Przedszkole

DZIEŃ KSIĄŻKI


Dzień 23 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Książki. Jest to święto ustanowione przez UNESCO w 1995 roku. Ma ono na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.
Przygoda 3 i 4 – latków z książką trwa od początku roku . Dzieci poznają różne utwory literatury dziecięcej. Dzięki temu rozwija się w nich szacunek do książek. Książki stały się naszymi przyjaciółmi.
Tego dnia przedszkolaki odwiedziły szkolną bibliotekę, gdzie dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza oraz jakie funkcje spełnia to miejsce. Dzieci miały możliwość zobaczenia bardzo starych i bardzo nowych książek. A także mogły wybrać sobie książkę i „przeczytać” ją w czytelni.
Po powrocie do sali nauczycielka przeczytała dzieciom historię Słonia Dominika, którą wysłuchały w skupieniu. Następnie zadaniem dzieci było stworzenie wspólnej pierwszej książki o losach Słonia Dominika.  
Dziękujemy Pani Elżbiecie Bartold za możliwość odwiedzenia szkolnej biblioteki._


Galeria

M. Chabera
 

SUPERPRZEDSZKOLAKI

3 i 4 –latki z Siemyśla laureatami plebiscytu na Superprzedszkolaki 2015r.

W marcowym Głosie Koszliańskim pojawił się artykuł dotyczący plebiscytu na Superprzedszkolaki 2015r. Wychowawczyni grupy zgłosiła 3 i 4 –latki z Siemyśla do udziału w zabawie. Codziennie oddawać trzeba było głosy na wybraną grupę przedszkolną. I tak po kilku dniach zaciętej rywalizacji, siemyślańskie przedszkolaki zajęły 5 miejsce.

Nagrody jakie otrzymały dzieci to:  zaproszenie na spektakl "Zatruta studnia" w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym, pokaz bajki w kinie Kryterium w Koszalinie, zaproszenie na lody i zwiedzanie Pracowni Lodów, zestawy Happy Meal od restauracji McDonald's, tort ufundowany przez Cukiernię Sowa, wizyta w redakcji Głosu Kozalińskiego oraz zaproszenie do Sali Zabaw Smokuś, gdzie przez dwie godzinny dzieci świetnie się bawiły w morzu kulek i innych zabawek. Wszystkie te atrakcje czekały na dzieci w Koszalinie.

Chcielibyśmy wszystkim, którzy oddali głosy na 3 i 4 – latki z Siemyśla,  bardzo podziękować. Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się głosowanie. Również dziękujemy Panu Dyrektorowi Zbigniewowi Walkiewiczowi za zorganizowanie autobusu, którym mogliśmy bezpiecznie dojechać do Koszalina.


GALERIA

M. Chabera
 

PRZEDSZKOLAKI - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 

W dniu 19.03.2015r. przedszkolaki z Zespołu Szkół w Siemyślu świętowały wypadający w sobotę pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji dzieci przygotowywały w grupach Marzanny, które prezentowały swoim kolegom i koleżankom z innych klas. Maluchy uczestniczyły także w przedstawieniu pt.: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” – przygotowanym przez p. Milenę Chabera i dzieci z koła teatralnego. Dla najmłodszych wychowanków naszej szkoły opiekunowie przygotowali także zawody sportowe. Na zakończenie dnia odbył się pochód z Marzannami przez centrum Siemyśla. W jego trakcie przedszkolaki śpiewały piosenki o tematyce wiosennej. Dzieci pozostawiły Marzanny na boisku szkolnym, aby Zima mogła je zabrać i tym samym ustąpić miejsca Wiośnie.

GALERIA

A. Szarejko

 

 

DZIEŃ DINOZAURA


26 lutego 3 i 4 –latki świętowały Dzień Dinozaura. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola figurki oraz maskotki dinozaurów. Podczas wspólnego oglądania zdjęć prehistorycznych stworzeń przedszkolaki dowiedziały się wiele ciekawostek na ich temat. Teraz wiedzą czym się żywiły dinozaury oraz jak wyglądały. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z zawodem paleontologa, później same szukały kości dinozaura zakopanych w piasku. Na koniec dzieci wspólnie z nauczycielką przeprowadziły eksperyment pt „pienisty wulkan”. Dzień był pełen wrażeń i z pewnością na długo zostanie w pamięci dzieci.

M. Chabera
 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA


Styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni. Są jednak w tym miesiącu takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W tym szczególnym dniu maluszki zaprosiły babcie i dziadków do swojej sali przedszkolnej. Dzieci przygotowały piękny występ artystyczny. Mówiły wierszyki, tańczyły i śpiewały piosenki. Po występie przedszkolaki wręczyły swoim gościom własnoręcznie wykonane prezenty. Po części artystycznej zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Przeprowadzone zostały liczne konkursy dla babć, dziadków i ich wnuków. Był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.


M. Chabera
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 12