Przedszkole

Dzień Ziemi - Zielona Farma


Dzień Ziemi – Zielona farma

Dnia 20.04.2018 r. grupa 6-latków w nietypowy sposób obchodziła Dzień Ziemi. Był to bardzo szczególny dzień ponieważ przedszkolaki gościły u siebie przedstawicieli z Zielonej Farmy. Zaproszeni goście w ciekawy sposób opowiadali o życiu pszczół, które są bardzo ważne dla naszej planety. Dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat  tych zwierząt, poczuć się jak prawdziwi pszczelarze przymierzając strój pszczelarza oraz zbudować ul. Mieli również okazję skosztować różnego rodzaju miodu i własnoręcznie wykonać świeczkę z wosku pszczelego.

M. Stankiewicz

 

Jak powstaje miód?

Jak powstaje miód? Jak długo żyją pszczoły? Jak porozumiewają się między sobą te niezwykłe owady? Dlaczego w ulu rządzi tylko jedna królowa? - na te i inne pytania, odpowiadali mistrzowie pszczelarstwa Marzena i Krzysztof Rajtarowie z Zielonej Farmy w Żelimusze, którzy 20 kwietnia 2018 roku odwiedzili grupę 4 i 5 - latków. Przedszkolaki z wielką uwagą wysłuchały opowieści o życiu pszczół, ich zwyczajach i niesamowitej drodze od kwiatka do miodu. Z apetytem degustowały pyłek kwiatowy oraz miód wielokwiatowy prosto z pasieki. Miały okazję obejrzeć z bliska podstawowe narzędzia pracy pszczelarza, takie jak podkurzacz czy kombinezon pszczelarski, poznać budowę pszczelego domu – ula, przyjrzeć się z bliska ramce z plastrem pszczelim. Dzieci były zachwycone możliwością samodzielnego wykonania upominku – świeczki z pszczelego wosku. Warsztaty aktywizowały wszystkie zmysły, co sprawiło, że wszyscy mogli zobaczyć i poczuć tajemnice z magicznego świata pszczół. Z pewnością zajęcia te wzbudziły zamiłowanie i szacunek do tych niezwykłych owadów.

Krystyna Bohdan

 

Pierwszy Dzień Wiosny


Dzień Wiosny

W środę 21.03.2018 r. jak co roku wszystkie przedszkolaki uroczyście obchodziły Pierwszy  Dzień Wiosny. W grupie 6-latków uroczystość powitania  Wiosny rozpoczęła się od zabaw i wykonania wiosennych kwiatów. Mimo wielu atrakcji najbardziej wyczekiwanym momentem było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji.

M. Stankiewicz

 

Dzień Dinozaura


W  grupie „Pszczółki” dnia 26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Maluszki dowiedziały się, że są to stworzenia prehistoryczne ( co to znaczy),  kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Z pomocą pani dzieci  powycinały i pomalowały farbami za pomocą paluszków małe dinusie. Każde dziecko wymyśliło imię dla swego pupila i wspólnie z dinusiami wszyscy oglądnęli bajkę pt.”Dinozaury są wśród nas”. Tą wspaniałą przygodę z dinozaurami dzieci zakończyły wspólnymi zabawami muzycznymi.

Beata Łagodzińska
 

Teatr Amuzado


 

21.02.2018 r. przedszkolaki ponownie gościły u siebie aktorów z teatru Amuzado z Krakowa. Tym razem było to przedstawienie propagujące zdrowy styl życia  pt. „Jarzynki-witaminki”. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się co należy jeść, aby być zdrowym a jakich produktów unikać. Po raz kolejny aktorzy dostarczyli dzieciom mnóstwa wrażeń i pozytywnych emocji.

M. Stankiewicz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 20