6 i 7 czerwca 2016r. uczniowie klas II Gimnazjum (dołączyło do nich kilku uczniów z klas III i I) przebywali na wycieczce w Trójmieście. Swoją podróż rozpoczęli od wizyty w Gdańsku, gdzie najpierw w towarzystwie przewodniczki       spacerowali po urokliwych uliczkach Głównego Miasta, a następnie na statku Czarna Perła popłynęli na Westerplatte. To szczególne miejsce, w którym rozpoczęła się II wojna światowa, było okazją do lekcji historii i poznania sylwetki mjra Sucharskiego, który dowodził obroną Westerplatte. W drodze powrotnej, również statkiem, niespodziankę sprawił uczniom koncert na żywo szanty.

Punktem noclegowym było schronisko młodzieżowe w Gdańsku Wrzeszczu, położone w niezwykle malowniczej dzielnicy, w pobliżu miasteczka studenckiego oraz licznych wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego. Jednak po kolacji opiekunki panie Jolanta Maciejska i Danuta Sudnikowicz postanowiły zabrać uczniów na kilkukilometrowy spacer do parku oliwskiego, który słynie z katedry oraz pięknego parku w stylu francuskim.

Kolejny dzień rozpoczął się od wizyty na zabytkowym molo w Sopocie. Jako że pogoda była słoneczna i widoczność idealna, można było bez trudu dostrzec Półwysep Helski. Ostatnim miejscem wycieczki była Gdynia. Najpierw zwiedzano ORP Błyskawicę, okręt z czasów II wojny światowej, przycumowany na Skwerze Kościuszki, a następnie Oceanarium. Tutaj szczególne zainteresowanie wzbudziła zanurzona w wodzie, jakby uśpiona potężna anakonda.

Zarówno pogoda jak i humory dopisywały przez całą wycieczkę. Bez wątpienia była ona okazją do poznania  interesującego zakątka Polski, a także zacieśnienia kontaktów klasowych.

Jolanta Maciejska