Przedszkole

NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCE W MOJEJ MIEJSCOWOŚCI

Dnia 23.11.2015r. w grupie „Małych Odkrywców” (0„b”) rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt.: „Najpiękniejsze miejsce w mojej miejscowości”. Tego dnia dzieci miały okazję wcielić się w rolę jury – to właśnie one wybierały najlepsze prace, ucząc się przy tym argumentowania
i obiektywnego oceniania.

 

Po zliczeniu punktów dzieci okazało się, że:

I miejsce przyznano Filipowi Karkosikowi,

II miejsce zajął Nikodem Kamiński,

III miejsce zajęła Julia Szymańska.

Wszystkie dzieci otrzymały dyplom za udział w konkursie i symboliczną nagrodę.

 

Małgorzata Pietrasik

 

 

 

 

 

KONKURS "DARY JESIENI"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W październiku 2015 roku wychowawczyni grupy 5 –latków „Sówki” ogłosiła konkurs pt. „Dary Pani Jesieni”. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami wykonały prace z darów jakie daje nam jesień. Każda praca była wykonana starannie i z wielką pomysłowością. Dlatego też przy wyborze najpiękniejszej pracy był nie mały problem. Po obradach komisji :

I miejsce zajęła Kornelia Knop,

II miejsce przyznano Nikoli Ślusarczyk ,

III miejsce zajął Jakub Przytocki.

Wszystkie prace zostały nagrodzone w postaci pamiątkowych dyplomów i drobnych upominków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M. Chabera

 

 

I OGÓLNOPOLSKI MARATON PRZEDSZKOLAKÓW

„Sprintem do maratonu”

 

23.10.2015r. grupa 5- latków „Sówki” uczestniczyła w I Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”. Przed przystąpieniem do biegu mali maratończycy zjedli pożywny posiłek, który zapewnił im siłę i energię do przebiegnięcia wyznaczonego dystansu. Po śniadaniu nauczycielka omówiła z dziećmi zasady bezpieczeństwa jakie należy zachować podczas wyścigu. Na pasie startowym stanęło 12 uczestników biegu. Po wspólnej rozgrzewce dzieci ruszyły sprintem do maratonu, pokonując dystans 300 metrów. Na koniec każdy otrzymał medal maratończyka i dyplom.

W akcję włączyło się 16761 biegających przedszkolaków z 386 przedszkoli z całej Polski. Wspólnie przebiegliśmy 2666,6 km!!!!

LICZYMY NA WIĘCEJ TAKICH AKCJI SPORTOWYCH, BO JAK WSZYSCY WIEMY RUCH TO ZDROWIE.

 

M. Chabera

 

KONKURS NA NAZWĘ GRUPY

„Sówki – my jesteśmy sówki małe –

każdy z nas się będzie uczył doskonale”

 

Na początku roku szkolnego 2015/2016 nauczycielka 5- latków „0a”, ogłosiła konkurs na nazwę grupy. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami przygotowywali prace plastyczne przedstawiające nazwę grupy. Kolejnym krokiem podczas konkursu było demokratyczne, tajne głosowanie na wybraną pracę. Po podliczeniu głosów oddanych przez rodziców i dzieci, pierwsze miejsce zajął Oliwier Pasieka wraz ze swoją mamą, którzy zaproponowali nazwę „Sówki”.

Wszystkim rodzicom i dzieciom gratuluję wspaniałych pomysłów i zapraszam do udziału w następnych konkursach.

 

 

 

 

M. Chabera

 

DZIEŃ ZĄBKA

08.10.2015r. w przedszkolu odbył się Dzień Ząbka. Wzięły w nim udział wszystkie grupy przedszkolne. Dzieci zostały zaproszone do obejrzenia teatrzyku „Pastusiowa Kraina”, który miał im przybliżyć potrzebę dbania o higienę jamy ustnej. Przedszkolaki dowiedziały się również w jaki sposób prawidłowo szczotkować zęby - wskazał im to film edukacyjny Doktora Ząbka. Wspólnie spędzony czas umiliła dzieciom grupa 0 „b” która przygotowała piosenkę Fasolek „Myj zęby”.  Pozostałe dzieci również zostały zaangażowane w zajęcia. Zadaniem najmłodszej grupy (3-4 latków) było pokolorowanie Zębusia. Starsze dzieci natomiast miały okazję sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą higieny jamy ustnej i odżywiania prawidłowego dla utrzymania zdrowych zębów - rozwiązywały quizy w wykorzystaniem prezentacji multimedialnej. Na zakończenie wszystkie grupy otrzymały dyplom uczestnictwa w Dniu Ząbka, a każde dziecko opuściło salę z białym Zębusiem, który miał im przypominać o ważnej codziennej czynności.


GALERIA


Małgorzata Pietrasik
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 19