Przedszkole

Pierwszy Dzień Wiosny


Dzień Wiosny

W środę 21.03.2018 r. jak co roku wszystkie przedszkolaki uroczyście obchodziły Pierwszy  Dzień Wiosny. W grupie 6-latków uroczystość powitania  Wiosny rozpoczęła się od zabaw i wykonania wiosennych kwiatów. Mimo wielu atrakcji najbardziej wyczekiwanym momentem było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji.

M. Stankiewicz

 

Dzień Dinozaura


W  grupie „Pszczółki” dnia 26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Maluszki dowiedziały się, że są to stworzenia prehistoryczne ( co to znaczy),  kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Z pomocą pani dzieci  powycinały i pomalowały farbami za pomocą paluszków małe dinusie. Każde dziecko wymyśliło imię dla swego pupila i wspólnie z dinusiami wszyscy oglądnęli bajkę pt.”Dinozaury są wśród nas”. Tą wspaniałą przygodę z dinozaurami dzieci zakończyły wspólnymi zabawami muzycznymi.

Beata Łagodzińska
 

Teatr Amuzado


 

21.02.2018 r. przedszkolaki ponownie gościły u siebie aktorów z teatru Amuzado z Krakowa. Tym razem było to przedstawienie propagujące zdrowy styl życia  pt. „Jarzynki-witaminki”. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się co należy jeść, aby być zdrowym a jakich produktów unikać. Po raz kolejny aktorzy dostarczyli dzieciom mnóstwa wrażeń i pozytywnych emocji.

M. Stankiewicz

 

Dzień Kota


 

Dnia 16.02.2018 r. w grupie 6-latków został zorganizowany  Dzień Kota. Wszystkie dzieci zamieniły się tego dnia w kociaki, tańczyły przy muzyce, oglądały ilustracje znanych kotów z kreskówek. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak pielęgnować i opiekować się zwierzętami. Każdy mógł także wykonać swojego kotka z papieru. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i medale.

M. Stankiewicz

 

Dzień Babci i Dziadka


Dnia 02.02.2018r. w grupie przedszkolnej 3-4-latków „Pszczółek” odbyła się uroczystość Dzień Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla swoich kochanych babć i dziadków program artystyczny, recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednemu dziadkowi i babci kręciła się łezka w oku. W uroczystości wzięli udział także seniorzy należący do klubu Złota Jesień. Nawiązując współpracę z seniorami stali się Oni naszymi „przedszkolnymi babciami i dziadkami”. Po części babcie i dziadkowie wzięli udział w konkursach. Dzieci dzielnie dopingowały swoje babcie i dziadków. Na zakończenie dzieci wręczyły wszystkim babciom i dziadkom prezenty. Niespodziankę dla dzieci zrobili seniorzy ze Złotej Jesieni, którzy obdarowali przedszkolaków prezentami.  W radosnych nastrojach dzieci zaprosiły swoich niecodziennych gości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

M. Chabera

B. Lagodzińska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 18