Przedszkole

KLASOWY PIKNIK RODZINNY

 

 

W dniu 03.06.2015r. odbyło się w grupie „0” 6-latki rodzinne spotkanie z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka. W spotkaniu tym wzięło udział dwadzieścioro jeden dzieci i czterdziestu rodziców. Uroczystość miała charakter pikniku rodzinnego na świeżym powietrzu.

Po krótkim przywitaniu dzieci zaprezentowały swoim rodzicom przedstawienie, zaśpiewały piosenki i wręczyły upominki.

Zamiast tradycyjnego poczęstunku wszyscy goście mogli delektować się pysznościami z grilla.

W trakcie pikniku przeprowadzono konkurencje sportowe, z których największą atrakcją były skoki w workach i przeciąganie liny. Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach, w których wtórowali im rodzice. Ci z kolei mogli spędzić czas ze swoimi pociechami oraz nawiązać bliższe znajomości z rodzicami pozostałych dzieci.

Serdecznie dziękuję rodzicom i dzieciom za zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy.

Aleksandra Szarejko

WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ W GALERII

 

WIOSNA W PIOSENCE


Dokument w programie (PDF)
 

5,6 - LATKI W PPSP W KOŁOBRZEGU
W dniu 28.05.2015r. odbył się wyjazd do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu, w którym uczestniczyły dzieci z oddziałów 5- latki i 6-latki. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie E. Bińczyk, K. Gołofit, M. Małach–Kuźmicz, A. Pietruk i A. Szarejko. Celem wyjazdu było zapoznanie z zawodem strażaka, kształtowanie u dzieci właściwych postaw w obliczu zagrożenia pożarowego. Poprzez swoje opowieści strażacy wdrażali dzieci do stosowania zasad bezpieczeństwa i wzbogacali ich wiadomości na temat ochrony przeciwpożarowej. Dzieci mogły z bliska obejrzeć sprzęt służący do gaszenia pożarów oraz do ratowania ofiar pożarów i innych niebezpieczeństw, zapoznały się także z wnętrzem wozu strażackiego oraz miały okazję wcielić się w rolę strażaka gaszącego pożar.GALERIA

Aleksandra Szarejko
 

SPOTKANIE Z RYBAKIEM

„Zostań rybakiem” - wizyta Rybaka w przedszkolu
W marcu w naszym przedszkolu pojawił się niezwykły gość – Rybak. Miał ona na sobie strój rybaka z okresu międzywojennego. Spotkanie miało charakter pogadanki połączonej z zabawami. Dzieci poznały zawód rybaka, sprzęt, który kiedyś służył do łowienia ryb. Podczas zabawy dzieci rozplątywały sieci, wyciągały drewniane sylwety ryb z sieci, łowiły ryby na wędkę i przede wszystkim śpiewały szanty. Rybak obdarował dzieci kolorowankami z różnymi rybami. 3 -4- latki również dały prezent Panu Michałowi w postaci naklejki – orderu uśmiechu.

GALERIA
M. Chabera
 

PRZEDSZKOLAKI DBAJĄ O ŚRODOWISKO

W minionym tygodniu, 20.04.2015r. – 24.04.2015r., przedszkolaki z naszej szkoły celebrowały przypadający 22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji dzieci przez cały tydzień realizowały treści edukacyjne i wychowawcze związane z tematem ochrony środowiska, oszczędzania energii i postaw proekologicznych. Maluszki przygotowywały w grupach smaczne przekąski, tworzyły barwne afisze i ekologiczne zabawki, rozwiązywały trudne zadania, śpiewały wesołe piosenki.  Odbył się także wspólny przemarsz wzdłuż głównej ulicy Siemyśla, podczas którego dzieci skandowały hasła namawiające ludzi do dbania o środowisko naturalne. Na zakończenie tygodnia „walki” o czyste środowisko dzieci otrzymały medale „Obrońcy przyrody”

GALERIA

A. Szarejko

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 18