Dzień 21 marca 2019r. miał w naszej szkole sportowy charakter. Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali dwa turnieje. Uczniowie klas IV –VI szkoły podstawowej rozegrali mistrzostwa szkoły drużyn mieszanych w piłce nożnej. W zawodach udział wzięły wszystkie klasy /5/. Turniej został przeprowadzony systemem: „każdy z każdym”. Każdy zespół rozegrał   4 mecze. W  drużynie musiała grać przynajmniej 1 dziewczynka. Dużą niespodziankę sprawiła klasa IV b ustępując jedynie klasie VI. Oba zespoły uzyskały tyle samo punktów. Klasa VI wygrała jedynie różnicą bramek.  Trzecie miejsce zdobyła klasa Vb, czwarte –Va, a piąte klasa IVa.

Drugim turniejem były mistrzostwa szkoły drużyn mieszanych w piłce siatkowej. Drużyny    / reprezentacje klas: VII, VIIIa, VIIIb, IIIa i IIIb gimnazjum oraz nauczycieli / podzielono na 2 grupy. Mecze eliminacyjne zostały rozegrane dwa dni wcześniej. Z każdej grupy do finałów awansowały 2 zespoły. W czwartek niespodzianki już nie było. Turniej wygrał /po zaciętym meczu / zespół nauczycieli przed klasą  IIIa gimnazjum. Trzecie miejsce zajęła kl. IIIb gimnazjum.

Wszystkie zespoły dostały słodkie nagrody -cukierki -ufundowane przez Radę Rodziców. Dodatkowo został przeprowadzony konkurs na najbardziej zaangażowanych kibiców. Pięknie przygotowały się dzieci z obu klas IV-tych. One również odebrały swoje smakołyki.

Nauczyciele wychowania fizycznego dziękują zawodnikom i kibicom za sportową atmosferę, Radzie Rodziców –za ufundowanie atrakcyjnych /jak się okazało / nagród a sędziom /Dominik Lepa, Igor Wolanin i Michał Brzuszek  /za pomoc w organizacji zawodów.

Dobromiła Ściesińska-Andrzejak

WYBORY MISS I MISTERA SZKOŁY 2019

W przerwie między turniejami odbyły się /po raz pierwszy / Wybory Miss i Mistera

Szkoły . Do zabawy udało się namówić pięć dziewcząt i pięciu chłopców. Uczestnicy dołożyli starań aby zaprezentować się jak najlepiej. Musieli wykonać szereg zadań i odpowiedzieć na wiele pytań. Po podliczeniu punktów przez komisję okazało się, że Miss szkoły 2019 została Amelia Majewska a Misterem Domini Lepa. Uczniowie z dużym zainteresowaniem śledzili rywalizację swoich kandydatów. Konkurs zorganizowała Pani Katarzyna Jurek

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY DNIEM SPORTU

Dzień 21 marca 2019r. miał w naszej szkole sportowy charakter. Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali dwa turnieje. Uczniowie klas IV –VI szkoły podstawowej rozegrali mistrzostwa szkoły drużyn mieszanych w piłce nożnej. W zawodach udział wzięły wszystkie klasy /5/. Turniej został przeprowadzony systemem: „każdy z każdym”. Każdy zespół rozegrał 4 mecze. W drużynie musiała grać przynajmniej 1 dziewczynka. Dużą niespodziankę sprawiła klasa IV b ustępując jedynie klasie VI. Oba zespoły uzyskały tyle samo punktów. Klasa VI wygrała jedynie różnicą bramek. Trzecie miejsce zdobyła klasa Vb, czwarte –Va, a piąte klasa IVa.

Drugim turniejem były mistrzostwa szkoły drużyn mieszanych w piłce siatkowej. Drużyny / reprezentacje klas: VII, VIIIa, VIIIb, IIIa i IIIb gimnazjum oraz nauczycieli / podzielono na 2 grupy. Mecze eliminacyjne zostały rozegrane dwa dni wcześniej. Z każdej grupy do finałów awansowały 2 zespoły. W czwartek niespodzianki już nie było. Turniej wygrał /po zaciętym meczu / zespół nauczycieli przed klasą IIIa gimnazjum. Trzecie miejsce zajęła kl. IIIb gimnazjum.

Nauczyciele wychowania fizycznego dziękują zawodnikom i kibicom za sportową atmosferę, Radzie Rodziców –za ufundowanie atrakcyjnych /jak się okazało / nagród a sędziom /Dominik Lepa, Igor Wolanin i Michał Brzuszek /za pomoc w organizacji zawodów.

Dobromiła Ściesińska-Andrzejak

WYBORY MISS I MISTERA SZKOŁY 2019