Dnia 05.06.2018 po raz trzeci w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Niemieckiej dla klas I-III Szkoły Podstawowej oraz oddziału przedszkolnego „0”. Konkurs zorganizowała nauczycielka języka niemieckiego - Marta Markiewicz W konkursie wzięło udział 5 zespołów: oddział przedszkolny „0”, klasa IA, IIA, IIIA i IIIB. Każda klasa prezentowała zarówno swoje umiejętności wokalne, jak i językowe, śpiewając po dwie piosenki. Prezentacje zostały wysłuchane i ocenione przez jury w składzie: p. Bożena Myśliwiec i p. Wioletta Kowalska. Komisja przy ocenie brała pod uwagę kryteria językowe, muzyczne i ogólny wyraz artystyczny.

Laureaci konkursu:

I miejsce- klasa IIIA

II miejsce- klasa IIIB

III miejsce- klasa IIA

Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostali uczestnicy dyplomy za uczestnictwo i drobne upominki.

Podczas konkursu nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Deutsch ist super”. W maju 2018 na zajęciach języka niemieckiego uczniowie wykonywali prace plastyczne dowolną techniką. Tematem prac było słownictwo, którego dzieci uczyły się w bieżącym roku szkolnym. Z każdej klasy wyłoniono 3 laureatów. Każdy z nich otrzymał dyplom i nagrody.