Przedszkole

Karmimy zwierzaki

Przez ponad tydzień (10-19.12)  w grupie trzylatków i pięciolatków trwała przedświąteczna akcja zbierania karmy dla psów i kotów – podopiecznych ze schroniska w Kołobrzegu. Dzieci i ich rodzice pokazali, że los bezdomnych zwierząt jest im bliski i postarali się aktywnie pomóc.

 

 

Beata Łagodzińska

Małgorzata Pietrasik

 

Spotkanie Mikołajkowe z rodzicami w grupie Żabek

 

Dnia 6 grudnia najmłodszą grupę odwiedzili  rodzice by wspólnie przygotować choinkę i ozdoby świąteczne na przyjście oczekiwanego z niecierpliwością Mikołaja. Maluszki w podziękowaniu za piękne prezenty zrobiły wspólnie z paniami upominek szalik z pokolorowanymi obrazkami –żabkami. Bardzo nam miło ,że dzieci mogły ten czas spędzić w gronie swoich rodziców, przez  to ten dzień stał się jeszcze bardziej wyjątkowy i na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci. Ta miła uroczystość zakończyła się pysznym poczęstunkiem oczywiście zorganizowanym przez naszych wspaniałych rodziców. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych Mikołajek.

Opracowała

Beata Łagodzińska

 

ANDRZEJKI W GRUPIE ŻABEK


29 listopada z okazji Andrzejek nasze maluszki wraz z paniami mogły sobie powróżyć i poczarować. Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z czarami. Panie przygotowały się do tego solidnie , by uwiarygodnić wróżby i czary wszystkie przebrały się za czarownice i udekorowały dla dzieci salę. Na zabawie nie zabrakło wróżenia z gwiazd, rzucania kostką  po to by się dowiedzieć  ile prezentów znajdą dzieci pod choinką ,oraz  układania butów z zamiarem sprawdzenia kto pierwszy znajdzie przyjaciela. Bardzo dużo radości sprawiło dzieciom lanie woskiem. Oczywiście był również pyszny poczęstunek zorganizowany przez rodziców oraz muzyka przy „kaczuchach” czy „gumi misiu”. Zmęczone ale przeszczęśliwe dzieciaczki po dniu pełnym wrażeń udały się na spoczynek.

 

Opracowała

Beata Łagodzinska

 

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 26 listopada w oddziale przedszkolnym odbyło się święto pluszowego misia. Wszystkie przedszkolaki, zarówno te młodsze jak i starsze przyniosły  swoje ukochane misie. W każdej grupie czekały na dzieci atrakcje, konkursy , kolorowanki, zabawa przy misiowych piosenkach oraz fotobudka- gdzie można było  sobie zrobić  pamiątkowe  misiowe zdjęcie. Na koniec tak cudownego dnia dzieci otrzymały pamiątkowe medale a niektóre z nich " małe co nieco”(słodkie łakocie).

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejny rok i ponowne spotkanie z misiami.

 

Opracowała

Beata Łagodzińska

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

„KAŻDY MALUCH DZIŚ TU STANIE I OTRZYMA PASOWANIE”

25 października odbyła się ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na przedszkolaka, która miała na celu przyjęcie maluchów do grona przedszkolaków. Dla większości dzieci był to pierwszy występ, podczas którego mogły zaprezentować swoje umiejętności. W części artystycznej mimo wielkiej tremy nie zabrakło wykonanych z wielkim zaangażowaniem  piosenek oraz wierszyka. Na koniec pan dyrektor  wraz z wójtem pogratulowali  każdemu dziecku i wręczyli dyplomy z książeczką oraz smakołykiem.  Po części oficjalnej dzieci dostały od rodziców prezenty i wszyscy zostali zaproszeni  na słodki  poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dziękuję rodzicom za wsparcie w organizacji uroczystości.

Opracowała:

Beata Łagodzińska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 20