„Czyste powietrze wokół nas”

W ramach realizacji programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej Państwowej  Inspekcji  Sanitarnej „Czyste powietrze wokół nas” dzieci  z grup przedszkolnych uczestniczyły w spotkaniu
z pedagogiem szkolnym Panią Wiolettą Kowalską. Zaproszony gość uświadamiała dzieci
o zagrożeniach związanych z paleniem papierosów oraz o skutkach palenia papierosów. Podczas wizyty przedszkolaki dowiedziały się również o szkodliwości dymu papierosowego. Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał kolorowankę ze znakiem zakazu palenia do samodzielnego wykonania.

W. Kowalska

M. Stankiewicz

Projekt „Budowle”

W ostatnim tygodniu lutego „Żabki” realizowały projekt „Budowle”. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę o wiadomości na temat pracy architekta, etapów powstawania domu. Podczas spacerów przyglądały się różnym budowlom (już zakończonym, jak i w trakcie realizacji), zwracając uwagę na elementy charakterystyczne dla każdego budynku. Przedszkolaki samodzielnie lub w grupach konstruowały domy z klocków drewnianych i lego. Podsumowaniem projektu było przygotowanie prac plastycznych, które udekorowały salę przedszkolną.

Małgorzata Pietrasik

Bal Karnawałowy w przedszkolu

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. Jest to wspaniała okazja do zabawy dla dzieci, którym ogromną radość sprawia przede wszystkim wcielanie się w postaci bajkowe. 22 lutego w GOK-u  odbył się właśnie  Bal karnawałowy dla oddziału przedszkolnego. Przedszkolacy już od rana byli podekscytowani czekającą ich zabawą. Wszyscy się poprzebierali za królewny, księżniczki, wróżki, pszczółki, piratów, spidermenów, policjantów, strażaków oraz wiele innych – nie tylko bajkowych – postaci. Maluchy z największą radością uczestniczyły w najróżniejszych zabawach, korzystały z foto-budki  a skoczna i rytmiczna muzyka Pana „ DJ Witka ”zachęcała do tańca. W czasie przerwy dzieci udały się na słodki poczęstunek. Bal dostarczył wszystkim wiele  radości. Następna podobna zabawa już za… rok.

Marchewkowy dzień

W ramach programu zdrowia jamy ustnej i zapobiegania próchnicy „ Zdrowe zęby mamy, marchewką zajadamy” grupa Żabek uczestniczyła w zajęciach „prozdrowotnych” na których dzieci mogły pochrupać zdrową marchewkę oraz pobawić się w artystów i stworzyć z marchewek obrazy. Na koniec  zajęć pokolorowały ząbka ponieważ jedzenie marchewki wpływa korzystnie na zdrowie zębów a wtórowała im przy tym piosenka „Urodziny marchewki”.

Dentysta w przedszkolu

Dnia 18 lutego oddział przedszkolny odwiedził pan Jakub ( tata Michała z grupy Żabki) – chirurg stomatolog. Nasz gość najpierw przybliżył swoją pracę prezentacją,  z której dzieci dowiedziały się kto to jest i co robi stomatolog. Następnie pan królik z bajki poopowiadał dzieciom kiedy i dlaczego należy myć ząbki. Zaproszony gość również wytłumaczył i pokazał – na modelu szczęki, jak należy prawidłowo myć zęby. Dzieci miały okazję od razu zastosować się do rad i wskazówek podczas mycia zębów. Pan dentysta sprawdzał, czy wszystkie dzieci zapamiętały wszystkie etapy szczotkowania zębów. Z pewnością  wizyta na fotelu u dentysty będzie dla każdego mniej stresująca. Pan stomatolog zachęcał wszystkich do czuwania i dbania , aby uśmiech na długo pozostał piękny. Dzieci dowiedziały się też, że należy ograniczyć spożywanie słodyczy, które powodują próchnicę zębów.   Bardzo zdrowe  dla zębów są  natomiast owoce, warzywa, mleko ,jogurty.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>