Przedszkole

ANDRZEJKI U „MAŁYCH ODKRYWCÓW”

 

Ostatni piątek listopada w naszej szkole to czas andrzejkowego szaleństwa. Podczas takiej zabawy nie może zabraknąć również przedszkolaków. Wprowadzeniem w atmosferę tego wydarzenia były różnorodne wróżby (m. in. lanie wosku, układanie butów, losowanie kartek z przepowiedniami). Wiele z przepowiedni wywołało śmiech wśród uczestników.  „Mali Odkrywcy” wzięli także udział w szkolnej zabawie tanecznej i klasowym poczęstunku.  Do udanej zabawy przyczyniły się panie K. Ciechowska i A. Kamińska, którym dziękuję za pomoc w przygotowaniach.

M. Pietrasik

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25.11.2015r. w przedszkolu odbyły się obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia.  „Mali Odkrywcy” i „Tropiciele” świętowali ten dzień wspólnie.
Z okazji „misiowego” święta dzieci odwiedził gość z przeszłości - Theodore Roosevelt. Opowiedział on historię powstania pluszowej przytulanki. Dzieci słuchały go
z zainteresowaniem i zaprosiły do wspólnej zabawy. Taniec z misiem, konkurs na najszybsze zjedzenie miodku to jedne z atrakcji tego dnia. Dzieci miały okazję poznać najsławniejsze misie z czasów dzieciństwa ich rodziców, a czasami nawet dziadków - Misia Uszatka, Misia Coralgola - obejrzały obie bajki, wsłuchiwały się w słowa piosenek, oglądały ilustracje. Dzieci rozpoznawały także inne, znane już im, misie: Misia Yogiego, Małego Misia
i Kubusia Puchatka. Na zakończenie przedszkolaki zaangażowane zostały w pracę grupową – kolorowały jednego z pięciu przedstawionych postaci bajkowych. Na pamiątkę wspólnej zabawy każde dziecko otrzymało naklejkę najważniejszej tego dnia zabawki.

Krystyna Bohdan
Małgorzata Pietrasik
 

NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCE W MOJEJ MIEJSCOWOŚCI

Dnia 23.11.2015r. w grupie „Małych Odkrywców” (0„b”) rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt.: „Najpiękniejsze miejsce w mojej miejscowości”. Tego dnia dzieci miały okazję wcielić się w rolę jury – to właśnie one wybierały najlepsze prace, ucząc się przy tym argumentowania
i obiektywnego oceniania.

 

Po zliczeniu punktów dzieci okazało się, że:

I miejsce przyznano Filipowi Karkosikowi,

II miejsce zajął Nikodem Kamiński,

III miejsce zajęła Julia Szymańska.

Wszystkie dzieci otrzymały dyplom za udział w konkursie i symboliczną nagrodę.

 

Małgorzata Pietrasik

 

 

 

 

 

KONKURS "DARY JESIENI"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W październiku 2015 roku wychowawczyni grupy 5 –latków „Sówki” ogłosiła konkurs pt. „Dary Pani Jesieni”. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami wykonały prace z darów jakie daje nam jesień. Każda praca była wykonana starannie i z wielką pomysłowością. Dlatego też przy wyborze najpiękniejszej pracy był nie mały problem. Po obradach komisji :

I miejsce zajęła Kornelia Knop,

II miejsce przyznano Nikoli Ślusarczyk ,

III miejsce zajął Jakub Przytocki.

Wszystkie prace zostały nagrodzone w postaci pamiątkowych dyplomów i drobnych upominków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M. Chabera

 

 

I OGÓLNOPOLSKI MARATON PRZEDSZKOLAKÓW

„Sprintem do maratonu”

 

23.10.2015r. grupa 5- latków „Sówki” uczestniczyła w I Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”. Przed przystąpieniem do biegu mali maratończycy zjedli pożywny posiłek, który zapewnił im siłę i energię do przebiegnięcia wyznaczonego dystansu. Po śniadaniu nauczycielka omówiła z dziećmi zasady bezpieczeństwa jakie należy zachować podczas wyścigu. Na pasie startowym stanęło 12 uczestników biegu. Po wspólnej rozgrzewce dzieci ruszyły sprintem do maratonu, pokonując dystans 300 metrów. Na koniec każdy otrzymał medal maratończyka i dyplom.

W akcję włączyło się 16761 biegających przedszkolaków z 386 przedszkoli z całej Polski. Wspólnie przebiegliśmy 2666,6 km!!!!

LICZYMY NA WIĘCEJ TAKICH AKCJI SPORTOWYCH, BO JAK WSZYSCY WIEMY RUCH TO ZDROWIE.

 

M. Chabera

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 16 z 20