W maju, czerwcu i wrześniu 2017 r. uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w dwudniowym pobycie w  Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu. Tematem wyjazdu była: „Selektywna gospodarka odpadami komunalnymi”. W pierwszy dzień uczniowie wzięli udział w warsztatach na temat selektywnej zbiórki odpadów i ich dalszego wykorzystania. Zobaczyli kompostownik, w sali laboratoryjnej obserwowali i rozpoznawali składniki kompostu.   Rysowali komiks na temat segregowania odpadów i wykonywali zabawki, wykorzystując do tego  odpady plastikowe i papier. W czasie zajęć terenowych podziwiali krajobraz okolic Lipia.  Jak zawsze wszystkim smakowały im posiłki. Następnego dnia po śniadaniu pojechaliśmy do Puszczy Bukowej. W okolicach Glinnej położony jest Ogród Dendrologiczny. Pogoda nam dopisała. Ogród wszystkich zachwycił. Uczniowie poznali  gatunki, rzadko występujących w Polsce, drzew i krzewów. Docenili walory poznawcze ogrodu. Wysłuchali wykładu i wzięli udział w konkursie na temat lasu, przygotowanym przez pracowników arboretum. Uczniowie wrócili z nową wiedzą i umiejętnościami.

Danuta Sudnikowicz