SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

W maju przedszkolaki obchodziły Dzień Leśnika. Z tej okazji, dzieci odwiedził pracownik Nadleśnictwa Gościno - Pan Marcin Przytocki. Celem spotkania było poznanie pracy leśnika i poszerzenie informacji dotyczących lasów.

Dzieci słuchały gościa z zainteresowaniem i zadawały mu liczne pytania. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały książeczkę podsumowującą poznane treści - kolorowanka o zwierzętach i roślinach leśnych.

Serdeczne podziękowania dla Pana Marcina za interesujące spotkanie.

MALI MARATOŃCZYCY

Dnia 12.05.2017 r. dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w III Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do Maratonu”.

Celem imprezy było upowszechnianie zdrowego stylu życia, aktywnego spędzania czasu oraz popularyzacja biegów wśród dzieci (wsparcie polskich przedszkolaków we wspólnym pokonaniu dystansu 42 tys. km).

Dzieci przed rozpoczęciem biegu, otrzymały numer startowy i rozgrzewały się przy piosence „Sprintem do Maratonu”.  Sam bieg okazał się nie lada wysiłkiem dla wielu dzieci, jednak każdemu z nich udało się przebiec dystans 270 m. Nagrodą za taki wyczyn był dyplom i medal dla każdego z uczestników oraz „bomba witaminowa”- udział w owocowym poczęstunku.

Brawa za wytrwałość!!!

K. Bohdan

Dnia 21.04.2016 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Dzień Ziemi.

Celami imprezy było zachęcanie dzieci do dbania o czystość środowiska przyrodniczego, kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci i rozwijanie wrażliwości
na piękno przyrody.

Podczas imprezy przedszkolaki dowiedziały się tego, czym jest ekologia oraz jak należy dbać o otaczającą nas przyrodę. .Nie obyło się także bez wspólnych tańców i zabaw. Na zakończenie uroczystości każdy otrzymał odznakę Przyjaciela Przyrody.

Małgorzata Pietrasik

Krystyna Bohdan

Małgorzata Stankiewicz

Teatrzyk „Zdrowe zęby mamy- marchewkę zajadamy”

Dnia 07.04.2017 r. rodzice z grup przedszkolnych oraz przewodnicząca Rady Rodziców zaprezentowali przedstawienie teatralne pt.: „Biały Ząbek” w ramach realizacji Programu Profilaktycznego „Zdrowe zęby mamy- marchewkę zajadamy”.

Celem występu było uświadomienie dzieciom potrzeby dbania o higienę jamy ustnej
i prawidłowego sposobu odżywiania się. Dzieci odczuwały wielką radości ze wspólnie spędzonego czasu z rodzicami i innymi przedszkolakami oraz możliwości oglądania swoich rodziców w roli aktorów.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców biorących udział w przedstawieniu oraz Pani Joanny Kaźmierczak.

K. Bohdan

POCZTÓWKOWY TROPIŚ

Ogólnopolska akcja„Pocztówkowy Tropiś” zakończona

W październiku 2016 r. „Sówki” i „Bystrzaki”  rozpoczęły swój udział w  akcji  „Pocztówkowy Tropiś”. Od tego czasu, raz w tygodniu, dzieci dekorowały kołobrzeskie kartki i wysyłały je do różnych województw.  Najwięcej radości sprawiało przedszkolakom otwieranie koperty z kartką z innego przedszkola. Była to świetna okazja do pokazania dzieciom prawidłowego sposobu adresowania listu, ale i okazania przyjemności korzystania z takiego sposobu korespondencji. Ostatnia kartka wysłana została tuż przed świętami. Za systematyczność, dzieci otrzymały od organizatorów dyplomy, które zawisły w naszych salach.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>