Przedszkole

Dzień Rodziny w grupie "Sówek"

06.06.2016 r. grupa „Sówki” świętowała Dzień Rodziny w swoim przedszkolu. Dzieci przygotowały dla rodziców krótki program artystyczny. Po zakończonym występie przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie przygotowane wcześniej prezenty. Na rodziców czekała również niespodzianka w wykonaniu ich pociech  -  „Chocolate dance” .  Mamusie i tatusiowie wzięli również udział w  konkursie na rozpoznanie swojej podobizny, na podstawie namalowanych przez ich dzieci portretów.  Śmiechu było co niemiara! Następnie przedszkolaki zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy do piosenki „Cup Song”.  Potem wszyscy zasiedli do poczęstunku wcześniej przygotowanego przez rodziców.

M. Stankiewicz

 

Dzień Rodziny u „Małych Odkrywców”

Dzień Rodziny u „Małych Odkrywców”

W pierwszy piątek czerwca u „Małych Odkrywców” odbyła się bardzo ważna uroczystość – „Dzień Rodziny”. Z tej okazji, dzieci przygotowały występ artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki tematyczne. Jednak największą atrakcją okazał się przygotowany przez nie taniec do piosenki: „Let’s Twist Again”. Nie obyło się również bez podarunków dla rodziców, które wcześniej przygotowywane były przez dzieci z dużym zaangażowaniem. Uśmiech u rodziców wywołało odnalezienie spośród wielu rysunków dzieci – własnego portretu.  Uczestnicy imprezy brali także udział w konkurencjach sportowych (m.in. przeciąganiu liny, skokach w workach). Dzień ten urozmaiciła nam Rada Rodziców, która organizując Dzień Dziecka, przygotowała wiele atrakcji. Za wszystkie serdecznie dziękujemy.

Małgorzata Pietrasik

 

 

Wizyta treserki psów w grupie "Sówek" i "Małych Odkrywców.


W dniu 25.05.2016 r. do naszego przedszkola przyjechała treserka psów Pani Sonia Sichau ze swoim podopiecznym psem „Szajbą”. Podczas spotkania dzieci nabyły umiejętność przyjmowania bezpiecznej postawy podczas ataku psa. Przedszkolaki dowiedziały się również w jaki sposób zachowywać się podczas spotkania z nieznajomym zwierzęciem. Następnie Pani Sonia zaprezentowała dzieciom swoje treserskie umiejętności - pies reagował na wszystkie polecenia słowne i gesty swojej treserki. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły P. Sichau drobny upominek.

M. Stankiewicz

M. Pietrasik

 

WIOSNA W PIOSENCE


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)
 

Dzień Książki

 

25.04.2016 r. grupy 5-latków obchodziły Dzień Książki. Z tej okazji przedszkolaki odwiedziły szkolną bibliotekę. „Skradając się” pomiędzy regałami, słuchały p. Elżbiety Bartold, która opowiedziała im o pracy bibliotekarza. Każde dziecko miało możliwość wybrania dla siebie książki i obejrzenia jej w czytelni. Dzień Książki kontuowany był w sali przedszkolnej: dzieci poznały trzech autorów literatury dziecięcej (Ch. H. Andresena, Braci Grimm i Jana Brzechwę), brały udział w licznych konkurencjach, sprawdzających wiedzę z baśni i wierszy dla dzieci.

Dziękujemy p. Elżbiecie Bartold za możliwość obejrzenia biblioteki.

M. Pietrasik

M. Stankiewicz

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 16