Aktualności

KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS I - III


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)
 

Wycieczka rowerowa klasy IV

 

Uczniowie klas IV ze swoimi wychowawczyniami Katarzyną Jurek, Danutą Sudnikowicz i nauczycielką wychowania fizycznego Dobromiłą Ściesińską-Andrzejak wzięli udział w wycieczce rowerowej do Trzynika i okolic. Wycieczka odbyła się w sobotę 30 września 2017 r. Przejechaliśmy około 15 km, poznając okolice Siemyśla i Trzynika. Zwiedziliśmy najcenniejsze przyrodniczo obszary Gminy Siemyśl. Obserwowaliśmy przyrodę nad jeziorem Kamienica i w dolinie rzeki Błotnicy. Rowery i dobre humory nas nie zawiodły. Uczniowie aktywnie spędzili czas wolny.

Danuta Sudnikowicz

 

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

 

 

 

 

6 października br. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej oraz oddziału przedszkolnego wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pod hasłem: "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". Najmłodsi pod czujnym okiem  Pana Policjanta z Posterunku Policji w Rymaniu, st. sierż. Szymona Piotrowskiego ćwiczyli znajomość znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej oraz zasady dot. bezpiecznego poruszania się po drodze.

 

 

 

 

 

 

 

Wioletta Kowalska, pedagog

 

Wyjazd do Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu

W maju, czerwcu i wrześniu 2017 r. uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w dwudniowym pobycie w  Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu. Tematem wyjazdu była: „Selektywna gospodarka odpadami komunalnymi”. W pierwszy dzień uczniowie wzięli udział w warsztatach na temat selektywnej zbiórki odpadów i ich dalszego wykorzystania. Zobaczyli kompostownik, w sali laboratoryjnej obserwowali i rozpoznawali składniki kompostu.   Rysowali komiks na temat segregowania odpadów i wykonywali zabawki, wykorzystując do tego  odpady plastikowe i papier. W czasie zajęć terenowych podziwiali krajobraz okolic Lipia.  Jak zawsze wszystkim smakowały im posiłki. Następnego dnia po śniadaniu pojechaliśmy do Puszczy Bukowej. W okolicach Glinnej położony jest Ogród Dendrologiczny. Pogoda nam dopisała. Ogród wszystkich zachwycił. Uczniowie poznali  gatunki, rzadko występujących w Polsce, drzew i krzewów. Docenili walory poznawcze ogrodu. Wysłuchali wykładu i wzięli udział w konkursie na temat lasu, przygotowanym przez pracowników arboretum. Uczniowie wrócili z nową wiedzą i umiejętnościami.

Danuta Sudnikowicz

 

DZIEŃ KRAJÓW NIEMIECKOJĘZYCZNYCH


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 52