Aktualności

Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę.

12 stycznia 2018 roku  Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Siemyślu wzięła udział w  projekcie edukacyjnym przygotowanym przez Polski Komitet Narodowy UNICEF Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę. Uczniowie mieli okazję aktywnie uczestniczyć w zajęciach, których celem było pokazanie młodym ludziom, jak wojna wpływa na życie najmłodszych oraz uświadomić, jakie spustoszenie emocjonalne i ekonomiczne wiąże się z konfliktem zbrojnym.

W ramach projektu UNICEF-u została również zorganizowana akcja charytatywna, której celem było zebranie środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i koców dla dzieci w Syrii. Nauczyciele i Samorząd Uczniowski wraz z ogromnym zaangażowaniem Rodziców i Sponsorów, przygotowali ogrom atrakcji. Uczniowie mogli podziwiać artystyczne umiejętności naszych uczennic z gimnazjum w  kąciku malowania twarzy, z  kolędnikami z klasy III B Szkoły Podstawowej pośpiewać kolędy lub zatańczyć Zumbę. Podczas kiermaszu bardzo prężnie działało stoisko ze słodkimi wypiekami przygotowanymi przez Rodziców. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś pysznego, a przy okazji wesprzeć szczytny cel. Największą popularnością cieszyła się wśród uczniów loteria fantowa, w której każdy los był szczęśliwy.

Przychód z akcji przerósł najśmielsze oczekiwania inicjatorów przedsięwzięcia. Udało się zebrać 1800 złotych.

Za dobre serce, które pochyla się nad potrzebującymi pomocy, za wrażliwą duszę, która przynagla do czynienia dobra oraz za bezinteresowną pomoc i życzliwość wszystkim bardzo dziękujemy.

Samorząd Szkolny

Wraz z opiekunami

 

 

 

,, Mikołajowy zawrót głowy”

,, Mikołajowy zawrót głowy”

6 grudnia 2017r. uczniowie klasy IIIa SP uczestniczyli w mikołajkowym wyjeździe do Kołobrzegu. W czerwonych czapkach na głowie, wyglądali jak prawdziwi Mikołajowie. Podczas wyjazdu, w kinie Wybrzeżu, obejrzeli piękny i wzruszający film ,,Coco”,  a po seansie delektowali się pysznymi lodami w kawiarni ,,Gruszecki”. Emocji było wiele, gdyż niektórzy uczniowie po raz pierwszy byli w kawiarni. Mieli możliwość samodzielnego wyboru i zamówienia lodów lub ciastek. Dzieci wykazały się dużą kulturą i właściwym zachowaniem. Wyjazd był trafionym upominkiem mikołajkowym.  Dziękujemy wszystkim ,,naszym” rodzicom.

Dziękuję pani Aleksandrze  i pani Adriannie za pomoc przy organizacji wyjazdu.

 

K.Tomaszewska

 

 

Spotkanie z sędzią A. M. Wesołowską


Z wielką radością informujemy, że 4 grudnia 2017 r. gościliśmy w Naszej szkole Panią Sędzię Annę Marię Wesołowską, która uświadamiała zarówno uczniom, jak i nauczycielom, rodzicom, zaproszonym gościom znaczenie znajomości prawa.

Podczas wykładów poruszone zostały tematy dotyczące ochrony dzieci przed uzależnieniami, potencjalnymi zagrożeniami i konfliktem z prawem. Pani Sędzia zwróciła uwagę na problem przemocy psychicznej, fizycznej, przysłowiowego „klapsa”, omówiła najczęstsze zagrożenia wpływające na bezpieczeństwo dzieci – uczniów, a także zaprezentowała najefektywniejsze sposoby pomocy dzieciom w takich sytuacjach. Zachęcała młodzież do aktywnego włączania się w edukację prawną poprzez utworzenie w szkole tzw. ”kącika prawnego”.

Należą się ogromne podziękowania dla Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Siemyślu za umożliwienie spotkania z Panią Sędzią Anną Marią Wesołowską.

Wioletta Kowalska, pedagog

 

"Wiem co jem"

W konkursie plastycznym pt.: „Wiem, co jem” wzięło udział 27 uczniów z klas I – III Szkoły Podstawowej w Siemyślu.

Komisja w składzie: Katarzyna Tomaszewska, Aleksandra Szarejko, Beata Fuchs i  Barbara Walkiewicz opierając się na przedstawionym regulaminie konkursowym, przyznała :

v  I miejsce – Szymonowi Sadowskiemu z kl. III a

v  II miejsce – Jakubowi Przytockiemu z kl. I, Dominikowi Zwolińskiemu z kl. III a

v  III miejsce – Kacprowi Malanowskiemu z kl. III a, Marcelowi Thurowowi z klasy I

 

Poza tym komisja oceniająca wyróżniła 6 prac uczniów:

  1. Adama Galka z kl. III b
  2. Janka Mordarskiego z kl II
  3. Adama Śledzińskiego z kl. III a
  4. Michaliny Sochackiej z kl. II
  5. Filipa Karkosika z kl. II
  6. Jakuba Lalika z kl. I

Pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone dyplomem i nagrodą rzeczową.

Dzieci wyróżnione -  otrzymały nagrody pocieszenia.

Organizator: Barbara Walkiewicz

 

Spotkanie z Panią Sędzią Anną Marią Wesołowską,


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)

 

SPACER PO NADLEŚNICTWIE GOŚCINO

KONKURS PLASTYCZNY ORGANIZOWANY PRZEZ NADLEŚNICTWO GOŚCINO

pt.: „SPACER PO NADLEŚNICTWIE GOŚCINO”

XI 2017r.

 

W połowie listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do udziału w regionalnym konkursie plastycznym organizowanym przez Nadleśnictwo Gościno pt: „Spacer po nadleśnictwie Gościno”. Celem konkursu było kształtowanie pozytywnego stosunku dzieci do przyrody i pracy leśników, rozbudzanie przyrodniczych zainteresowań i ujawnienie talentów plastycznych. Zadaniem – było przygotowanie pracy plastycznej obrazującej piękno i bogactwo lasów Nadleśnictwa Gościno. Uczniowie mieli niespełna dwa tygodnie na przygotowanie prac . Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy wiekowe: przedszkola i „zerówki”, klasy I-III SP, klasy IV- VI SP i gimnazjum /z klasą VII SP/. W konkursie brały udział wszystkie szkoły leżące w obrębie Nadleśnictwa Gościno. Z naszej szkoły zgłosiło się 8 uczniów. Prace oceniała 5-osobowa komisja złożona z pracowników nadleśnictwa. W dniu 24 XI 2017r. , w siedzibie nadleśnictwa  odbyła się uroczystość wręczenia nagród. Ze Szkoły Podstawowej w Siemyślu zostało nagrodzonych czworo dzieci:

II miejsce zajęła Marcjanna Pasieka w kategorii gimnazjum i VII klasa

II miejsce zdobyła Wiktoria Kruk –kategoria klas IV- VI SP

Wyróżnienie otrzymała Natalia Mikulska  /gimnazjum /

Wyróżnienie –otrzymał również Maciej Wasiniak /przedszkole i „zerówki” /

Dzieciom wręczono wartościowe nagrody książkowe. Szkoła również pozyskała do swojej biblioteki  książki o tematyce przyrodniczej.Koordynatorem konkursu w szkole była p. D. Andrzejak

 

Barwy jezieni w obiektywie

KONKURS FOTOGRAFICZNY: „Barwy jesieni”

Na przełomie miesięcy:  październik i listopad –został przeprowadzony w szkole konkurs fotograficzny: „Barwy jesieni”. Konkurs był skierowany do uczniów klas IV- VI SP i gimnazjum. Uczestnicy mieli ponad miesiąc czasu na wykonanie fotografii ukazujących piękno polskiej jesieni.

Zgłosiło się 8 osób.  Każdy uczestnik miał obowiązek dostarczyć do organizatora / na nośniku elektronicznym / dwa , wykonane przez siebie zdjęcia. W połowie listopada komisja w składzie: Dobromiła Andrzejak, Katarzyna Tomaszewska i Emilia Konopska –oceniła zdjęcia, zgodnie z przyjętym regulaminem. Nagrody otrzymają: Magdalena Kania i Wojciech Maciejewski. Wyróżnione prace były autorstwa: Oliwii Wasylów, Julii Przytockiej i Szymona Maciejewskiego. Nagrody pocieszenia będą udziałem: Justyny Dołkowskiej, Stanisława Kolańczyka i Weroniki Przytockiej.

Nagrody /ufundowane przez Radę Rodziców /zostaną wręczone na najbliższym apelu. Organizatorem konkursu była p. D. Andrzejak.

 

SZKOLNI RATOWNICY

Pierwsza pomoc przedmedyczna służy ratowaniu zagrożonego życia. Podstawę do działania stanowi niezbędna wiedza medyczna i ćwiczenia praktyczne.

W roku szkolnym 2017/2018 w naszej szkole ,,zawiązały się” dwie grupy ratowników PCK. Grupa młodsza to uczniowie klas I-IIISP,  starsza to uczniowie klas IVSp -IIIG .                  Szkolne koło ratowników ma za zadanie przygotować uczniów do podejmowania właściwego sposobu pomocy potrzebującym, jak i rozbudzić zainteresowania podstawową wiedzą medyczną. Grupa młodsza spotyka się na zajęciach w sali nr 20, we wtorek  na 7godz. lekcyjnej, a grupa starsza przeprowadza instruktaż PPP  dla uczniów klas I-IIISP w czwartek na długiej przerwie, na małym holu.

Cele szkolnego koła ratowników:

- kształtowanie świadomości i postaw dzieci sprzyjających bezpieczeństwu własnemu i innych oraz przygotowanie dzieci do racjonalnych zachowań w przypadku wystąpienia zagrożeń;

- zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej;

- kształtowanie postaw prospołecznych i przygotowanie dzieci do samopomocy przez wyposażenie ich w umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

K.Tomaszewska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 30