Przedszkole

Spotkanie świąteczne w grupie „Mali Odkrywcy”

 

Dnia 21.12.2015r. w naszej grupie odbyło się spotkanie świąteczne z rodzicami. Dzieci były bardzo poruszone - tego dnia miały wystąpić przed dorosłą publicznością. Większość z nich występowała po raz pierwszy - nie było więc zaskoczeniem, że towarzyszyła im trema. Jasełka przygotowane przez „Małych Odkrywców” dały powód do dumy ich rodzicom. Dzieci w większości odważnie recytowały rolę i śpiewały kolędy. Na zakończenie przedstawienia złożyły życzenia swoim rodzicom i podarowały im wykonane wcześniej stroiki. Później pozostało tylko zjedzenie pyszności przygotowanych przez rodziców.

M. Pietrasik

 

ANDRZEJKI U „MAŁYCH ODKRYWCÓW”

 

Ostatni piątek listopada w naszej szkole to czas andrzejkowego szaleństwa. Podczas takiej zabawy nie może zabraknąć również przedszkolaków. Wprowadzeniem w atmosferę tego wydarzenia były różnorodne wróżby (m. in. lanie wosku, układanie butów, losowanie kartek z przepowiedniami). Wiele z przepowiedni wywołało śmiech wśród uczestników.  „Mali Odkrywcy” wzięli także udział w szkolnej zabawie tanecznej i klasowym poczęstunku.  Do udanej zabawy przyczyniły się panie K. Ciechowska i A. Kamińska, którym dziękuję za pomoc w przygotowaniach.

M. Pietrasik

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25.11.2015r. w przedszkolu odbyły się obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia.  „Mali Odkrywcy” i „Tropiciele” świętowali ten dzień wspólnie.
Z okazji „misiowego” święta dzieci odwiedził gość z przeszłości - Theodore Roosevelt. Opowiedział on historię powstania pluszowej przytulanki. Dzieci słuchały go
z zainteresowaniem i zaprosiły do wspólnej zabawy. Taniec z misiem, konkurs na najszybsze zjedzenie miodku to jedne z atrakcji tego dnia. Dzieci miały okazję poznać najsławniejsze misie z czasów dzieciństwa ich rodziców, a czasami nawet dziadków - Misia Uszatka, Misia Coralgola - obejrzały obie bajki, wsłuchiwały się w słowa piosenek, oglądały ilustracje. Dzieci rozpoznawały także inne, znane już im, misie: Misia Yogiego, Małego Misia
i Kubusia Puchatka. Na zakończenie przedszkolaki zaangażowane zostały w pracę grupową – kolorowały jednego z pięciu przedstawionych postaci bajkowych. Na pamiątkę wspólnej zabawy każde dziecko otrzymało naklejkę najważniejszej tego dnia zabawki.

Krystyna Bohdan
Małgorzata Pietrasik
 

NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCE W MOJEJ MIEJSCOWOŚCI

Dnia 23.11.2015r. w grupie „Małych Odkrywców” (0„b”) rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt.: „Najpiękniejsze miejsce w mojej miejscowości”. Tego dnia dzieci miały okazję wcielić się w rolę jury – to właśnie one wybierały najlepsze prace, ucząc się przy tym argumentowania
i obiektywnego oceniania.

 

Po zliczeniu punktów dzieci okazało się, że:

I miejsce przyznano Filipowi Karkosikowi,

II miejsce zajął Nikodem Kamiński,

III miejsce zajęła Julia Szymańska.

Wszystkie dzieci otrzymały dyplom za udział w konkursie i symboliczną nagrodę.

 

Małgorzata Pietrasik

 

 

 

 

 

KONKURS "DARY JESIENI"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W październiku 2015 roku wychowawczyni grupy 5 –latków „Sówki” ogłosiła konkurs pt. „Dary Pani Jesieni”. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami wykonały prace z darów jakie daje nam jesień. Każda praca była wykonana starannie i z wielką pomysłowością. Dlatego też przy wyborze najpiękniejszej pracy był nie mały problem. Po obradach komisji :

I miejsce zajęła Kornelia Knop,

II miejsce przyznano Nikoli Ślusarczyk ,

III miejsce zajął Jakub Przytocki.

Wszystkie prace zostały nagrodzone w postaci pamiątkowych dyplomów i drobnych upominków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M. Chabera

 

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 następna > ostatnia >>

Strona 12 z 16