Przedszkole

Dzień Babci i Dziadka w grupie "Małych odkrywców"


Dnia 22 stycznia „Mali Odkrywcy” gościli w swojej grupie babcie i dziadków. Z okazji święta tych ważnych osób, dzieci przygotowały program artystyczny – recytowały wierszyki, śpiewały piosenki z improwizacją ruchową. Po występie przedszkolaki wręczyły swoim gościom własnoręcznie wykonane upominki, a następnie zaprosiły ich na poczęstunek. Uczestnicy uroczystości wzięli także udział w wielu konkursach, walcząc o medale. Na zakończenie chętni zatańczyli znany wszystkim taniec - „Kaczuchy”. To był bardzo wesoły dzień.
Dziękuję za pomoc przy organizacji poczęstunku p. Karolinie Ciechowskiej i p. Aleksandrze Kamińskiej.

M. Pietrasik
 

Przedszkolaki też wspierają Wielką Orkiestrę!


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w tym roku po raz 24. Występy uczniów naszej szkoły nie mogły odbyć się bez udziału oddziałów zerowych. Każda z grup zaśpiewała po dwie piosenki. „Mali Odkrywcy” pomimo niezbyt licznego przybycia (4 osoby) odważyli się i wystąpili przed publicznością. Artyści dali z siebie wszystko… występy zaliczam do udanych!
M. Pietrasik
 

Spotkanie świąteczne w grupie „Mali Odkrywcy”

 

Dnia 21.12.2015r. w naszej grupie odbyło się spotkanie świąteczne z rodzicami. Dzieci były bardzo poruszone - tego dnia miały wystąpić przed dorosłą publicznością. Większość z nich występowała po raz pierwszy - nie było więc zaskoczeniem, że towarzyszyła im trema. Jasełka przygotowane przez „Małych Odkrywców” dały powód do dumy ich rodzicom. Dzieci w większości odważnie recytowały rolę i śpiewały kolędy. Na zakończenie przedstawienia złożyły życzenia swoim rodzicom i podarowały im wykonane wcześniej stroiki. Później pozostało tylko zjedzenie pyszności przygotowanych przez rodziców.

M. Pietrasik

 

ANDRZEJKI U „MAŁYCH ODKRYWCÓW”

 

Ostatni piątek listopada w naszej szkole to czas andrzejkowego szaleństwa. Podczas takiej zabawy nie może zabraknąć również przedszkolaków. Wprowadzeniem w atmosferę tego wydarzenia były różnorodne wróżby (m. in. lanie wosku, układanie butów, losowanie kartek z przepowiedniami). Wiele z przepowiedni wywołało śmiech wśród uczestników.  „Mali Odkrywcy” wzięli także udział w szkolnej zabawie tanecznej i klasowym poczęstunku.  Do udanej zabawy przyczyniły się panie K. Ciechowska i A. Kamińska, którym dziękuję za pomoc w przygotowaniach.

M. Pietrasik

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25.11.2015r. w przedszkolu odbyły się obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia.  „Mali Odkrywcy” i „Tropiciele” świętowali ten dzień wspólnie.
Z okazji „misiowego” święta dzieci odwiedził gość z przeszłości - Theodore Roosevelt. Opowiedział on historię powstania pluszowej przytulanki. Dzieci słuchały go
z zainteresowaniem i zaprosiły do wspólnej zabawy. Taniec z misiem, konkurs na najszybsze zjedzenie miodku to jedne z atrakcji tego dnia. Dzieci miały okazję poznać najsławniejsze misie z czasów dzieciństwa ich rodziców, a czasami nawet dziadków - Misia Uszatka, Misia Coralgola - obejrzały obie bajki, wsłuchiwały się w słowa piosenek, oglądały ilustracje. Dzieci rozpoznawały także inne, znane już im, misie: Misia Yogiego, Małego Misia
i Kubusia Puchatka. Na zakończenie przedszkolaki zaangażowane zostały w pracę grupową – kolorowały jednego z pięciu przedstawionych postaci bajkowych. Na pamiątkę wspólnej zabawy każde dziecko otrzymało naklejkę najważniejszej tego dnia zabawki.

Krystyna Bohdan
Małgorzata Pietrasik
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 19