Przedszkole

Światowy Dzień Ziemi

 

22.04.2016 r. przedszkolaki świętowały Dzień Ziemi. Dzieci przygotowywały się do tego dnia przez cały tydzień: tworzyły transparenty, wykonywały zadania związane z ekologią. W Światowy Dzień Ziemi przedszkolaki wybrały się na przemarsz ulicami Siemyśla, skandując „ekologiczne” hasła. Przemarsz zakończył się pod Urzędem Gminy, gdzie dzieci złożyły przed Wójtem – p. Markiem Dołkowskim przyrzeczenie i oficjalnie zostały „Przyjaciółmi przyrody”.

Po powrocie do sali, starsze grupy, wzięły udział w zabawach ruchowych i konkursach związanych z ochroną środowiska, na zakończenie wspólnie zaśpiewały piosenkę „Posprzątajmy świat” i pokolorowały rysunek kuli ziemskiej.

Dziękujemy Panu Wójtowi za zaangażowanie w nasze przedsięwzięcie i za prezenty, które otrzymaliśmy.

 

K. Bohdan

M. Pietrasik

M. Stankiewicz

 

 

PRZEDSZKOLAKI WITAJĄ WIOSNĘ

21.03.2016 r. w oddziałach przedszkolnych nastąpiło uroczyste powitanie Pani Wiosny. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny. Przedszkolaki uczestniczyły również  w przemarszu ulicami Siemyśla wykrzykując hasła odstraszające zimę. W nagrodę za zaangażowanie w nadejście Wiosny, starsze grupy uczestniczyły w podchodach. Na zakończenie dzieci malowały portret Pani Wiosny.

M. Pietrasik

M. Stankiewicz

 

 

KONKURS „PISANKA WIELKANOCNA”
Pod koniec lutego w grupach 5-latków ogłoszony został konkurs plastyczny
pt. „Pisanka wielkanocna”. Kryteriami konkursu były: zgodność pracy z tematem, estetyka oraz pomysłowość. Dzieci miały czas do 19.03.2016 r., by dostarczyć swoje pisanki. W konkurs zaangażowało się aż 25 przedszkolaków.
Każde dziecko (we współpracy z rodzicami) przygotowało ciekawą pracę. Komisja musiała wyłonić jednak III zwycięzców. Zostali nimi:
Marcel Thurow (I miejsce)
Kornelia Knop (II miejsce)
Magdalena Kościńska (III miejsce)
Wiele dzieci otrzymało także wyróżnienia: Erwin Bernard, Aleksandra Ćwik, Filip Karkosik, Amelia Oziemkiewicz, Jakub Przytocki oraz Krystian Strzechmiński.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom i nagrodę. Jeszcze raz gratulujemy pomysłów i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

M. Pietrasik
M. Stankiewicz
 

DZIEŃ KOTA POCZĄTKIEM AKCJI CHARYTATYWNEJ!Dnia 19.02.2016 r. wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w obchodach Dnia Kota. Święto to miało na celu nie tylko wspólną zabawę -  dzieci obejrzały spektakl „Kot w butach”- przedstawiony w formie teatru cieni, śpiewały wspólnie piosenkę „Kotki dwa”, rozpoznawały wizerunki znanych bajkowych kotów, wykonały pracę plastyczną – kota
z origami). Impreza ta miała przede wszystkim uwrażliwić dzieci na potrzeby zwierząt. Rozpoczęła ona akcję przedszkolną „Paczka dla kociaczka”. Od tej pory dzieci zbierały karmę dla zwierząt, którą nauczycielki przekazały w ich imieniu Schronisku REKS
w Kołobrzegu. Każde dziecko, wspierające akcję, otrzymało dyplom za udział, a nasze przedszkole – podziękowania od schroniska.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie.Krystyna Bohdan
Małgorzata Pietrasik
Małgorzata Stankiewicz
 

Karnawałowe szaleństwo!

 

Dnia 29.01.2016 r. przedszkolaki uczestniczyły w zabawie karnawałowej.
Dzięki przebraniom, dzieci miały szansę wcielić się w swojego ulubionego bohatera.
Przedszkolaki brały udział w wielu konkursach, zatańczyły do znanych im piosenek.
Na koniec zabawy usiadły do poczęstunku. Dzieci otrzymały kotyliony, które teraz mogą być pamiątką udanej zabawy.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

W. Juszczak

M. Pietrasik

M. Stankiewicz

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 16