Przedszkole

WIOSNA W PIOSENCE


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)
 

Dzień Książki

 

25.04.2016 r. grupy 5-latków obchodziły Dzień Książki. Z tej okazji przedszkolaki odwiedziły szkolną bibliotekę. „Skradając się” pomiędzy regałami, słuchały p. Elżbiety Bartold, która opowiedziała im o pracy bibliotekarza. Każde dziecko miało możliwość wybrania dla siebie książki i obejrzenia jej w czytelni. Dzień Książki kontuowany był w sali przedszkolnej: dzieci poznały trzech autorów literatury dziecięcej (Ch. H. Andresena, Braci Grimm i Jana Brzechwę), brały udział w licznych konkurencjach, sprawdzających wiedzę z baśni i wierszy dla dzieci.

Dziękujemy p. Elżbiecie Bartold za możliwość obejrzenia biblioteki.

M. Pietrasik

M. Stankiewicz

 

 

Światowy Dzień Ziemi

 

22.04.2016 r. przedszkolaki świętowały Dzień Ziemi. Dzieci przygotowywały się do tego dnia przez cały tydzień: tworzyły transparenty, wykonywały zadania związane z ekologią. W Światowy Dzień Ziemi przedszkolaki wybrały się na przemarsz ulicami Siemyśla, skandując „ekologiczne” hasła. Przemarsz zakończył się pod Urzędem Gminy, gdzie dzieci złożyły przed Wójtem – p. Markiem Dołkowskim przyrzeczenie i oficjalnie zostały „Przyjaciółmi przyrody”.

Po powrocie do sali, starsze grupy, wzięły udział w zabawach ruchowych i konkursach związanych z ochroną środowiska, na zakończenie wspólnie zaśpiewały piosenkę „Posprzątajmy świat” i pokolorowały rysunek kuli ziemskiej.

Dziękujemy Panu Wójtowi za zaangażowanie w nasze przedsięwzięcie i za prezenty, które otrzymaliśmy.

 

K. Bohdan

M. Pietrasik

M. Stankiewicz

 

 

PRZEDSZKOLAKI WITAJĄ WIOSNĘ

21.03.2016 r. w oddziałach przedszkolnych nastąpiło uroczyste powitanie Pani Wiosny. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny. Przedszkolaki uczestniczyły również  w przemarszu ulicami Siemyśla wykrzykując hasła odstraszające zimę. W nagrodę za zaangażowanie w nadejście Wiosny, starsze grupy uczestniczyły w podchodach. Na zakończenie dzieci malowały portret Pani Wiosny.

M. Pietrasik

M. Stankiewicz

 

 

KONKURS „PISANKA WIELKANOCNA”
Pod koniec lutego w grupach 5-latków ogłoszony został konkurs plastyczny
pt. „Pisanka wielkanocna”. Kryteriami konkursu były: zgodność pracy z tematem, estetyka oraz pomysłowość. Dzieci miały czas do 19.03.2016 r., by dostarczyć swoje pisanki. W konkurs zaangażowało się aż 25 przedszkolaków.
Każde dziecko (we współpracy z rodzicami) przygotowało ciekawą pracę. Komisja musiała wyłonić jednak III zwycięzców. Zostali nimi:
Marcel Thurow (I miejsce)
Kornelia Knop (II miejsce)
Magdalena Kościńska (III miejsce)
Wiele dzieci otrzymało także wyróżnienia: Erwin Bernard, Aleksandra Ćwik, Filip Karkosik, Amelia Oziemkiewicz, Jakub Przytocki oraz Krystian Strzechmiński.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom i nagrodę. Jeszcze raz gratulujemy pomysłów i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

M. Pietrasik
M. Stankiewicz
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 21