Aktualności

UCZNIOWIE KLAS III W LIPIU

W dniu 9 lutego 2017 roku uczniowie klas III A i III B szkoły podstawowej oraz kilkoro uczniów z klas IV,V i I gimnazjum (dobranych w związku z panującą powszechnie grypą) -  łącznie 36 osób - wybrali się do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Lipiu. Na miejscu dzieci brały udział w zajęciach laboratoryjnych, konkursach, zabawach integracyjnych. Skorzystały również ze smacznych, jak zawsze posiłków - śniadania, obiadu i podwieczorku. Późnym popołudniem pełni wrażeń z pobytu w OEE w Lipiu zostali odebrani przez rodziców spod szkoły. Opiekunami byli p. B. Walkiewicz oraz rodzice uczniów klasy III A- p. A. Kazaniecka i p. M. Monczuńska, którym serdecznie dziękujemy.

Kierownik wyjazdu Leokadia Sokolnicka
 

SZACHOWE MISTRZOSTWA SZKOŁY

 

W dniu 25 stycznia 2017 roku , na terenie naszej placówki odbył się turniej szachowy o mistrzostwo szkoły. Do zawodów zgłosiło się 26 zawodników z klas I-VI SP i  gimnazjum. Zawodnicy grali w formule: open /wszyscy razem –bez względu na wiek/. Rozegrali 5 rund. Mistrzynią Szkoły w roku szkolnym 2016/2017 została Julia Przytocka /kl.I GIM/ . II miejsce zajął  Maciejewski Szymon /kl. III SP/ a III miejsce zdobyli: Kamiński Sylwester /kl. II GIM/ i Ostropolski Wiktor / kl. IV SP/.  Zawody były sporą atrakcją dla uczniów,  ponieważ mogli rozgrywać partie z zegarami pożyczonymi z Ośrodka Pracy Pozaszkolnej w  Kołobrzegu. Turniej został zorganizowany przez n-li WF –panie: Dagmarę Świgoń i Dobromiłę Andrzejak,  z pomocą  uczniów  gimnazjum: Jacka Andrzejaka, Wojtka Kalickiego oraz Igora Gajka. Nagrody ufundowała Rada Rodziców. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za sportową rywalizację .

D. Andrzejak

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W III A

Dzień Babci i Dzień Dziadka w klasie III A odbył się w tym roku  23 stycznia. W programie interpretacja recytatorsko - plastyczna wiersza Juliana Tuwima "Lokomotywa" oraz montaż słowno - muzyczny " Moja Babcia i Mój Dziadek" w wykonaniu trzeciaków. Prezenty , jak zwykle, zostały samodzielnie przygotowane  przez dzieci, a były to portrety babć i dziadków, koszyczek z kwiatami dla  babci i etui na okulary bądź telefon dla dziadka. W bonusie, często zabawne charakterystyki babć i dziadków czytane przez wychowawczynię. Zadaniem babć i dziadków było rozpoznanie siebie w tych opisach. Niech żyją Nam sto lat! - A kto ?  -Babcia i Dziadek!!!

Leokadia Sokolnicka

 

HERODY - WESOŁE KOLĘDOWANIE

Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w nawiązujących do tradycji obchodach Święta Trzech Króli.  W dniu 05.01.2017r. uczniowie z klasy II b SP przedstawili swoim kolegom i koleżankom oraz pracownikom szkoły scenkę kolędniczą HERODY – WESOŁE KOLĘDOWANIE.

W przedstawieniu wzięło udział dwadzieścioro uczniów, którzy przez trzy tygodnie pod opieką wychowawczyni klasy przygotowywali się pilnie do występu. Przebrane w piękne stroje, z rekwizytami przygotowanymi wraz z rodzicami, mogli wykazać się talentem scenicznym.

Za swój wysiłek i piękne noworoczne życzenia uczniowie otrzymali gromkie oklaski.

Mamy nadzieję, że przedstawienia kolędnicze będą prezentowane w naszej szkole każdego roku. Może dzięki temu tradycja noworocznego kolędowania rozwinie się w naszym środowisku lokalnym na nowo…

 

A. Szarejko

 

DZIEŃ SIENKIEWICZOWSKI


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)

GALERIA
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 12 z 52