Wczoraj niemowlaki, dzisiaj przedszkolaki – Pasowanie na Przedszkolaka

Dnia 27.10.2017roku o godzinie 9:00 w przedszkolu w Siemyślu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Głównymi bohaterami były dzieci 3-4- letnie. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Pani Małgorzata Przybysz – reprezentująca firmę Nordfish Foodmark , wójt gminy Siemyśl pan Marek Dołkowski, Dyrekcja Szkoły Dyrektor Zbigniew Walkiewicz i Wicedyrektor Agnieszka Myśliwiec, a także rodzice dzieci.

 

Dzieci przedstawiły przygotowany pod kierunkiem nauczycielek występ artystyczny. Podczas wystąpienia kandydaci na przedszkolaków zaprezentowali nie tylko swoje umiejętności wokalne, taneczne czy recytatorskie, ale również wielką odwagę, bo to był ich pierwszy występ przed tak liczną publicznością.

Po uroczystym złożeniu ślubowania pani Dyrektor wraz z panią Małgorzatą Przybysz dokonały uroczystego pasowania. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz rożki obfitości.

Po części oficjalnej nauczycielki ogłosiły wyniki konkursu plastycznego na nazwę grupy 3-4-latków. Cieszymy się ogromnie, że rodzice wraz ze swoimi dziećmi chętnie wzięli udział w konkursie. W wyborach demokratycznych największą liczbę głosów uzyskała praca Zofii Ostropolskiej i jej rodziców. Miło nam ogłosić, że od tej chwili grupa 3-4- Latków nosi nazwę „Pszczółki”.

Na zakończenie uroczystości na dzieci czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień był na pewno wyjątkowy i pełen emocji i miłych wrażeń nie tylko dla dzieci ale również dla rodziców.

Uroczystość Pasowanie na Przedszkolaka przygotowała M. Chabera i B. Łagodzińska.