Przedszkole

PRZEDSZKOLAKI - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 

W dniu 19.03.2015r. przedszkolaki z Zespołu Szkół w Siemyślu świętowały wypadający w sobotę pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji dzieci przygotowywały w grupach Marzanny, które prezentowały swoim kolegom i koleżankom z innych klas. Maluchy uczestniczyły także w przedstawieniu pt.: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” – przygotowanym przez p. Milenę Chabera i dzieci z koła teatralnego. Dla najmłodszych wychowanków naszej szkoły opiekunowie przygotowali także zawody sportowe. Na zakończenie dnia odbył się pochód z Marzannami przez centrum Siemyśla. W jego trakcie przedszkolaki śpiewały piosenki o tematyce wiosennej. Dzieci pozostawiły Marzanny na boisku szkolnym, aby Zima mogła je zabrać i tym samym ustąpić miejsca Wiośnie.

GALERIA

A. Szarejko

 

 

DZIEŃ DINOZAURA


26 lutego 3 i 4 –latki świętowały Dzień Dinozaura. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola figurki oraz maskotki dinozaurów. Podczas wspólnego oglądania zdjęć prehistorycznych stworzeń przedszkolaki dowiedziały się wiele ciekawostek na ich temat. Teraz wiedzą czym się żywiły dinozaury oraz jak wyglądały. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z zawodem paleontologa, później same szukały kości dinozaura zakopanych w piasku. Na koniec dzieci wspólnie z nauczycielką przeprowadziły eksperyment pt „pienisty wulkan”. Dzień był pełen wrażeń i z pewnością na długo zostanie w pamięci dzieci.

M. Chabera
 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA


Styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni. Są jednak w tym miesiącu takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W tym szczególnym dniu maluszki zaprosiły babcie i dziadków do swojej sali przedszkolnej. Dzieci przygotowały piękny występ artystyczny. Mówiły wierszyki, tańczyły i śpiewały piosenki. Po występie przedszkolaki wręczyły swoim gościom własnoręcznie wykonane prezenty. Po części artystycznej zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Przeprowadzone zostały liczne konkursy dla babć, dziadków i ich wnuków. Był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.


M. Chabera
 

Wesołe kolędowanie w 2014 roku

W dniu 18.12.2014r. dzieci z oddziału „0”  zaprezentowały wybranym losowo kolegom i koleżankom z innych klas, pracownikom szkoły, a w późniejszym terminie także rodzicom, scenkę

HERODY – WESOŁE KOLĘDOWANIE.

W przedstawieniu udział brały wszystkie dzieci z grupy. Przygotowywane były one do występu przez trzy tygodnie. Przebrane w piękne stroje, z rekwizytami przygotowanymi przez rodziców, mogły wykazać się talentem scenicznym.

Zgodnie z tradycją kolędowania, w podziękowaniu za odwiedziny, dzieci otrzymały od gospodarzy grup łakocie oraz gromkie oklaski.

GALERIA

A. Szarejko

 


 

Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25.11.2014r. dzieci 3-4-letnie obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Ta najpopularniejsza przytulanka była i jest powierniczką wielu dziecięcych sekretów, nic więc dziwnego, że ma swoje święto.

W tym dniu od samego rana dzieci przekraczały próg naszej sali wraz z towarzyszącymi im pluszakami. Zabawy i radości było, co nie miara.  Dzieci dowiedziały się kiedy powstał miś, nauczyły się misiowego tańca, a także bawiły się ze swoimi misiami przy muzyce, śpiewały znane piosenki, oglądały bajkę o misiach. Nie obyło się również bez spaceru, na który dzieci zaprosiły swoje pluszaki. Na zakończenie dzieci wykonały portrety swoich misiów oraz próbowały słodkiego miodku.  Nie obyło się oczywiście bez pamiątkowych zdjęć. Zabawa była wspaniała, a dzieci wiedzą, że misie trzeba kochać!

GALERIA

Milena Chabera

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 16