Przedszkole

ŚWIATOWY DZIEŃ PLISZOWEGO MISIA


Dnia 29.11.2016 r. w oddziałach przedszkolnych dzieci obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z okazji tego święta dzieci przynosiły do przedszkola pluszowe misie. Przedszkolaki poznały  najsławniejsze misie z czasów dzieciństwa ich rodziców.  Były wspólne zabawy, tańce oraz oglądanie bajki „Miś Uszatek”. Na koniec starsze grupy 4-5-6-latków dekorowały piernikową sylwetę misia a młodsze kolorowały obrazki z postacią misia.

M. Stankiewicz, M. Pietrasik, K. Bohdan
 

SÓWKI NA ANDRZEJKACH

Dnia 25.11.2016 r. grupa 4-5-latków obchodziła Andrzejki. Dzieci zostały zapoznane z tradycją andrzejkową. W tym dniu przedszkolaki uczestniczyły w różnorodnych wróżbach andrzejkowych (np. lanie wosku, kim zostanę w przyszłości, losowanie kartek z przepowiedniami). Niektóre z przepowiedni wywołało śmiech wśród uczestników. Grupa „Sówek” wzięła udział w szkolnej zabawie tanecznej oraz klasowym poczęstunku. Serdeczne podziękowania dla Pani Dominiki Wojtkiewicz za pomoc w przygotowaniach.

M. Stankiewicz
 

ANDRZEJKI U BYSTRZAKÓW


W ostatni piątek listopada „Bystrzaki” wzięły udział w  Andrzejkach.  Dzieci, podczas wspólnej zabawy tanecznej, miały okazję integrować się nie tylko z oddziałami przedszkolnymi, ale i ze starszymi kolegami i koleżankami z klas I- III.  Nie obyło się także bez wróżb oraz poczęstunku  (za który w imieniu dzieci dziękuję wszystkim rodzicom).  Szczególne podziękowania należą się P. Małgorzacie Ćwik, która pomogła w przygotowaniach.
,

M. Piatrasik
 

BEZPIECZNA DROGA Z RADAMI SPONGERA

22 września 2016 roku odbyły się zajęcia profilaktyczne dot. „Bezpieczeństwa na drodze” w oddziale pięciolatków i sześciolatków. Zajęcia prowadzili starszy aspirant Radosław Więcek oraz sierżant Szymon Piotrowski, policjanci z Posterunku Policji w Rymaniu.

Zajęcia zorganizowała Wioletta Kowalska, pedagog przy współpracy z Małgorzatą Stankiewicz i Małgorzatą Pietrasik, nauczycielkami oddziałów przedszkolnych.

Przedszkolaki składają serdeczne podziękowania Panom policjantom za cenne informacje, jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Wioletta Kowalska

 

Dzień uśmiechu w grupie „Sówek” i „Bystrzaków”


07.10.2016 r. grupy 5 i 6 –latków obchodziły Światowy Dzień Uśmiechu. W tym dniu uśmiech dzieci gościł na ich twarzach. Przedszkolaki ilustrowały muzykę ruchem wg Batti Strauss, wspólnie śpiewały piosenkę „Witaj słonko, uśmiechnij się”. Na zakończenie dzieci wręczały znaczki
z uśmiechniętą buzią swoim kolegom i koleżankom ze starszych klas,  życząc im dużo uśmiechu.
Tym akcentem wychowankowie chcieli sprawić radość innym i zachęcić do bezinteresownego uśmiechu. 


M. Stankiewicz
M. Pietrasik


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 18