25 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień z Andersenem. Jego uczestnikami byli uczniowie klas I- V, którzy uczestniczyli wcześniej w konkursach poświęconych życiu i twórczości H. Ch. Andersena. Uczniowie klas I- II wykonali prace plastyczne poświęcone jego baśniom, uczniowie klas III przystąpili 23 kwietnia do testu z wiedzy o Andersenie, natomiast klasy IV i V pisały list do Andersena.

Finałowe spotkanie zostało poprzedzone ośmioma porankami z Andersenem, które odbywały się w szkolnej bibliotece w każdą środę o 08.30. Cieszyły się one dużym powodzeniem, szczególnie uczniów klas młodszych.

Dzień z Andersenem wypełniła prezentacja na temat życia i twórczości ojca baśni, zagadki na temat bajkowych postaci, interpretacja baśni „Stokrotka” w wykonaniu członków koła dziennikarskiego i aktywu bibliotecznego oraz przeczytana przez Pana Dyrektora Z. Walkiewicza baśń „Księżniczka na ziarnku grochu”.

Najważniejszym  momentem spotkania było wręczenie nagród uczestnikom konkursów. Bohaterami Dnia z Andersenem byli wszyscy uczniowie, którzy tego dnia przebrali się za baśniowe postaci . Oni również zostali nagrodzeni książkami z przepięknymi ilustracjami do utworów oczywiście H. Ch. Andersena.

Jolanta Maciejska