Przedszkole

MALI MARATOŃCZYCY


Dnia 12.05.2017 r. dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w III Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do Maratonu”.

Celem imprezy było upowszechnianie zdrowego stylu życia, aktywnego spędzania czasu oraz popularyzacja biegów wśród dzieci (wsparcie polskich przedszkolaków we wspólnym pokonaniu dystansu 42 tys. km).

Dzieci przed rozpoczęciem biegu, otrzymały numer startowy i rozgrzewały się przy piosence „Sprintem do Maratonu”.  Sam bieg okazał się nie lada wysiłkiem dla wielu dzieci, jednak każdemu z nich udało się przebiec dystans 270 m. Nagrodą za taki wyczyn był dyplom i medal dla każdego z uczestników oraz „bomba witaminowa”- udział w owocowym poczęstunku.

Brawa za wytrwałość!!!

M. Stankiewicz

M. Pietrasik

K. Bohdan

 

 

 

Dzień Ziemi

Dnia 21.04.2016 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Dzień Ziemi.

Celami imprezy było zachęcanie dzieci do dbania o czystość środowiska przyrodniczego, kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci i rozwijanie wrażliwości
na piękno przyrody.

Podczas imprezy przedszkolaki dowiedziały się tego, czym jest ekologia oraz jak należy dbać o otaczającą nas przyrodę. .Nie obyło się także bez wspólnych tańców i zabaw. Na zakończenie uroczystości każdy otrzymał odznakę Przyjaciela Przyrody.

Małgorzata Pietrasik

Krystyna Bohdan

Małgorzata Stankiewicz

 

Teatrzyk „Zdrowe zęby mamy- marchewkę zajadamy”

 

Dnia 07.04.2017 r. rodzice z grup przedszkolnych oraz przewodnicząca Rady Rodziców zaprezentowali przedstawienie teatralne pt.: „Biały Ząbek” w ramach realizacji Programu Profilaktycznego „Zdrowe zęby mamy- marchewkę zajadamy”.

Celem występu było uświadomienie dzieciom potrzeby dbania o higienę jamy ustnej
i prawidłowego sposobu odżywiania się. Dzieci odczuwały wielką radości ze wspólnie spędzonego czasu z rodzicami i innymi przedszkolakami oraz możliwości oglądania swoich rodziców w roli aktorów.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców biorących udział w przedstawieniu oraz Pani Joanny Kaźmierczak.

K. Bohdan

M. Pietrasik

M. Stankiewicz

 

 

 

 

POCZTÓWKOWY TROPIŚ

Ogólnopolska akcja„Pocztówkowy Tropiś” zakończona

W październiku 2016 r. „Sówki” i „Bystrzaki”  rozpoczęły swój udział w  akcji  „Pocztówkowy Tropiś”. Od tego czasu, raz w tygodniu, dzieci dekorowały kołobrzeskie kartki i wysyłały je do różnych województw.  Najwięcej radości sprawiało przedszkolakom otwieranie koperty z kartką z innego przedszkola. Była to świetna okazja do pokazania dzieciom prawidłowego sposobu adresowania listu, ale i okazania przyjemności korzystania z takiego sposobu korespondencji. Ostatnia kartka wysłana została tuż przed świętami. Za systematyczność, dzieci otrzymały od organizatorów dyplomy, które zawisły w naszych salach.

M. Stankiewicz
M. Pietrasik
 

Dzień Babci i Dziadka w grupie „Sówek”


Dnia 27.01.2017 r. dzieci miały okazję gościć u siebie w przedszkolu  Babcie i Dziadków.

W tym szczególnym dniu przedszkolaki przygotowały krótki występ artystyczny podczas, którego zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Po przedstawieniu dzieci wręczyły wcześniej przygotowane przez siebie upominki dla przybyłych gości. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w  zabawach angażując do tego Babcie i Dziadków (rozpoznawanie swojego wnuczka/wnuczki, zabawa z balonami ) . Następnie  dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnego poczęstunku. Na koniec wszyscy razem wykonali  taniec „Kaczuchy”.

Rodzicom dziękuję za pomoc przy organizacji poczęstunku.

M. Stankiewicz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 16