Przedszkole

5,6 - LATKI W PPSP W KOŁOBRZEGU
W dniu 28.05.2015r. odbył się wyjazd do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu, w którym uczestniczyły dzieci z oddziałów 5- latki i 6-latki. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie E. Bińczyk, K. Gołofit, M. Małach–Kuźmicz, A. Pietruk i A. Szarejko. Celem wyjazdu było zapoznanie z zawodem strażaka, kształtowanie u dzieci właściwych postaw w obliczu zagrożenia pożarowego. Poprzez swoje opowieści strażacy wdrażali dzieci do stosowania zasad bezpieczeństwa i wzbogacali ich wiadomości na temat ochrony przeciwpożarowej. Dzieci mogły z bliska obejrzeć sprzęt służący do gaszenia pożarów oraz do ratowania ofiar pożarów i innych niebezpieczeństw, zapoznały się także z wnętrzem wozu strażackiego oraz miały okazję wcielić się w rolę strażaka gaszącego pożar.GALERIA

Aleksandra Szarejko
 

SPOTKANIE Z RYBAKIEM

„Zostań rybakiem” - wizyta Rybaka w przedszkolu
W marcu w naszym przedszkolu pojawił się niezwykły gość – Rybak. Miał ona na sobie strój rybaka z okresu międzywojennego. Spotkanie miało charakter pogadanki połączonej z zabawami. Dzieci poznały zawód rybaka, sprzęt, który kiedyś służył do łowienia ryb. Podczas zabawy dzieci rozplątywały sieci, wyciągały drewniane sylwety ryb z sieci, łowiły ryby na wędkę i przede wszystkim śpiewały szanty. Rybak obdarował dzieci kolorowankami z różnymi rybami. 3 -4- latki również dały prezent Panu Michałowi w postaci naklejki – orderu uśmiechu.

GALERIA
M. Chabera
 

PRZEDSZKOLAKI DBAJĄ O ŚRODOWISKO

W minionym tygodniu, 20.04.2015r. – 24.04.2015r., przedszkolaki z naszej szkoły celebrowały przypadający 22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji dzieci przez cały tydzień realizowały treści edukacyjne i wychowawcze związane z tematem ochrony środowiska, oszczędzania energii i postaw proekologicznych. Maluszki przygotowywały w grupach smaczne przekąski, tworzyły barwne afisze i ekologiczne zabawki, rozwiązywały trudne zadania, śpiewały wesołe piosenki.  Odbył się także wspólny przemarsz wzdłuż głównej ulicy Siemyśla, podczas którego dzieci skandowały hasła namawiające ludzi do dbania o środowisko naturalne. Na zakończenie tygodnia „walki” o czyste środowisko dzieci otrzymały medale „Obrońcy przyrody”

GALERIA

A. Szarejko

 

 

 

DZIEŃ KSIĄŻKI


Dzień 23 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Książki. Jest to święto ustanowione przez UNESCO w 1995 roku. Ma ono na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.
Przygoda 3 i 4 – latków z książką trwa od początku roku . Dzieci poznają różne utwory literatury dziecięcej. Dzięki temu rozwija się w nich szacunek do książek. Książki stały się naszymi przyjaciółmi.
Tego dnia przedszkolaki odwiedziły szkolną bibliotekę, gdzie dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza oraz jakie funkcje spełnia to miejsce. Dzieci miały możliwość zobaczenia bardzo starych i bardzo nowych książek. A także mogły wybrać sobie książkę i „przeczytać” ją w czytelni.
Po powrocie do sali nauczycielka przeczytała dzieciom historię Słonia Dominika, którą wysłuchały w skupieniu. Następnie zadaniem dzieci było stworzenie wspólnej pierwszej książki o losach Słonia Dominika.  
Dziękujemy Pani Elżbiecie Bartold za możliwość odwiedzenia szkolnej biblioteki._


Galeria

M. Chabera
 

SUPERPRZEDSZKOLAKI

3 i 4 –latki z Siemyśla laureatami plebiscytu na Superprzedszkolaki 2015r.

W marcowym Głosie Koszliańskim pojawił się artykuł dotyczący plebiscytu na Superprzedszkolaki 2015r. Wychowawczyni grupy zgłosiła 3 i 4 –latki z Siemyśla do udziału w zabawie. Codziennie oddawać trzeba było głosy na wybraną grupę przedszkolną. I tak po kilku dniach zaciętej rywalizacji, siemyślańskie przedszkolaki zajęły 5 miejsce.

Nagrody jakie otrzymały dzieci to:  zaproszenie na spektakl "Zatruta studnia" w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym, pokaz bajki w kinie Kryterium w Koszalinie, zaproszenie na lody i zwiedzanie Pracowni Lodów, zestawy Happy Meal od restauracji McDonald's, tort ufundowany przez Cukiernię Sowa, wizyta w redakcji Głosu Kozalińskiego oraz zaproszenie do Sali Zabaw Smokuś, gdzie przez dwie godzinny dzieci świetnie się bawiły w morzu kulek i innych zabawek. Wszystkie te atrakcje czekały na dzieci w Koszalinie.

Chcielibyśmy wszystkim, którzy oddali głosy na 3 i 4 – latki z Siemyśla,  bardzo podziękować. Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się głosowanie. Również dziękujemy Panu Dyrektorowi Zbigniewowi Walkiewiczowi za zorganizowanie autobusu, którym mogliśmy bezpiecznie dojechać do Koszalina.


GALERIA

M. Chabera
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 16