami dotyczącymi konieczności  dbania  o poprawność językową, przygotowano gazetkę poświęconą językowi polskiemu, najczęstszym błędom językowym. Miejmy nadzieję, że przeprowadzona akcja zwróciła uwagę na to, jak ważny jest nasz stosunek do języka ojczystego i dlaczego powinniśmy dbać jego czystość.

J. Maciejska

 

Zapraszam do lektury felietonu naszego szkolnego młodego dziennikarza , który  związku ze świętem naszego języka postanowił napisać artykuł.

Największy wróg uczniów

Jak pewnie wszyscy wiemy, 21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. W naszym przypadku jest to oczywiście język polski, czyli największa zmora uczniów… Ale czy tak naprawdę zastanawialiśmy się, dlaczego język polski sprawia nam wiele problemów? Dlaczego tak bardzo nie przepadamy za naszym ukochanym ojczystym językiem?

 

Zdecydowana większość z nas ma problemy z językiem polskim. Zazdrościmy wszystkim tym, których językiem urzędowym jest angielski. Zgadzam się z większością, choć tylko w pewnym stopniu. Bez wątpienia mowa brytyjska jest o wiele łatwiejsza od polskiej, ale czy tak naprawdę jest to problemem…?

 

Więcej…

 

Edukacja teatralna w naszej szkole

Edukacja teatralna w naszej szkole

 

14 stycznia br. klasy III gimnazjum wzięły po raz kolejny udział w zajęciach teatralnych, które odbywały się w naszej szkole już kilkakrotnie. Prowadzili je aktorzy Teatru Polskiego ze Szczecina Pani Małgorzata Iwańska oraz Pan Mirosław Kupiec. Tym razem uczniowie mieli okazję poznać   twórców spektaklu teatralnego  oraz wziąć udział w krótkiej inscenizacji „Pchły Szachrajki”.

Każde spotkanie z aktorami daje możliwość pogłębienia wiedzy o dramacie oraz zachęca do wizyty w teatrze.

Tym razem w zajęciach wzięła udział też klasa IV A, która wykazała ogromne zainteresowanie tematyką spotkania i aktywnie włączyła się do zadań stawianych przed uczniami.

 

 

J. Maciejska

 

Wizyta klas IV w Lipiu

 

 

W dniach 21-22 stycznia br. 30 uczniów z klas IV A i IV B odbyło dwudniowe zajęcia w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu. Były one poświęcone zagrożeniom wpływającym na zanieczyszczenie  środowiska , a także recyklingowi. Zajęcia prowadzone były w pracowni bioróżnorodności i miały charakter warsztatowy. Korzystając  ze sprzyjającej pogody, zorganizowano wycieczkę  terenową, której celem było znajdowanie tropów i śladów zwierząt.

22 stycznia uczniowie pojechali do Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej w Nadleśnictwie Gryfino, który jest znany w Polsce z rosnących tu kilku największych w naszym kraju okazów drzew obcego pochodzenia. Zgromadzona  kolekcja liczy obecnie ponad 800 gatunków i odmian drzew i krzewów, przede wszystkim egzotycznych.

Wyjazd należy uznać za niezwykle udany. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę o środowisku i uświadomiły sobie potrzebę dbałości o nie.


 

J. Maciejska

 

IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-ie, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ.

Ogólnopolska kampania

- IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-ie, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ.

Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii pt. IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-ie, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ. Kampania ta powstała z inicjatywy Fundacji Dbam o Mój Z@sięg, która przekazała nam do rozdysponowania  ponad 500 kartek świątecznych. Akcja przeprowadzona została w okresie grudnia 2018 roku.

Wzięli  w niej udział  uczniowie ze wszystkich klas szkoły podstawowej, uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz przedszkolaki (cztery grupy). W akcję włączyli się wszyscy wychowawcy, dzięki którym na lekcjach wychowawczych oraz na zajęciach w przedszkolu, była okazja do porozmawiania o znaczeniu kartki samodzielnie przygotowanej i radości osoby nią obdarowanej. Starsi uczniowie  samodzielnie zredagowali  świąteczne życzenia oraz ozdobiali kartki wg własnego pomysłu.

Uczniowie klas I – III szkoły podstawowej oraz przedszkolaki redagowały życzenia i ozdabiały kartki świątecznymi rysunkami, którymi obdarowali swoje rodziny. Kartki zostały wysłane za pośrednictwem Poczty Polskiej, bądź też zostały dołączone do świątecznych prezentów dla rodzin dzieci i wręczone osobiście. Przedszkolaki z grupy p. Mileny Chabery wysłali swoje kartki z życzeniami do Weteranów Wojennych w ramach akcji przedświątecznej pt.” Serce za odwagę”.

Uczniowie z klas starszych redagowali życzenia dla osób starszych, samotnych, a dzieci z klasy I b dokładały od siebie na tych kartkach rysunki  o tematyce świątecznej.

Te kartki  zostały wręczone:

-  osobom mieszkającym w Domu Pomocy Społecznej w Gościnie – podziękowanie dla p. Magdaleny Przytockiej za dostarczenie kartek  mieszkańcom DPS-u,

- Domownikom i Pracownikom Hospicjum w Kołobrzegu,

- starszym osobom mieszkającym w Siemyślu, Trzyniku, Nieżynie i Białokurach. Podziękowania dla sołtysów tych miejscowości, czyli p. Katarzynie Gołofit, p. Krystynie Wojtaszek, p. Marzenie Zasadzkiej i p. Barbarze Kosz za wytypowanie osób oraz dla uczniów, którzy te kartki wręczali. Podziękowanie również dla p. Agnieszki Kazanieckiej za opiekę nad dziećmi w Trzyniku podczas roznoszenia kartek.

- W Siemyślu przez uczniów klasy Ib kartkami zostali obdarowani pracownicy szkoły oraz mieszkańcy Siemyśla.

W każdym przypadku dzieci spotkały się z radością, wdzięcznością i serdecznością osób, które otrzymywały kartki.

koordynator projektu          Leokadia Sokolnicka

styczeń 2019 r.

 

DZIEŃ KROPKI

Vashti to bohaterka książki Petera Reynoldsa „Kropka”.  Jest to napisana oszczędnym językiem  i pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości . Opowiastka stała się  inspiracją do  organizowania działań mających na celu  zachęcanie do pokonywania  ograniczeń    i  umacniania wiary we własne siły.

21 listopada historię Vashti poznały dzieci z klas: IB i III.  Mamy nadzieję, że wnioski, które sformułowały po przeprowadzeniu zajęć  będą towarzyszyły nam każdego dnia, abyśmy wierzyli , że każdy z nas osiągnąć może bardzo dużo. Pamiętajmy jedynie o kilku zasadach, które nasunęły się dzieciom po poznaniu historii dziewczynki:

„Nie wolno się poddawać” ,  „Trzeba w siebie wierzyć”,  „Ćwiczenie czyni mistrza”,

„Trzeba uczyć się tego, czego nie umiemy, żeby być lepszym, umieć więcej i  wiedzieć  więcej”,

„Trzeba próbować w życiu nowych rzeczy”,  „Pomagamy koledze i koleżance”, „Dobrze jest współpracować”.

Beata Fuchs  i Leokadia Sokolnicka

 

„Jesień wierszem malowana”

 

W dniu 26.11.2018 r. w Szkole Podstawowej w Siemyślu odbył się konkurs recytatorski pod hasłem: „Jesień wierszem malowana”. W konkursie wzięło udział  27 uczniów z klas III-III. W związku z tym, że poziom recytacji był bardzo wysoki, komisja konkursowa w składzie: pani K. Tomaszewska, pani B. Fuchs i pani B. Walkiewicz przyznała 3 pierwsze, 3 drugie i 3 trzecie miejsca oraz 7 wyróżnień.

Konkurs zorganizowały: pani B. Walkiewicz i pani K. Tomaszewska

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 32