WYCIECZKA ROWEROWA – 20.09.2014

„Zwiedzamy schronisko dla zwierząt w Nieżynie”

 

W dniu 20.09.2014r. odbyła się  wycieczka rowerowa do schroniska dla zwierząt „Susita Cumi” w Nieżynie. Trasa wiodła z Siemyśla przez: Morowo, Byszewo, Nieżyn, Mącznik do Siemyśla.

W wycieczce udział wzięło  12 dzieci z klas III –VI szkoły podstawowej i pierwszej klasy gimnazjum

Pierwszym celem było schronisko dla zwierząt „Susita Cumi” w Nieżynie –należące do Fundacji dla Zwierząt w Potrzebie „ Pro Animale”. Dzieci  w towarzystwie opiekuna zwierząt zwiedziły schronisko –najdłużej przebywając w części dla kotów. Dowiedziały się jak należy dbać o te zwierzęta, jakie mają one potrzeby oraz z jakiego powodu należy je sterylizować. Ze schroniska grupa pojechała do Mącznika. Tu czekało zaplanowane ognisko. Po przerwie na pieczenie kiełbasek na uczniów czekała jeszcze jedna atrakcja: konkurs strzelecki z wiatrówki, który wygrała Iza Kaźmierczak. W trakcie konkursu uczniowie dowiedzieli się jakich zasad należy przestrzegać na każdej strzelnicy.  Na drogach publicznych dzieci utrwalały praktycznie umiejętność poruszania się na rowerach z przestrzeganiem zasad ruchu drogowego.

Opiekunowie grupy- Dobromiła Andrzejak i Dagmara Świgoń.