Zajęcia pozalekcyjne

Koło plastyczne

KOŁO PLASTYCZNE

W kwietniu dzieci uczestniczące w zajęciach koła plastycznego przygotowały prace na wystawę zatytułowaną:  „ Smoki, stwory i potwory”. Prace wykonane techniką mieszaną zaprezentowano szkolnej społeczności na początku maja. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Autorzy prac: Ala i Natalia Maksymiuk, Jagoda i Jacek Andrzejak, Rafał Popiołek , Natalia Mordarska, Wojtek Kalicki, Julia Przytocka, Karolina Woźniak, Kornela Bednarczy, Kacper Kamiński i Tomek Kalicki.

Opiekun: Dobromiła Andrzejak
 

Spotkanie z astronomią

W piątek 11 maja, członkowie koła astronomicznego oraz wszyscy zainteresowani zebrali się w naszej szkole, aby spotkać się z panem Radosławem Poleskim, pracownikiem Uniwersytetu Warszawskiego.

Nasz gość aktywnie uczestniczy w naukowym projekcie OGLE, realizowanym w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Warszawskiego, Las Campanas położonym w chilijskich Andach. Jest to jedno z najlepszych na świecie miejsc do prowadzenia obserwacji astronomicznych, a ich  celem jest poszukiwanie planet położonych poza Układem Słonecznym, przy wykorzystaniu metody mikrosoczewkowania.

Podczas spotkania pan Radosław, przybliżył licznie zebranym słuchaczom, czym zajmuje się podczas pobytu w Chile i jakie urządzenia wykorzystuje w swojej pracy. Uczniowie przekonali się także, iż polscy astronomowie mają na swoim koncie wiele sukcesów i współpracują z wieloma ośrodkami naukowymi na całym świecie. Spotkanie połączone z pokazem zdjęć i animacji niezwykłych zjawisk astronomicznych bardzo zaciekawiło uczniów, którzy żywo w nim uczestniczyli, zadając wiele pytań.

 

 

Wycieczka rowerowa

W dniu 12 maja 2012r. dzieci należące do koła turystyczno-fotograficznego wzięły udział po raz drugi w tym semestrze w wycieczce rowerowej. O ile pierwsza trasa była krótka /z Siemyśla przez Trzynik, Wszemierzyce, Izdebno, Unieradz- Nieżyn- Mącznik do Siemyśla / i liczyła tylko około 16 km, druga trasa była już wyzwaniem. Celem było bowiem jezioro Popiel w gminie Rymań. Dzieci pokonały ponad 40 km. Pierwszy raz pojechaliśmy nową ścieżką rowerową. Trasa wiodła z Siemyśla przez Drozdowo, Rymań i Rzesznikowo. Po drodze dzieci miały okazję podziwiać hodowlę danieli i 600 – letni dąb będący pomnikiem przyrody. Nad jeziorem grupa miło spędziła czas przy ognisku. Pogoda- mimo silnego wiatru- sprzyjała rowerzystom. Nie było upalnie ani deszczowo. Asfaltowa ścieżka rowerowa pomagała pokonywać kilometry. Kurtki zakupione w ramach programu „Świat bliżej nas” chroniły nas przed wiatrem. Wycieczka była bardzo udana. Następną planujemy na początku czerwca. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych.

Dobromiła Andrzejak

 

KOŁO PLASTYCZNE

KOŁO PLASTYCZNE

Na terenie  szkoły aktywnie działa koło plastyczne , skupiające głównie dzieci z klas IV –VI szkoły podstawowej, lubiące różnorodne działania plastyczne.

 

Więcej…

 

SEKCJA TURYSTYKI ROWEROWEJ

 

SEKCJA TURYSTYKI ROWEROWEJ

W dniu 26.09.2009r.odbyła się kolejna wycieczka rowerowa zorganizowana w ramach działalności Sekcji Turystyki Rowerowej prowadzonej przez panie Dobromiłę Andrzejak i Danutę Sudnikowicz.

Więcej…

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 4