„ Czy pogoda, czy dzień mglisty
Pan listonosz nosi listy.
Stuku - puku, proszę wpuście listonosza,
Pan listonosz listy niesie,
Nie pomyli się w adresie”.

18 października swoje święto miała  Poczta Polska i jej pracownicy. W tym dniu szczególną uwagę dzieci 3-4- letnie zwróciły na zawód jaki wykonuje listonosz.  Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat pracy listonosza doręczającego listy oraz paczki prosto do adresatów. Słuchały z zaciekawieniem  wiersza „Droga listu” z którego dowiedziały się w jaki sposób należy wysłać list i jaką „drogę” musi on pokonać, aby trafił do odbiorcy. 3-4- latki oglądały film na temat pracy listonosza, dowiedziały się jaki strój ma listonosz, jak wyglądają znaczki pocztowe. Miłą niespodzianką dla dzieci była wizyta w naszym siemyślańskim Urzędzie Pocztowym.  Dziękujemy Pani Beacie, która zechciała dzieciom pokazać niezbędne przedmioty w pracy urzędnika pocztowego. Wizytę w Urzędzie Pocztowym uwieczniliśmy pamiątkową fotografią.  Po powrocie do przedszkola dzieci zaprojektowały swoje znaczki pocztowe. Teraz kiedy już dzieci zdobyły wiedzę niezbędną do wysłania listu, napisanie wiadomości o wymarzonych prezentach do Świętego Mikołaja nie będzie stanowiło żadnego problemu. ;)

 

M. Chabera