20 września br. nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Sprzątania świata”. Uczniowie tym razem zostali w swoich miejscowościach, aby wspólnie z nauczycielami porządkować nasze środowisko naturalne, zbierając wyrzucone często przez dorosłych śmieci. Były to butelki, stare opony,  opakowania po produktach spożywczych, puszki i wiele innych przedmiotów zanieczyszczających nasze otoczenie.

Mimo niepogody, deszczu, który co chwilę padał z dużą intensywnością, „zbiory” były dość pokaźne, co świadczy niestety o tym, że ciągle niska jest świadomość dorosłych, aby dbać o otaczający na świat.

Jako że udział w akcji nie był obowiązkowy, uczestniczącym w niej uczniom należą się szczególne wyrazy uznania i podziękowania.

W Trzyniku do sprzątania włączyli się pensjonariusze i ich opiekunowie fundacji „Feniks”. Po pracy wszyscy uczestnicy akcji zostali zaproszeni na kiełbaskę z grillla w siedzibie fundacji. Było to bardzo miłe zakończenie dobrze spełnionego obowiązku wobec naszego środowiska.

DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)

 

J. Maciejska