Dnia 18 lutego oddział przedszkolny odwiedził pan Jakub ( tata Michała z grupy Żabki) – chirurg stomatolog. Nasz gość najpierw przybliżył swoją pracę prezentacją,  z której dzieci dowiedziały się kto to jest i co robi stomatolog. Następnie pan królik z bajki poopowiadał dzieciom kiedy i dlaczego należy myć ząbki. Zaproszony gość również wytłumaczył i pokazał – na modelu szczęki, jak należy prawidłowo myć zęby. Dzieci miały okazję od razu zastosować się do rad i wskazówek podczas mycia zębów. Pan dentysta sprawdzał, czy wszystkie dzieci zapamiętały wszystkie etapy szczotkowania zębów. Z pewnością  wizyta na fotelu u dentysty będzie dla każdego mniej stresująca. Pan stomatolog zachęcał wszystkich do czuwania i dbania , aby uśmiech na długo pozostał piękny. Dzieci dowiedziały się też, że należy ograniczyć spożywanie słodyczy, które powodują próchnicę zębów.   Bardzo zdrowe  dla zębów są  natomiast owoce, warzywa, mleko ,jogurty.

 

 

Opracowała

Beata Łagodzińska