KONKURS PLASTYCZNY ORGANIZOWANY PRZEZ NADLEŚNICTWO GOŚCINO

pt.: „SPACER PO NADLEŚNICTWIE GOŚCINO”

XI 2017r.

W połowie listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do udziału w regionalnym konkursie plastycznym organizowanym przez Nadleśnictwo Gościno pt: „Spacer po nadleśnictwie Gościno”. Celem konkursu było kształtowanie pozytywnego stosunku dzieci do przyrody i pracy leśników, rozbudzanie przyrodniczych zainteresowań i ujawnienie talentów plastycznych. Zadaniem – było przygotowanie pracy plastycznej obrazującej piękno i bogactwo lasów Nadleśnictwa Gościno. Uczniowie mieli niespełna dwa tygodnie na przygotowanie prac . Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy wiekowe: przedszkola i „zerówki”, klasy I-III SP, klasy IV- VI SP i gimnazjum /z klasą VII SP/. W konkursie brały udział wszystkie szkoły leżące w obrębie Nadleśnictwa Gościno. Z naszej szkoły zgłosiło się 8 uczniów. Prace oceniała 5-osobowa komisja złożona z pracowników nadleśnictwa. W dniu 24 XI 2017r. , w siedzibie nadleśnictwa  odbyła się uroczystość wręczenia nagród. Ze Szkoły Podstawowej w Siemyślu zostało nagrodzonych czworo dzieci:

II miejsce zajęła Marcjanna Pasieka w kategorii gimnazjum i VII klasa

II miejsce zdobyła Wiktoria Kruk –kategoria klas IV- VI SP

Wyróżnienie otrzymała Natalia Mikulska  /gimnazjum /

Wyróżnienie –otrzymał również Maciej Wasiniak /przedszkole i „zerówki” /

Dzieciom wręczono wartościowe nagrody książkowe. Szkoła również pozyskała do swojej biblioteki  książki o tematyce przyrodniczej.

Koordynatorem konkursu w szkole była p. D. Andrzejak