Teatr Amuzado Hipopotam Flipcio”

17.01.2019 r. dzieci z wszystkich grup przedszkolnych ponownie miały okazję gościć u siebie aktorów z teatru AMUZADO. Tym razem było to przedstawienie pt. „Hipopotam Flipcio”. Dzięki niemu dzieci w przystępny sposób mogły zapoznać się z pojęciem tolerancji. Główni bohaterowie spektaklu, Hipcio Flipcio, Zebra i Żyrafa, w ciekawy i zabawny sposób pokazali dzieciom jak należy dbać o kondycję i sylwetkę a także, że w każdym z nas jest coś dobrego i trzeba to jedynie odkryć. Poprzez muzykę, piosenki i dowcipne sytuacje aktorzy starali się pokazać dzieciom problem, który dotyczyć może każdego z nas oraz sposób jego rozwiązania. Przedstawienie spotkało się z pozytywnym odbiorem, a na twarzach dzieci długo gościł uśmiech.

Spotkanie z Leśnikiem

18.01.2019 r. we wszystkich oddziałach przedszkolnych odbyło się spotkanie z Leśnikiem. Do przedszkola przybył przedstawiciel Nadleśnictwa Gościno Pan Krystian Marchal.  Na początku spotkania Pan Leśniczy zaprezentował wszystkim swój  mundur. Następnie opowiadał o swojej pracy, przedstawił mnóstwo ciekawych informacji o zwierzętach żyjących w lesie.  Dzieci poznały również nazwy drzew , które mogą tam rosnąć. Przypomniane zostały także zasady bezpieczeństwa  obowiązujące w lesie. Zwrócona została uwaga na to, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy. Dzieci z dużym przejęciem i zainteresowaniem słuchały oraz odpowiadały na pytania. Na koniec spotkania każdy otrzymał drobny upominek. Nasz gość zaprosił nas na wizytę do lasu wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia.

Spotkanie wigilijne u 5-latków

21.12.2018 r. przedszkolaki gościły u siebie w sali swoich rodziców. Dzieci przygotowały inscenizację muzyczno-ruchową , śpiewały pastorałki.  Mali artyści z wielkim przejęciem prezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne. Nie zabrakło też prezentów pod choinką dla każdego dziecka. Na koniec spotkania przedszkolaki  wspólnie z rodzicami udekorowali  pierniczki.

Dziękuję Rodzicom za pomoc w przygotowaniu imprezy.

Karmimy zwierzaki

Przez ponad tydzień (10-19.12)  w grupie trzylatków i pięciolatków trwała przedświąteczna akcja zbierania karmy dla psów i kotów – podopiecznych ze schroniska w Kołobrzegu. Dzieci i ich rodzice pokazali, że los bezdomnych zwierząt jest im bliski i postarali się aktywnie pomóc.

Beata Łagodzińska

Małgorzata Pietrasik

Spotkanie Mikołajkowe z rodzicami w grupie Żabek

Dnia 6 grudnia najmłodszą grupę odwiedzili  rodzice by wspólnie przygotować choinkę i ozdoby świąteczne na przyjście oczekiwanego z niecierpliwością Mikołaja. Maluszki w podziękowaniu za piękne prezenty zrobiły wspólnie z paniami upominek szalik z pokolorowanymi obrazkami –żabkami. Bardzo nam miło ,że dzieci mogły ten czas spędzić w gronie swoich rodziców, przez  to ten dzień stał się jeszcze bardziej wyjątkowy i na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci. Ta miła uroczystość zakończyła się pysznym poczęstunkiem oczywiście zorganizowanym przez naszych wspaniałych rodziców. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych Mikołajek.

Opracowała

Beata Łagodzińska