Przedszkole

Teatr Amuzado Hipopotam Flipcio”


17.01.2019 r. dzieci z wszystkich grup przedszkolnych ponownie miały okazję gościć u siebie aktorów z teatru AMUZADO. Tym razem było to przedstawienie pt. „Hipopotam Flipcio”. Dzięki niemu dzieci w przystępny sposób mogły zapoznać się z pojęciem tolerancji. Główni bohaterowie spektaklu, Hipcio Flipcio, Zebra i Żyrafa, w ciekawy i zabawny sposób pokazali dzieciom jak należy dbać o kondycję i sylwetkę a także, że w każdym z nas jest coś dobrego i trzeba to jedynie odkryć. Poprzez muzykę, piosenki i dowcipne sytuacje aktorzy starali się pokazać dzieciom problem, który dotyczyć może każdego z nas oraz sposób jego rozwiązania. Przedstawienie spotkało się z pozytywnym odbiorem, a na twarzach dzieci długo gościł uśmiech.

M. Stankiewicz

 

Spotkanie z Leśnikiem

18.01.2019 r. we wszystkich oddziałach przedszkolnych odbyło się spotkanie z Leśnikiem. Do przedszkola przybył przedstawiciel Nadleśnictwa Gościno Pan Krystian Marchal.  Na początku spotkania Pan Leśniczy zaprezentował wszystkim swój  mundur. Następnie opowiadał o swojej pracy, przedstawił mnóstwo ciekawych informacji o zwierzętach żyjących w lesie.  Dzieci poznały również nazwy drzew , które mogą tam rosnąć. Przypomniane zostały także zasady bezpieczeństwa  obowiązujące w lesie. Zwrócona została uwaga na to, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy. Dzieci z dużym przejęciem i zainteresowaniem słuchały oraz odpowiadały na pytania. Na koniec spotkania każdy otrzymał drobny upominek. Nasz gość zaprosił nas na wizytę do lasu wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia.

M. Stankiewicz

 

Spotkanie wigilijne u 5-latków

 

21.12.2018 r. przedszkolaki gościły u siebie w sali swoich rodziców. Dzieci przygotowały inscenizację muzyczno-ruchową , śpiewały pastorałki.  Mali artyści z wielkim przejęciem prezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne. Nie zabrakło też prezentów pod choinką dla każdego dziecka. Na koniec spotkania przedszkolaki  wspólnie z rodzicami udekorowali  pierniczki.

Dziękuję Rodzicom za pomoc w przygotowaniu imprezy.

M. Stankiewicz

 

Karmimy zwierzaki

Przez ponad tydzień (10-19.12)  w grupie trzylatków i pięciolatków trwała przedświąteczna akcja zbierania karmy dla psów i kotów – podopiecznych ze schroniska w Kołobrzegu. Dzieci i ich rodzice pokazali, że los bezdomnych zwierząt jest im bliski i postarali się aktywnie pomóc.

 

 

Beata Łagodzińska

Małgorzata Pietrasik

 

Spotkanie Mikołajkowe z rodzicami w grupie Żabek

 

Dnia 6 grudnia najmłodszą grupę odwiedzili  rodzice by wspólnie przygotować choinkę i ozdoby świąteczne na przyjście oczekiwanego z niecierpliwością Mikołaja. Maluszki w podziękowaniu za piękne prezenty zrobiły wspólnie z paniami upominek szalik z pokolorowanymi obrazkami –żabkami. Bardzo nam miło ,że dzieci mogły ten czas spędzić w gronie swoich rodziców, przez  to ten dzień stał się jeszcze bardziej wyjątkowy i na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci. Ta miła uroczystość zakończyła się pysznym poczęstunkiem oczywiście zorganizowanym przez naszych wspaniałych rodziców. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych Mikołajek.

Opracowała

Beata Łagodzińska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 19