Przedszkole

Zbieramy karmę dla leśnych zwierząt

Korzystając z bogatych darów jesieni 3-4- latki, 4-5- latki oraz 6- latki  od 09.10.2017r. do 13.10.2017r. uczestniczyły w akcji „Zbieramy karmę dla leśnych zwierząt”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zbierały i gromadziły w swoich salach kasztany, żołędzie. Kasztany i żołędzie są przysmakiem dzików, saren, jeleni, danieli, a także ptaków: sójek i bażantów. Są bogate w witaminy i substancje odżywcze, dlatego wykorzystywane są do dokarmiania zwierzyny leśnej.  Zebrane dary zostały zabrane przez pracownika Nadleśnictwa w Gościnie. Przekazano je na pokarm dla leśnych zwierząt. Bardzo dziękujemy rodzicom  i dzieciom za aktywny udział w akcji.

M. Chabera

 

DZIEŃ DRZEWA

11.10.2017r. dla dzieci 3-4- letnich był bardzo wyjątkowy, ponieważ obchodzono: „Dzień drzewa”.  W tym dniu dzieci przypomniały sobie jak ważną rolę odgrywają drzewa w życiu człowieka oraz zwierząt. Podczas zajęć dzieci rozbudzały w sobie wrażliwość i szacunek wobec przyrody. Z wielką uwagą słuchały opowiadania na temat sadzenia nowych drzew, oglądały z zaciekawieniem przygotowane ilustracje przedstawiające zadbane i zniszczone drzewa.

Po pierwszej części zajęć dzieci miały wyjść na dwór i tam za pomocą stetoskopu sprawdzić czy drzewa „żyją”? Niestety tę zabawę badawczą pokrzyżowała pogoda. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie dokończymy nasze zajęcia w terenie.

M. Chabera

 

SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

W maju przedszkolaki obchodziły Dzień Leśnika. Z tej okazji, dzieci odwiedził pracownik Nadleśnictwa Gościno - Pan Marcin Przytocki. Celem spotkania było poznanie pracy leśnika i poszerzenie informacji dotyczących lasów.

Dzieci słuchały gościa z zainteresowaniem i zadawały mu liczne pytania. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały książeczkę podsumowującą poznane treści - kolorowanka o zwierzętach i roślinach leśnych.

Serdeczne podziękowania dla Pana Marcina za interesujące spotkanie.

M. Stankiewicz

M. Pietrasik

 

MALI MARATOŃCZYCY


Dnia 12.05.2017 r. dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w III Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do Maratonu”.

Celem imprezy było upowszechnianie zdrowego stylu życia, aktywnego spędzania czasu oraz popularyzacja biegów wśród dzieci (wsparcie polskich przedszkolaków we wspólnym pokonaniu dystansu 42 tys. km).

Dzieci przed rozpoczęciem biegu, otrzymały numer startowy i rozgrzewały się przy piosence „Sprintem do Maratonu”.  Sam bieg okazał się nie lada wysiłkiem dla wielu dzieci, jednak każdemu z nich udało się przebiec dystans 270 m. Nagrodą za taki wyczyn był dyplom i medal dla każdego z uczestników oraz „bomba witaminowa”- udział w owocowym poczęstunku.

Brawa za wytrwałość!!!

M. Stankiewicz

M. Pietrasik

K. Bohdan

 

 

 

Dzień Ziemi

Dnia 21.04.2016 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Dzień Ziemi.

Celami imprezy było zachęcanie dzieci do dbania o czystość środowiska przyrodniczego, kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci i rozwijanie wrażliwości
na piękno przyrody.

Podczas imprezy przedszkolaki dowiedziały się tego, czym jest ekologia oraz jak należy dbać o otaczającą nas przyrodę. .Nie obyło się także bez wspólnych tańców i zabaw. Na zakończenie uroczystości każdy otrzymał odznakę Przyjaciela Przyrody.

Małgorzata Pietrasik

Krystyna Bohdan

Małgorzata Stankiewicz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 20