„Jest w duszy polskiej ukryty zakątek,

Gdzie błądzą ciche lat umarłych cienie,

Leży tam kamień grobowych pamiątek,

A pod kamieniem krwawi się wspomnienie”.

 

 

Święto Konstytucji 3 Maja

4 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w apelu poświęconym Świętu Konstytucji 3 Maja.

Wypełniły go nie tylko wiadomości na temat tego wydarzenia, ale także teksty poetyckie oraz piosenki o charakterze patriotycznym, w wykonaniu zespołu wokalnego. Program artystyczny był wędrówką przez wieki, która miała dać uczniom odpowiedź na pytanie: co znaczy być wolnym. Uczestnicy uroczystości aktywnie włączali się do wspólnego śpiewu, co uczyniło ich współautorami apelu. Była to dla uczniów udana lekcja historii, ale i patriotyzmu. Zakończyła ją piosenka „Kocham Cię Polsko”, która stała się dla wszystkich przesłaniem.