Przedszkole

Teatr Amuzado "Czerwony Kapturek z innej bajki"

Widowisko teatralne

19.12.2017 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych gościły u siebie artystów z  teatru „AMUZADO” z Krakowa. Aktorzy przedstawili bajeczkę pt. „Czerwony Kapturek z innej bajki”. Podczas przedstawienia artyści zachęcali dzieci do aktywnego udziału. Przedszkolaki chętnie wykonywały stawiane im zadania, odpowiadały na zadawane pytania. Przedstawienie okazało się wspaniałą zabawą, która dostarczyła wszystkim wiele radości.

Spotkania z teatrem to frajda dla naszych dzieciaków!

M. Stankiewicz

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


Dokument w programie (PDF)
 

Mam prawo do ...

 

Mam prawo do... przedszkolaki przyłączają się do Światowej Kampanii Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci.

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

Celem kampanii jest budowanie właściwych postaw wobec przemocy, tworzenie międzynarodowej sieci współpracy i wymiana dobrych praktyk z zakresu profilaktyki i interwencji.

Znakiem szczególnym kampanii jest pomarańczowa wstążeczka z napisem: „YES to prevention of child abuse!” (Tak dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem). Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy.

W tym roku kampania odbywać się będzie pod hasłem zapobiegania tradycyjnym, krzywdzącym praktykom.

W placówkach oświatowych w Gminie Gołdap w ramach akcji odbędą się spotkania i warsztaty  poświęcone problematyce przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży.

Beata Łagodzińska

 

 

 

Wyjazd do teatru na spektakl "Karolcia"

9 listopada 2017r. 60 uczniów  z klas Ia, IIIa, V wybrało się do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu na przedstawienie teatralne pt. „Karolcia", w wykonaniu aktorów z Teatru profilaktycznego ALERT z Wrocławia. Spektakl opowiadał o niezwykłych przygodach  dziewczynki, która znalazła czarodziejski koralik. Dzięki magicznemu koralikowi Karolcia wraz ze swoim nowym kolegą, Piotrem, przeżywała wiele ciekawych i zabawnych przygód. Spektakl uczył, że najszczęśliwsi jesteśmy wtedy, gdy przyczyniamy się do szczęścia innych oraz, że warto pomagać innym.
Przygody Karolci i Piotra uczyły młodego widza również zasad bezpieczeństwa np.: jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, którą stroną drogi należy się poruszać, co oznaczają najważniejsze znaki drogowe i jak ważne są światła odblaskowe. Podczas wyjazdu opiekę nad grupa sprawowały panie B.Walkiewicz, A.Pietruk. M.Wójcik, M.Ćwik.

 

Organizatorem i kierownikiem wyjazdu była.K.Tomaszewska

 

W kraju Orła Białego

10 listopada „Pszczólki” wzięły udział w małym projekcie organizowanym przez miesięcznik Bliżej Przedszkola „W kraju Orła Białego”.  W tym dniu dzieci dowiedziały się na podstawie filmu czym są i  jakie są Symbole Narodowe Polski. Choć są to tematy dość trudne dla naszych 3 -4- latków, to dzieci z chęcią słuchały opowiadania na temat odzyskania przez Polskę wolności. Z ochotą uczyły się Hymnu Polski a także robiły kotyliony. Na zakończenie zajęć każdy otrzymał „Medal Przedszkolaka dbającego o Ojczyznę”. Czas spędzony podczas zajęć pozwolił dzieciom kształtować ich poczucie przynależności narodowej i postawy patriotycznej, którą trzeba rozbudzać od najmłodszych lat.

M. Chabera

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 16