Biblioteka

PACZKA DLA BOHATERA

PACZKA DLA BOHATERA

PRAGNĘ SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM UCZNIOM, NAUCZYCIELOM I RODZICOM BIORĄCYM UDZIAŁ W AKCJI „PACZKA DLA BOHATERA” ZORGANIZOWANEJ W BIBLIOTECE SZKOLNEJ.
W WYNIKU PROWADZONEJ W DNIACH 13 LISTOPADA – 13 GRUDNIA 2017 ROKU ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI, CHEMII GOSPODARCZEJ ORAZ WYKONANYCH PRZEZ UCZNIÓW KARTEK ŚWIĄTECZNYCH UDAŁO NAM SIĘ ZEBRAĆ I PRZEKAZAĆ POTRZEBUJĄCYM PONAD DWIEŚCIE KILOGRAMÓW ŻYWNOŚCI I CHEMII GOSPODARCZEJ ORAZ DWIEŚCIE PIĘKNYCH KARTEK ŚWIĄTECZNYCH Z NAPISANYMI PRZEZ UCZNIÓW I NAUCZYCIELI ŻYCZENIAMI ŚWIĄTECZNYMI.

 

ORGANIZATOR AKCJI W SZKOLE

MARTA JAKUBOWSKA

 

Z wizytą w Przedszkolu

 

 

 

Z okazji Dnia Pluszowego Misia aktyw biblioteczny pod opieką Pani Jolanty Maciejskiej 24 listopada br. odwiedził grupy przedszkolne przy Szkole Podstawowej w Siemyślu. Tematem spotkania były przygody znanego wszystkim  Kubusia Puchatka. Dzieci wysłuchały w skupieniu pierwszego rozdziału książki o popularnym misiu, wcześniej otrzymały od uczniów kolorowe balony, które w pierwszym fragmencie odgrywają ważną rolę i pozwalają Kubusiowi Puchatkowi zamienić się w chmurkę. Po lekturze książki dzieci wspólnie z przybyłymi do nich gośćmi zatańczyły do piosenki o misiu i tygrysku. Była to doskonała okazja do wprowadzenia dzieci w świat książek, które są naszymi najlepszymi przyjaciółmi. Po spotkaniu wszyscy zostali poczęstowani najlepszym przysmakiem Kubusia Puchatka- miodem.

 

 

 

 

 

 

J. Maciejska
 

Pieśni patriotycze w szkolnej bibliotece


10 listopada br. w  bibliotece szkolnej na  przerwach  pobrzmiewały pieśni patriotyczne. Wszyscy, którzy tego dnia odwiedzili bibliotekę, mogli przyłączyć się do wspólnego  śpiewania znanych pieśni legionowych. Ułatwieniem były przygotowane śpiewniki oraz teksty pieśni. Udział w akcji wzięło łącznie ponad 50 uczniów, a także 3 nauczycieli. Była to doskonała okazja do poznania znanych tekstów patriotycznych oraz do zamanifestowania swojej  patriotycznej postawy. Wszystkim, którzy poświęcili swój wolny czas na przerwie  na wspólne śpiewanie, serdecznie dziękujemy.

J. Maciejska

 

Spotkania z Kubusiem Puchatkiem


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)
 

W świecie książek


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 6