Przedszkole

Dzień Kota


 

Dnia 16.02.2018 r. w grupie 6-latków został zorganizowany  Dzień Kota. Wszystkie dzieci zamieniły się tego dnia w kociaki, tańczyły przy muzyce, oglądały ilustracje znanych kotów z kreskówek. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak pielęgnować i opiekować się zwierzętami. Każdy mógł także wykonać swojego kotka z papieru. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i medale.

M. Stankiewicz

 

Dzień Babci i Dziadka


Dnia 02.02.2018r. w grupie przedszkolnej 3-4-latków „Pszczółek” odbyła się uroczystość Dzień Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla swoich kochanych babć i dziadków program artystyczny, recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednemu dziadkowi i babci kręciła się łezka w oku. W uroczystości wzięli udział także seniorzy należący do klubu Złota Jesień. Nawiązując współpracę z seniorami stali się Oni naszymi „przedszkolnymi babciami i dziadkami”. Po części babcie i dziadkowie wzięli udział w konkursach. Dzieci dzielnie dopingowały swoje babcie i dziadków. Na zakończenie dzieci wręczyły wszystkim babciom i dziadkom prezenty. Niespodziankę dla dzieci zrobili seniorzy ze Złotej Jesieni, którzy obdarowali przedszkolaków prezentami.  W radosnych nastrojach dzieci zaprosiły swoich niecodziennych gości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

M. Chabera

B. Lagodzińska

 

Jasełka w grupie Pszczółek


Dnia 22.12.2017 r. w oddziale przedszkolnym w grupie Pszczółek odbyły się Jasełka dla rodziców. Dzieci wcieliły się w role świętej rodziny, aniołów, pasterzy oraz trzech króli, którzy złożyli pokłon Jezusowi. Uroku naszemu przedstawieniu dodały piękne przebrania dzieci  i kolędy śpiewane przez nasze maluszki. Mimo wielkiej nieśmiałości dzieci występ bardzo spodobał się rodzicom. Po przedstawieniu przedszkolaki wysłuchały listu od Świetego Mikołaja i życzeń, które Mikołaj  osobiście przekazał dzieciom w krótkim nagraniu telewizyjnym. Na koniec spotkania Panie złożyły wszystkim obecnym życzenia świąteczne i przełamały się opłatkiem. Po wspólnym kolędowaniu, świątecznych życzeniach oraz spędzonych radosnych chwilach wszyscy się rozeszli w doskonałych nastrojach, udając się na przerwę świąteczną.

 

Opracowała:

Beata Łagodzińska

 

Jasełka


21 grudnia 2017 r. dzieci z grupy 4 i 5 - latków zaprezentowały przedstawienie jasełkowe, wprowadzając w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia rodziców i zaproszonych pracowników szkoły. Przedszkolaki wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, trzech króli oraz bajkowych ludków, przybywających z pokłonem do Nowonarodzonego Jezusa. Świąteczną radością napełniły wszystkich wspólnie śpiewane kolędy oraz wykonane ozdoby choinkowe.


Dziękuję rodzicom za zaangażowanie w organizację uroczystości.

Krystyna Bohdan

 

Teatr Amuzado "Czerwony Kapturek z innej bajki"

Widowisko teatralne

19.12.2017 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych gościły u siebie artystów z  teatru „AMUZADO” z Krakowa. Aktorzy przedstawili bajeczkę pt. „Czerwony Kapturek z innej bajki”. Podczas przedstawienia artyści zachęcali dzieci do aktywnego udziału. Przedszkolaki chętnie wykonywały stawiane im zadania, odpowiadały na zadawane pytania. Przedstawienie okazało się wspaniałą zabawą, która dostarczyła wszystkim wiele radości.

Spotkania z teatrem to frajda dla naszych dzieciaków!

M. Stankiewicz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 20