Aktualności

WITAJCIE W ŚWIECIE BAJEK


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)
 

MILITARNA PRZYGODA

15 czerwca 2016 roku był szczególny dla uczniów klasy 2 a i 2 b ze Szkoły Podstawowej w Siemyślu. W tym dniu, dzieci przeżyły w miejscowości Chełm Gryficki - „Militarną przygodę”, podczas której poddane były wojskowemu szkoleniu, prowadzonemu metodą musztry bojowej i dobrej zabawy. A oto niektóre punkty programu: malowanie kamuflażu na twarzy, przebieranie się w mundury wojskowe, ściana wspinaczkowa, sprawnościowy wojskowy tor przeszkód, żyroskop, poszukiwanie skarbów przy pomocy elektronicznych wykrywaczy metali, jazda konna i wiele innych atrakcji. Nasze dzieci, pomimo, iż ubrudziły się od stóp do głów były bardzo szczęśliwe i z pięknymi wspomnieniami wróciły do domu.

GALERIA

wych. klas II a i II b : L. Sokolnicka i B. Walkiewicz

 

KLASOWY DZIEŃ RODZINY W I b

 

W dniu 10.06.2016r. odbyło się w Ib  rodzinne spotkanie z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka – Klasowy Dzień Rodziny. W spotkaniu tym wzięło udział dwadzieścioro jeden dzieci i czterdziestu rodziców. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoim rodzicom umiejętności scenicznie (wokalne i aktorskie) i wyręczyły im własnoręcznie wykonane upominki, odbył się także piknik na świeżym powietrzu.

W trakcie pikniku przeprowadzono konkurencje sportowe. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach, w których wtórowali im rodzice. Ci z kolei mogli spędzić czas ze swoimi pociechami oraz nawiązać bliższe znajomości z rodzicami pozostałych dzieci.

Serdecznie dziękuję rodzicom i dzieciom za zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy.

 

 

A. Szarejko

 

 

DZIEŃ MAMY I TATY W II A


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)
 

WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA

 

6 i 7 czerwca 2016r. uczniowie klas II Gimnazjum (dołączyło do nich kilku uczniów z klas III i I) przebywali na wycieczce w Trójmieście. Swoją podróż rozpoczęli od wizyty w Gdańsku, gdzie najpierw w towarzystwie przewodniczki       spacerowali po urokliwych uliczkach Głównego Miasta, a następnie na statku Czarna Perła popłynęli na Westerplatte. To szczególne miejsce, w którym rozpoczęła się II wojna światowa, było okazją do lekcji historii i poznania sylwetki mjra Sucharskiego, który dowodził obroną Westerplatte. W drodze powrotnej, również statkiem, niespodziankę sprawił uczniom koncert na żywo szanty.

Punktem noclegowym było schronisko młodzieżowe w Gdańsku Wrzeszczu, położone w niezwykle malowniczej dzielnicy, w pobliżu miasteczka studenckiego oraz licznych wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego. Jednak po kolacji opiekunki panie Jolanta Maciejska i Danuta Sudnikowicz postanowiły zabrać uczniów na kilkukilometrowy spacer do parku oliwskiego, który słynie z katedry oraz pięknego parku w stylu francuskim.

Kolejny dzień rozpoczął się od wizyty na zabytkowym molo w Sopocie. Jako że pogoda była słoneczna i widoczność idealna, można było bez trudu dostrzec Półwysep Helski. Ostatnim miejscem wycieczki była Gdynia. Najpierw zwiedzano ORP Błyskawicę, okręt z czasów II wojny światowej, przycumowany na Skwerze Kościuszki, a następnie Oceanarium. Tutaj szczególne zainteresowanie wzbudziła zanurzona w wodzie, jakby uśpiona potężna anakonda.

Zarówno pogoda jak i humory dopisywały przez całą wycieczkę. Bez wątpienia była ona okazją do poznania  interesującego zakątka Polski, a także zacieśnienia kontaktów klasowych.

 

 

Jolanta Maciejska

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 52