PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

„KAŻDY MALUCH DZIŚ TU STANIE I OTRZYMA PASOWANIE”

25 października odbyła się ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na przedszkolaka, która miała na celu przyjęcie maluchów do grona przedszkolaków. Dla większości dzieci był to pierwszy występ, podczas którego mogły zaprezentować swoje umiejętności. W części artystycznej mimo wielkiej tremy nie zabrakło wykonanych z wielkim zaangażowaniem  piosenek oraz wierszyka. Na koniec pan dyrektor  wraz z wójtem pogratulowali  każdemu dziecku i wręczyli dyplomy z książeczką oraz smakołykiem.  Po części oficjalnej dzieci dostały od rodziców prezenty i wszyscy zostali zaproszeni  na słodki  poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dziękuję rodzicom za wsparcie w organizacji uroczystości.

Opracowała:

Beata Łagodzińska

„O RYSIU RYSZARDZIE CHRONICKIM, KTÓRY DZIECI CHRONIŁ”

Dnia 22.10.2018 r. już po raz kolejny dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych gościły u siebie aktorów z teatru AMUZADO. Tym razem było to przedstawienie, w którym poprzez interaktywną zabawę autorzy starali się przypomnieć dzieciom o ich najważniejszych prawach i obowiązkach. W widowisku pojawiały się elementy tematyki bezpieczeństwa ruchu drogowego, podstawowej wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, jak i treści pouczające widzów, jak się zachować w kontaktach z nieznajomymi. Główny bohater – Ryś Ryszard Chronicki zwracał uwagę Małym Widzom na ewentualne niebezpieczeństwa, z którymi mogą się oni zetknąć podczas codziennych powrotów ze szkoły do domu. Na podstawie bezpośrednich przykładów wplecionych w kanwę widowiska, aktorzy pokazali dzieciom, jak zachować się, gdy ktoś obcy puka do drzwi domu, co zrobić, gdy nieznajomy zaprosi dziecko do siebie, obiecując jakieś atrakcje itp.

M. Stankiewicz

Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października w oddziale przedszkolnym grupa 3-latków  doskonaliła technikę mycia rąk w ramach Światowego Dnia Mycia Rąk. Głównym celem było uświadomienie dzieciom konieczności mycia rąk i kształtowanie higienicznych nawyków.

Dzieci obejrzały film instruktażowy z którego dowiedziały się dlaczego należy myć ręce, w jaki sposób dbać prawidłowo o higienę osobistą, jakie niebezpieczeństwa niesie brak dbałości o czystość oraz to, że wiele chorób spowodowanych jest niewłaściwą higieną. Oczywiście nie obyło się bez ćwiczeń praktycznych w łazience pozwalających utrwalić kolejne etapy mycia rąk.

Beata Łagodzińska

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września grupa trzylatków obchodziła Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ten szczególny dzień dla maluszków rozpoczął się zabawą przy skocznych piosenkach oraz zadaniem  dla pani - pompowaniem  kolorowych balonów. Następnie odbyły się tańce i zabawy balonikowe, udało się również utworzyć wspólny pociąg do piosenki. Na koniec zabawy dzieci otrzymały od pani piękne bransoletki, które świecą w ciemności. Zadaniem przedszkolaków było sprawdzenie w domu z rodzicami czy bransoletki aby  na pewno  świecą?  To był dzień pełen radości i pozytywnych emocji.

Opracowała Beata Łagodzińska

Pieczony ziemniak

20 września 2018 roku  grupa  6-latków wzięła udział w wycieczce do „Zielonej Farmy” w miejscowości Żelimucha koło Białogardu. Pogoda dopisała i program wycieczki pt. „Pieczony ziemniak” został zrealizowany.
W „Zielonej Farmie” dzieci dowiedziały się: gdzie rośnie ziemniak, w jaki sposób się go zbiera, które zwierzęta z ,, Zielonej Farmy” lubią ziemniaki i w jakiej postaci. Przedszkolaki miały też okazję nakarmić lamy, kozy, osły i owce, własnoręcznie wykonać ziemniaczaną kukiełkę, upiec ziemniaka w ognisku. Smak pieczonego ziemniaka prosto z ogniska, wspólne spędzony czas na łonie przyrody oraz piękno tego miejsca sześciolatki zapamiętają na długo.

Serdecznie dziękuję Marzenie i Krzysztofowi Rajtarom za miłe i życzliwe przyjęcie oraz rodzicom za sfinansowanie wyjazdu.

Krystyna Bohdan

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>