Dzień 15 maja jest Świętem Polskiej Niezapominajki.
Obchody tego święta zaakcentowaliśmy na Festynie Rodzinnym, zorganizowanym na terenie naszej szkoły, przez parafialny oddział Caritasu.

Szkolne koło PCK, na swojej gazetce, zwróciło uwagę na to, o kim i o czym każdy człowiek powinien zawsze pamiętać. Uczniowie klasy III szkoły podstawowej, członkowie koła plastycznego przyczepiali uczestnikom festynu samodzielnie wykonane kwiaty niezapominajki. Członkowie koła biologicznego, uczniowie gimnazjum przygotowali wystawkę składającą się z kwitnących roślin i gazetki zawierające wierszyki oraz symbole wskazujące na związki niezapominajki z innymi elementami polskiej przyrody.

Działania zostały zorganizowane przez Danutę Sudnikowicz i Katarzynę Tomaszewską