Przedszkole

SPRZĄTANIE ŚWIATA W GRUPIE SÓWEK


16.09.2016 r. dzieci z grupy 5-latków przyłączyły się do akcji sprzątania świata. Akcja miała na celu rozbudzenie współodpowiedzialności za porządek w najbliższym otoczeniu oraz kształtowanie u dzieci dobrej postawy wobec środowiska naturalnego. Podczas zajęć maluchy dowiedziały się w jaki sposób można dbać o naszą planetę oraz jak możemy szanować zasoby naturalne (w tym wodę, lasy). Przedszkolaki uczyły się również w jaki sposób prawidłowo segregować odpady.  Następnie dzieci  zaopatrzone zostały w rękawiczki oraz odpowiednio oznaczone worki i ruszyły w teren. Zbierane śmieci były segregowane i wyrzucone do odpowiednich pojemników. Na zakończenie maluchy wykonały prace plastyczne z plastikowych korków.

M. Stankiewicz
 

Wycieczka do Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu

Dnia 10.06.2016 r. grupy 5-latków  pojechały do Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu. Dzieci miały okazję poznać zawód strażaka, zapoznać się ze sposobem dbania o  bezpieczeństwo własne i innych. Podczas wizyty, przypomniane zostały również numery alarmowe. Przedszkolaki miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się wozy strażackie. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości wybrać właśnie ten zawód. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły słodkie podziękowanie dla pracowników Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu.

Serdeczne podziękowania dla Panów Sławomira, Przemysława i Sebastiana oraz rodziców
P. Katarzyny Maryszczak i P. Ewy Strzechmińskiej.

M. Pietrasik

M. Stankiewicz

 

Dzień Rodziny w grupie "Sówek"

06.06.2016 r. grupa „Sówki” świętowała Dzień Rodziny w swoim przedszkolu. Dzieci przygotowały dla rodziców krótki program artystyczny. Po zakończonym występie przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie przygotowane wcześniej prezenty. Na rodziców czekała również niespodzianka w wykonaniu ich pociech  -  „Chocolate dance” .  Mamusie i tatusiowie wzięli również udział w  konkursie na rozpoznanie swojej podobizny, na podstawie namalowanych przez ich dzieci portretów.  Śmiechu było co niemiara! Następnie przedszkolaki zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy do piosenki „Cup Song”.  Potem wszyscy zasiedli do poczęstunku wcześniej przygotowanego przez rodziców.

M. Stankiewicz

 

Dzień Rodziny u „Małych Odkrywców”

Dzień Rodziny u „Małych Odkrywców”

W pierwszy piątek czerwca u „Małych Odkrywców” odbyła się bardzo ważna uroczystość – „Dzień Rodziny”. Z tej okazji, dzieci przygotowały występ artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki tematyczne. Jednak największą atrakcją okazał się przygotowany przez nie taniec do piosenki: „Let’s Twist Again”. Nie obyło się również bez podarunków dla rodziców, które wcześniej przygotowywane były przez dzieci z dużym zaangażowaniem. Uśmiech u rodziców wywołało odnalezienie spośród wielu rysunków dzieci – własnego portretu.  Uczestnicy imprezy brali także udział w konkurencjach sportowych (m.in. przeciąganiu liny, skokach w workach). Dzień ten urozmaiciła nam Rada Rodziców, która organizując Dzień Dziecka, przygotowała wiele atrakcji. Za wszystkie serdecznie dziękujemy.

Małgorzata Pietrasik

 

 

Wizyta treserki psów w grupie "Sówek" i "Małych Odkrywców.


W dniu 25.05.2016 r. do naszego przedszkola przyjechała treserka psów Pani Sonia Sichau ze swoim podopiecznym psem „Szajbą”. Podczas spotkania dzieci nabyły umiejętność przyjmowania bezpiecznej postawy podczas ataku psa. Przedszkolaki dowiedziały się również w jaki sposób zachowywać się podczas spotkania z nieznajomym zwierzęciem. Następnie Pani Sonia zaprezentowała dzieciom swoje treserskie umiejętności - pies reagował na wszystkie polecenia słowne i gesty swojej treserki. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły P. Sichau drobny upominek.

M. Stankiewicz

M. Pietrasik

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 18