Jak fajnie być kucharzem. O tym wie każde dziecko. Dlatego też 20 października, który jest Światowym Dniem Szefa Kuchni w grupie 3-4- latków zorganizowano zajęcia na temat kuchni, gotowania, pieczenia, zdrowego odżywiania. To tematy uwielbiane przez wszystkie dzieci. Maluszki nie miały żadnych problemów z odgadnięciem zagadek dotyczących przyrządów kuchennych. Z wielką uwagą słuchały w jaki sposób powinny zachować się podczas użytkowania kuchennych sprzętów elektrycznych .

 

Nie było nowością dla przedszkolaków, to, że można ich używać tylko pod kontrolą osoby dorosłej. Tego dnia przedszkolaki nie mogły zapomnieć o wręczeniu podziękowań dla naszych Pań kucharek i Pani Intendentki. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały jak wygląda praca na kuchni. Miłą niespodziankę zrobiła Pani Agnieszka Ślusarczyk, która przeczytała dzieciom bajkę . Po powrocie do sali 3-4- latki  dokładnie umyły ręce, założyły fartuszki i przystąpiły do robienia zdrowych kanapek. Każdy przedszkolak do tego tematu był super przygotowany. Apetyczne kanapeczki bardzo szybko znikały z talerzy dzieci. Polecamy wszystkim takie zabawy w gronie rodzinnym.

M. Chabera