Vashti to bohaterka książki Petera Reynoldsa „Kropka”.  Jest to napisana oszczędnym językiem  i pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości . Opowiastka stała się  inspiracją do  organizowania działań mających na celu  zachęcanie do pokonywania  ograniczeń    i  umacniania wiary we własne siły.

21 listopada historię Vashti poznały dzieci z klas: IB i III.  Mamy nadzieję, że wnioski, które sformułowały po przeprowadzeniu zajęć  będą towarzyszyły nam każdego dnia, abyśmy wierzyli , że każdy z nas osiągnąć może bardzo dużo. Pamiętajmy jedynie o kilku zasadach, które nasunęły się dzieciom po poznaniu historii dziewczynki:

„Nie wolno się poddawać” ,  „Trzeba w siebie wierzyć”,  „Ćwiczenie czyni mistrza”,

„Trzeba uczyć się tego, czego nie umiemy, żeby być lepszym, umieć więcej i  wiedzieć  więcej”,

„Trzeba próbować w życiu nowych rzeczy”,  „Pomagamy koledze i koleżance”, „Dobrze jest współpracować”.

Beata Fuchs  i Leokadia Sokolnicka