W dniu 29 maja 2017 r. uczniowie klas: III A i III B ze Szkoły Podstawowej w Siemyślu odwiedzili Wioskę Hobbitów, położoną na terenie Sierakowa Sławieńskiego. Po przybyciu na miejsce, dzieci uczestniczyły w grze terenowej „Drużyna Pierścienia”, w trakcie której poznały postacie Hobbitów (rasy wymyślonej przez Tolkiena) – Frodo Bagginsa,  Bilbo  Bagginsa, Smigola i inne). Podczas wędrówki po lesie, wykonywały różne, ciekawe zadania. Poza tym uczniowie mieli możliwość zwiedzenia domków, jakie zamieszkiwali Niziołkowie oraz poznania narzędzi walk. Na koniec były ciekaw  zabawy na świeżym powietrzu. Całość imprezy uświetniły zorganizowane dla dzieci warsztaty: „Od owieczki do niteczki” oraz samodzielne wykonanie biżuterii lub galanterii ze skóry.  Szczęśliwe i pełne wrażeń, dzieci bezpiecznie wróciły do domu.

 

 

 

 

 

 

 

L. Sokolnicka i B. Walkiewicz