Aktualności

DZIEŃ DZIECKA

2 czerwca 2017 roku Rada Rodziców przy Zespole  Szkół w Siemyślu zorganizowała  festyn z okazji Dnia Dziecka. Na wszystkich uczniów naszej szkoły czekało wiele atrakcji: ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia dmuchana, basen z kulkami. Uczniowie aktywnie brali udział w różnorodnych konkursach i zabawach sportowych z nagrodami, a starsze klasy rozegrały turniej piłki nożnej. Niewątpliwie największą popularnością cieszył się wóz strażacki. Uczniowie mogli nie tylko przyjrzeć się z bliska, jak wygląda sprzęt ratowniczy, ale także przejechać się wozem strażackim na sygnale. Wszystkim milusińskim, tym starszym i tym młodszym, uśmiech nie schodził z twarzy. Do słynnej waty cukrowej ustawiały się długie kolejki.  Głośna muzyka, smaczna kiełbaska, przepyszna pizza i morze słodkości, których nikomu nie zabrakło, sprawiły, że tegoroczny Dzień Dziecka długo pozostanie w  pamięci naszych uczniów. Za przygotowanie i ogromne zaangażowanie bardzo dziękujemy Radzie Rodziców, a także sponsorom:  firmie „Tryton”, Nord – fisz Charzyno, Super – Pak Kołobrzeg, Gminie Siemyśl, a także Starostwu Powiatowemu Kołobrzeg.

 

SZKOLNY KONKURS PIOSENKI NIEMIECKIEJ DLA KLAS I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Dnia 07.06.2017 po raz drugi w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Niemieckiej dla klas I-III Szkoły Podstawowej. Konkurs zorganizowała pani Marta Markiewicz i pani Mariia Tyryk. W konkursie wzięło udział 5 zespołów klasowych: klasa IA, IIA, IIB, IIIA i IIIB. Każda klasa prezentowała zarówno swoje umiejętności wokalne, jak i językowe, śpiewając po dwie piosenki.

 

Prezentacje zostały wysłuchane i ocenione przez jury w składzie:

p. Bożena Myśliwiec

p. D. Andrzejak

 

Komisja przy ocenie brała pod uwagę kryteria językowe, muzyczne i ogólny wyraz artystyczny.

 

Laureaci konkursu:

I miejsce- klasa IIIA

II miejsce- klasa IA

III miejsce- klasa IIB

 

Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostali uczestnicy dyplomy za uczestnictwo i drobne upominki.

 

Podczas konkursu nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Deutsch ist super”. W maju 2017 na zajęciach języka niemieckiego uczniowie wykonywali prace plastyczne dowolną techniką. Tematem prac było słownictwo, którego dzieci uczyły się w bieżącym roku szkolnym. Z każdej klasy wyłoniono 3 laureatów:

IIIB

I- Magdalena Kania

II- Martyna Cirin

III- Dominik Reński

IIIA

I- Anna Karczewska

II- Wiktoria Kruk

III- Jowita Gusak

IIB

I- Julia Łupińska

II- Oliwier Łątkowski

III- Sandra Leśniewska

IIA

I- Jagoda Maczyszyn

II- Wiktor Sadowy

III- Milena Kumańska

IA

I- Julia Kmita

II- Erwin Bernard

III- Filip Karkosik

Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy.

Marta Markiewicz

 

 

Podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych

 

2 czerwca 2017r. o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej nr 18 w Koszalinie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych. .

W roku szkolnym 2016/2017 odbyło się 14 konkursów przedmiotowych. Do etapu szkolnego zgłosiło się 235 szkół z całego województwa, z których do etapu rejonowego zakwalifikowało się 6230 uczniów. W finale rywalizowało ze sobą 1197 uczniów, z których 339 uzyskało tytuł laureata. W tym gronie znalazła się nasza uczennica Julia Popińska, która z rąk Wicekuratora Oświaty Pana Roberta Stępnia odebrała dyplom i statuetkę.

 

Jolanta Maciejska

 

Fantastyczna przygoda w Wiosce Hobbitów


W dniu 29 maja 2017 r. uczniowie klas: III A i III B ze Szkoły Podstawowej w Siemyślu odwiedzili Wioskę Hobbitów, położoną na terenie Sierakowa Sławieńskiego. Po przybyciu na miejsce, dzieci uczestniczyły w grze terenowej „Drużyna Pierścienia”, w trakcie której poznały postacie Hobbitów (rasy wymyślonej przez Tolkiena) – Frodo Bagginsa,  Bilbo  Bagginsa, Smigola i inne). Podczas wędrówki po lesie, wykonywały różne, ciekawe zadania. Poza tym uczniowie mieli możliwość zwiedzenia domków, jakie zamieszkiwali Niziołkowie oraz poznania narzędzi walk. Na koniec były ciekaw  zabawy na świeżym powietrzu. Całość imprezy uświetniły zorganizowane dla dzieci warsztaty: „Od owieczki do niteczki” oraz samodzielne wykonanie biżuterii lub galanterii ze skóry.  Szczęśliwe i pełne wrażeń, dzieci bezpiecznie wróciły do domu.

 

 

 

 

 

 

 

L. Sokolnicka i B. Walkiewicz

 

„ XII Wielkie Sprzątanie Brzegów Parsęty”

BRALIŚMY UDZIAŁ W AKCJI:

”XII Wielkie Sprzątanie Brzegów Parsęty”

 

W dniu 13.05.2017r. została zorganizowana dla chętnych uczniów z klas V, VI SP i gimnazjum wycieczka rowerowa do Pustar. Głównym jej celem  był udział uczniów   w akcji ekologicznej , organizowanej przez firmę „Troton” z Ząbrowa i Klub „Gaja” : „ XII Wielkie Sprzątanie Brzegów Parsęty”. Wycieczka była również częścią programów realizowanych w szkole: „ Trzymaj Formę” oraz: „Znajdź inne rozwiązanie”. W akcji udział  wzięło 18 uczniów. Miejscem docelowym wycieczki był punkt biwakowy nad rzeką Parsętą w Pustarach. Po dojechaniu , grupa razem z przydzielonym przewodnikiem udała się w las, celem posprzątania przydzielonego terenu. Następnie uczniowie wzięli udział w festynie przygotowanym przez organizatorów. Skorzystali z licznych atrakcji: otrzymali  poczęstunek /kiełbaski z grilla, słodycze, soki /,w grupach pływali motorówką po rzece, przymierzali rekonstrukcję husarskiej zbroi /zwiedzając stoisko Muzeum Oręża Polskiego/ . Opiekunami byli: Dobromiła Andrzejak , Dagmara Świgoń, Danuta Sudnikowicz, Robert Maciejewski, Bożena Myśliwiec i Zbigniew Walkiewicz .

Uczniowie wraz z opiekunami dziękują organizatorom za wspaniałą inicjatywę ekologiczną, miłe przyjęcie / poczęstunek / i doskonałą zabawę.

 

 

Dobromiła Andrzejak

 

 

 

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 52